درباره اسکنر CXS

Scanner, آموزش | واحد آموزش مبین هاست | 14 اردیبهشت 1396

درباره اسکنر CXS

درباره اسکنر CXS

همانطور که درباره اسکنر CXS می دانید یک ابزار پویشگر امنیتی و محصول شرکت ConfigServer است. به عبارتی CXS مخفف ConfigServer eXploit Scanner می باشد که به کمک این برنامه می توان تا حدودی از اسکریپت‌های مخرب بر روی سرورمجازی در امان ماند. در این آموزش به معرفی این برنامه خواهیم پرداخت.

اگر به فکر امنیت سرورمجازی خود هستید میتوانید از CXS استفاده کنید.

نکته: دقت داشته باشید که CXS فقط برای سرورهایی است که سیستم عامل CentOS برروی آنها نصب شده است و از یکی از کنترل پنل های DirectAdmin یا cPanel استفاده شده است.

برخی از قابلیت‌های CXS :

Realtime Monitoring: بررسی و مانیتور کردن لحظه به لحظه وی پی اس . امکان CXS Watch Daemon به صورت کلی هنگام آپلود فایل مخرب فایل به سرعت حذف یا مسدود میشود و گزارش مربوط به آن برای مدیر سرور ارسال میشود.

integrated with ClamAV : هماهنگی با آنتی ویروس رایگان و متن باز ClamAV، هماهنگ سازی با آنتی ویروس قدرتمند ClamAV از آپلود ویروس‌ها جلوگیری خواهد کرد.

integrated with CSF : هماهنگی با فایروال CSF. می‌توان تنظیم کرد که اگر فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص خاطی توسط CSF بلاک گردد.

integrated with ModSecurity:هماهنگی با ModSecurity. اگر فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص خاطی توسط ModSecurity بلاک گردد.

 

سایر قابلیت‌های CXS :

قابل شناسایی بیش از 4000 فایل مخرب.

شناسایی فایل مخرب براساس نام و نوع فایل.

شناسایی فایل‌های باینری قابل اجرا در سرور.

شناسایی و ارسال گزارش در مورد حملات symlink.

شناسایی نسخه‌های قدیمی CMSهایی همچون (WordPress, osCommerce , Drupal و . . . ) و ارسال گزارش تهیه شده به مدیر سرور.

و … .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *