مسدود کردن آی پی در htaccess

آموزش, آموزش های htaccess | واحد آموزش مبین هاست | 13 اردیبهشت 1396

مسدود کردن آی پی در htaccess

گاهی پیش می آید که یک کاربر یا کاربرانی در سیستم و سایت شما خطر آفرین می باشند. در این صورت شما ترجیح می دهید آی پی این کاربران را مسدود کنید. یا در برخی مواقع نیاز می‌شود تا دسترسی سایت های خارجی را به سایت خودتان جهت دانلود و یا مشاهده ببندید. به هر حال در هر صورتی و به هر دلیلی لازم دارید که یک یا تعدادی آی پی را که مربوط به کاربران مختلف است را از دسترسی به سایت تان محروم کنید. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم نحوه مسدود کردن آی پی در htaccess را برای شما توضیح دهیم. تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

همانطور که مشاهده می کنید، می توانید این کار را با قرار دادن کد زیر در htaccess هاست لینوکس خود انجام دهید. با استفاده از این دستورات می توانید آی پی های مورد نظر خودتان را در htaccess مسدود کنید.

قسمت های قرمز رنگ جایی است که شما باید آی پی را که می خواهید محروم شود را قرار دهید. در نهایت با این کار آی پی مورد نظر مسدود می شود و دیگر دسترسی به سایت شما نخواهد داشت.

order allow,deny
deny from 192.168.222.6
deny from 224.8.110.12
deny from 172.16.6.90
allow from all

بدین صورت شما به راحتی می توانید آی پی های مورد نظر خودتان را در htaccess مسدود نمایید. درصورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *