نحوه مشاهده لاگ سی پنل

آموزش, آموزش هاست سی پنل (cPanel) | واحد آموزش مبین هاست | 09 اردیبهشت 1396

مشاهده لاگ سی پنل

نحوه مشاهده لاگ سی پنل

هاست لینوکس سی پنل امکانی دارد که می تواند در صورتی که اسکریپتی که روی هاست نصب می کنید دارای خطا باشد آنرا بررسی کرده و خطای آن را در فایلی به نام error_log.txt در همان شاخه اسکریپت ذخیره کند. در صورتی که در هر جای سایت خود با Error های PHP و یا Fatal Error مواجه شدید می توانید با مراجعه به لاگ سی پنل به فایل error_log.txt دلیل آنرا بدانید. ما در این مقاله قصد داریم نحوه مشاهده لاگ سی پنل را به شما آموزش دهید.

فایل error_log

حتما فایل error_log را در پوشه public_html خود مشاهده کرده اید و سوال شما این است که فایل error_log چیست؟ این فایل که یک فایل متنی است و قابل اجرا نیست.

این فایل برای خطاهای وب سایت شما می‌باشد. فرض کنید یک برنامه تحت وب با پسوند php نوشته اید و برنامه شما ناقص می باشد در صورتی که نمایش خطا php در تنظیمات php.ini سرور شما روشن باشد بعد از اجرا آن فایل خطا به شما نمایش داده می شود. اما در صورتی که نمایش خطا در سرور شما خاموش باشد شما با یک صفحه سفید مواجه می شوید و دیگر اطلاع ندارید که کدام خط برنامه شما ایراد دارد. در فایل error_log حتی در صورتی که نمایش خطا php شما خاموش باشد خطا به این فایل اضافه می شود به همراه تاریخ و زمان دقیق

در نظر داشته باشید در هاست اشتراکی برای امنیت بیشتر معمولا مدیر سرور امکان نمایش خطا php را خاموش میکند. تا از استفاده هکر ها از خطا جلوگیری کنند. بنابراین لازم است همیشه لاگ سی پنل را بررسی کنید.

شما می توانید با ویرایش و یا دانلود این فایل محتوا این فایل را بررسی کنید.

حذف محتوا یا حذف فایل error_log مشکلی برای سایت شما ایجاد نمی کند.

همچنین در صورتی که سایت شما با خطا 500 مواجه شود ممکن است مشکل در این فایل ذخیره نشود. بنابراین شما باید از قسمت error_log موجود در سی پنل و یا دایرکت ادمین خود مشکل خود را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *