راه اندازی گواهینامه SSL در دایرکت ادمین

راه اندازی گواهینامه SSL در دایرکت ادمین

در آموزش به نحوه راه اندازی گواهینامه SSL در کنترل پنل دایرکت ادمین خواهیم پرداخت. سوالی که شاید وجود داشته باشید این است گواهینامه SSL چیست ؟ پروتکل SSL که مخفف Socket Secure Layer میباشد استانداردی برای رمزگذاری اطلاعات بین کاربر و سرویس دهنده میباشد به طور مثال اگر شما فروشگاهی دارید برای آنکه کاربران شما مطمئن شوند هنگام خرید و یا ارسال اطلاعاتی به وب سایت شما توسط سایر افراد قابل ردگیری و تداخل نباشد و اطمینان بیشتری نسبت به وب سایت داشته باشند میتوانید از SSL استفاده کنید. توجه داشته باشید که از گواهینامه SSL می‌تواند برای کاربرد‌های مختلفی مانند ایمن سازی وب‌سایت، سرور ایمیل، سرور پایگاه داده و … مورد استفاده قرار گیرد. برای تهیه گواهینامه SSL میتوانید به بخش خرید گواهینامه SSL در سایت مراجعه بفرمایید.
حال که به مفهوم SSL آشنا شدیم، نحوه راه اندازی گواهینامه SSL در دایرکت ادمین را بررسی خواهیم کرد.

بعد از تهیه گواهینامه SSL وارد کنترل پنل کاربری خود شوید.

در پنل اصلی خود در قسمت Advanced Features برروی SSL Certificates کلیک کنید.

در صفحه مروبطه به صورت پیشفرض برروی Use the server’s certificate قرار دارد برای تغییر شما میتوانید signed certificate خود را داشته باشید، یعنی میتوانید گزینه Create your own self signed certificate را انتخاب کنید و اطلاعات خود را وارد کنید، هرچند استفاده از این قسمت برای کاربران شما خطای مربوط trusted authority وب سایت نمایش داده میشود.

برای آنکه یک ارتباط امن ایجاد کنید اپشن های دیگری هم وجود دارد که اولین مرحله شما باید یک درخواست گواهینامه تولید کنید برای این منظور باید گزینه Create A Certificate Request را انتخاب کنید و اطلاعات را به صورت کامل وارد کنید و در انتها برروی Save کلیک کنید، تا درخواست گواهینامه برای شما تولید گردد.

متن تولید شده را کپی کنید. سپس به صفحه قبل برگردید و آن را در قسمت Paste a pre-generated certificate and key قرار دهید یا به عبارتی متن کپی شده را paste کنید سپس در انتها برروی save کلیک کنید.

حال باید در داخل فایل منیجر خود در دایرکتوری private_html وب سایت خود را قرار دهید.