LiteSpeed چیست ؟

آموزش, آموزش کانفیگ LiteSpeed | واحد آموزش مبین هاست | 08 اردیبهشت 1396

LiteSpeed چیست ؟

LiteSpeed چیست ؟

LiteSpeed چیست ؟ وب سرور LiteSpeed یک وب سرور قدرتمند و سریع است. این وب سرور چهارمین وب سرور پر استفاده و مشهور در دنیا به حساب می آید. این وب سرور رایگان نیست.  کانفیگ LiteSpeed روی کنترل پنل های همچون Directadmin و یا cPanel بازدهی و قدرت سرور را بسیار بالا میبرد.

وب سرور LiteSpeed جایگزینی برای وب سرور آپاچی میباشد. این وب سرور ظرفیت سرور شما را 2 برابر کانفیگ با سرور آپاچی خواهد کرد. اگر شما کانفیگ LiteSpeed را برروی سرورمجازی خود درست انجام داده باشید سرعت لود و بارگذاری صفحات سایت هاست شده برروی سرور مجازی شما چندین برابر سریعتر میشود.

درباره LiteSpeed بیشتر بدانید.

میتوانید کانفیگ و انتخاب I/O Event Dispatcher را در وب سرور LiteSpeed بر اساس نیاز وی پی اس خود انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید RAM Disk Path در LiteSpeed و کاهش لود سرور ناشی از disk I/O و ذخیره سازی محتوا در RAM Disk به جای هارد به راحتی قابل کانفیگ است.  البته علاوه بر کاهش لود، افزایش چشمگیر در سرعت مشاهده خواهید کرد.

بهینه سازی Connection Timeout یا حداکثر زمان هر کانکشن برای پردازش درخواست‌های ارسال شده به وب سرور LiteSpeed بر اساس نیاز و نوع استفاده سرور می‌باشد. این مقدار در کانفیگ Litespeed به صورت پیش‌فرض است. و مناسب برای راه اندازی سرور های هاستینگ اشتراکی نمی باشد و نیاز به تیونینگ دارد. میتوانید کانفیگ Max Keep-Alive Requests یا حداکثر درخواست هایی که توسط یک session انجام میپدیرد و فعال قابل پاسخگویی است را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت LiteSpeed مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *