آموزش ست کردن DNS روی دامنه IR

آموزش, آموزش دامنه | واحد آموزش مبین هاست | 14 اردیبهشت 1396

ست کردن DNS روی دامنه IR

آموزش ست کردن DNS روی دامنه IR

همانطور که می دانید در ایران مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات وظیفه ی ثبت دامنه های ir. را بر عهده دارد. برای تغییر در DNS و مشخصات و … باید به سایت nic.ir (سایت ایرنیک) مراجعه کرد. سپس کارهای مربوط به ست کردن DNS روی دامنه IR را در این سایت انجام داد. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به آموزش تنظیم کردن DNS روی دامنه IR بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره کرده بودیم برای راه اندازی دامنه نیاز به حداقل یک هاست اشتراکی دارید. با خرید یک هاست اشتراکی می توانید دامنه خود را به راحتی راه اندازی کنید.

برای اینکه بتوانید DNS ها را روی دامنه خود ست کنید ابتدا باید وارد پروفایل کاربری خود در سایت ایرنیک شوید. پس از ورود به سایت ایرنیک در قسمت دامنه های من بروید. سپس بر روی دامنه مورد نظر که قبلا آن را ثبت کرده اید کلیک کنید. سپس در صفحه ای که باز شده به دنبال فیلد های NS1 و یا Name Server و یا نیم سرور بگردید و در فیلد های آن DNS های خود را ست نمایید.

بعد از گذشت حداکثر 24 ساعت تغییرات صورت گرفته بر روی دامین شما اعمال می گردد. و در اصطلاح DNS ها روی دامنه IR شما ست می شوند. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید.

ست کردن DNS روی دامنه IR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.