فعال کردن CGI در دایرکت ادمین

آموزش, مدیریت سرور | واحد آموزش مبین هاست | 10 اردیبهشت 1396

فعال کردن CGI در دایرکت ادمین

فعال کردن CGI در دایرکت ادمین

ممکن است شما هم نیاز داشته باشید که CGI را در دایرکت ادمین فعال کنید. اما نحوه انجام این کار را نمی دانید. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به اموزش نحوه فعال کردن CGI در دایرکت ادمین بپردازیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برای انجام این کار در دایرکت ادمین ابتدا نیازمند این هستیم که به سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود با استفاده از ssh وصل شویم. اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید می توانید از  putty استفاده کنید.

فایل options.conf را با استفاده از nano یا vi باز کنید. همچنین در مسیر /usr/local/directadmin/custombuild/ به شکل زیر هم می توانید این کار را انجام دهید.

# nano /usr/local/directadmin/custombuild/options.conf

در ادامه برای فعال کردن CGI، در فایل باز شده باید دنبال عبارت php5_cli بگردید. در مقابل آن کلمه yes که قرار داده شده است را no قرار دهید.  در همین فایل دنبال گزینه php5_cgi بگردید و در مقابل آن که no قرار داده شده است شما yes را وارد کنید. سپس این فایل را ذخیره کنید.
و در نهایت در همین مسیر که هستید یا به عبارتی /usr/local/directadmin/custombuild دستور زیر را وارد کنید.

./build php

به این صورت می توانید CGI را در دایرکت ادمین فعال کنید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *