تغییر آدرس سایت در جوملا - مبین هاست

تغییر آدرس سایت در جوملا

تغییر آدرس سایت در جوملا

تغییر آدرس سایت در جوملا

تغییر آدرس سایت در جوملا شاید کمی دردسر ساز باشد. برای این کار نیازمند به ایجاد تغییرات در پایگاه داده در سرورمجازی خود خواهید بود. همچنین فایل کانفیگ مربوط به joomla را نیز باید تغییر داد. در این آموزش با ما همراه باشید.

اگر سرورمجازی یا یک هاست حرفه ای  دارید و روی آن joomla نصب شده است می توانید به مسیر فایلهای joomla رفته و فایل configuration.php را با یکی از ویرایشگرها باز کرده و آن را تغییر دهید. و یا اگر از یک کنترل پنل استفاده می کنید فایل مورد نظر را در کنترل پنل خود باز کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

سپس دنبال قسمت زیر بگردید.

public $live_site=" "

و آن را به شکل زیر قرار دهید دقت داشته باشید به جای domain.com اسم دامنه خود را قرار دهید.

public $live_site="http://domain.com";

تغییر نام دامنه در داخل دیتابیس

در قسمت بعد  باید نام دامنه را در فایل دیتابیس تغییر دهید. به این شکل تمام دامنه های قبلی را پیدا کنید و سپس با دامنه جدید جایگزین کنید.

اگر سرورمجازی دارید و phpmyadmin برروی آن نصب نکردید می توانید به شکل زیر از دیتابیس خود خروجی بگیرید:

mysqldump -u YourUser -p YourDatabaseName > file.sql

با استفاده از mysqldump می توانید اینکار را انجام دهید. با توجه به دستور بالا به جای YourUser اسم یوزرنیم خود را وارد کنید. سپس به جای YourDatabaseName اسم دیتابیس مورد نظر را وارد کنید.

و اگر phpmyadmin دارید آن را باز کرده و و از دیتابیس سایت خود یک Export تهیه کنید.

سپس می توانید با استفاده از یک ادیتور فایل را باز کرده و به جای دامنه قبلی دامنه جدید را اضافه یا به عبارتی آن را Replace کنید.

حال می توانید یک دیتابیس جدید ساخته و اطلاعات را در آن import کنید. و اطلاعات جدید دیتابیس را در فایل configuration.php به جای اطلاعات دیتابیس قدیم قرار دهید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به انجمن جوملا مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *