راهنمای Hotspot در میکروتیک

راهنمای Hotspot در میکروتیک

راهنمای Hotspot در میکروتیک

میتوان گفت Hotspot برای مسیردهی و اتصال سریع برای ارتباط به اینترنت میباشد. درکل hotspot مسیری است که کاربر را به wifi متصل کرده و در طی این فرآیند کاربر می تواند به وسیله لپ تاپ, موبایل, تبلت و… به اینترنت دسترسی پیدا کنند. در این پس به آموزش راهنمای Hotspot در میکروتیک می پردازیم.

همینطور که میدانید برای اتصال به اینترنت راه کارهای مختلفی از جمله VPN ,PPPOE و … وجود دارد که معمولا نحوه استفاده از اینترنت توسط کاربران را برای سرویس دهی مشخص میکنیم.  مزیت Hotspot  نسبت به بقیه ی روش ها این است که نیاز به تنظیمات خاصی در سمت کاربر ندارد و تنظیمات لازم برروی سرور اختصاصی یا محصولات مربوطه میکروتیک صورت میگیرد. و اینکه  Hotspot توانایی فراهم کردن  Accounting را نیز فراهم میکند.

در کجا از Hotspot استفاده میشود ؟

هات اسپات‌ها معمولاً در رستورانها ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها، کتاب‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، فروشگاه‌های کتاب، پمپ بنزینها، فروشگاه‌های خیلی بزرگ، سوپر مار کت‌ها و سایر مکان‌های عمومی استفاده می‌شوند. بسیاری دانشگاه‌ها و مدارس شبکه‌های بی سیم دارند. در زیر آموزش راه اندازی آن بر روی سرور میکروتیک آموزش داده شده است

چه وقت از Hotspot میتوانیتم استفاده کنیم ؟

هروقت در شبکه ای که داریم نیازمند احراز هویت کاربران و Accounting داشتیم میتوانیم از این سرویس استفاده کنیم. میتوان کارهای مختلفی در Hotspot میکروتیک انجام داد و حتی بدون احراز هویت تایین کرد که دسترسی به بعضی از سایت ها را داشته باشیم.

برای دسترسی به قسمت Hotspot میکروتیک میتوانید بعد از کانکت شدن با استفاده از ابزار Winbox در منو سمت چپ در زیرمجموعه IP برروی گزینه Hotspot کلیک کنید:

راهنمای Hotspot در میکروتیک

در پنجره باز شده نیز میتوانید برای راه اندازی Hotspot برروی گزینه Hotspot Setup کلیک کنید یه به صورت دستی تنظیمات رو انجام بدید. پیشنهاد ما این است که از Hotspot Setup استفاده کنید.

راهنمای Hotspot در میکروتیک

در قسمت بعدی به نحوه راه اندازی و تنظیمات مربوط به Hotspot خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر نیز میتوانید به سایت میکروتیک مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *