آموزش بهینه سازی و سئو جوملا - مبین هاست

بهینه سازی و سئو جوملا

آموزش سئو جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا

بهینه سازی و سئو جوملا، با تنظیمات پیش فرض به هیچ وجه با سئو وردپرس قابل مقایسه نیست. به همین دلیل برای بهبود وضعیت سئو جوملا باید موارد بسیار زیادی را در نظر گرفته و با دقت پیاده سازی کنید. سئو جوملا تا پیش از نسخه های ۱٫۶ به حدی بی کیفیت و نا امید کننده بود. عده بسیار زیادی به دلیل ضعف در بهینه سازی آن را رها کرده و به وردپرس روی آوردند. با گذشت زمان و با تولید نسخه های جدید تر جوملا وضعیت سئو جوملا تا حدود زیادی بهینه تر و قدرتمند تر شد. برای بهبود سئو جوملا باید شناخت عمیق تری نسبت به مفاهیم سئو در مقایسه با یک وبمستر وردپرسی داشته باشید .

بهینه سازی و سئو جوملا

نکات مهم در بهینه سازی و سئو جوملا

اگر قصد شروع کار با سیستم مدیریت محتوای قدرتمند جوملا را دارید، به شما نسخه های ۲٫۵ به بالا و مخصوصا نسخه پایدار ۲٫۵ جوملا را توصیه میکنیم. سئو جوملا در نسخه ۲٫۵ به شکل قابل ملاحظه ای پیشرفت داشته است. نسخه ۳ جوملا نیز در حال پیشرفت و کامل شدن است و پیشرفت های بسیاری از نظر سئو داشته است. قابل ذکر است که سرعت لود و سرعت سرور نیز در سئو بسیار اهمیت دارد. بنابراین پیشنهاد می گردد از هاست حرفه ای برای راه اندازی سایت بر روی جوملا استفاده گردد.

فارسی کردن لینک ها در جوملا

یکی از بزرگ ترین ایرادات سئو جوملا در فرمت و نحوه لینک دهی و پیوند یکتا بودن آن است. در مفهوم کلی سئو، لینک ها باید کوتاه و زیبا باشند. لینک ها باید از یک فرمت منطقی مشخص پیروی کنند. تا گوگل به مرور زمان نحوه آدرس دهی لینک های وب سایت شما را بشناسد. این دقیقا بر عکس آن چیزی است که جوملا در نحوه آدرس دهی لینک ها از آن استفاده می کند. یکی از دلایل ضعیف بودن سئو جوملا دقیقا همین موضوع است. برای حل این مشکل باید امکان بازنویسی url ها را فعال کنیم. بنابراین قسمت Use URL rewriting را در قسمت تنظیمات سئو جوملا فعال کنید. و سپس فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر نام دهید. حالا میتوانید فرمت دلخواه لینک های وب سایت خود را مشخص کنید. که توصیه ما به شما لینک های فارسی است (مانند همین وب سایت). آدرس فارسی لینک ها و تکررا کلمات کلیدی هر پست در آن وضعیت سئو جوملا شما را افزایش خواهد داد.

قالب سریع و استاندارد و تاثیر آن بر سو جوملا

با استفاده از یک قالب ساده و سریع مطابق با استاندارد های W3 سرعت بارگذاری و لود شدن سایت خود را بالا برده و یک قدم مثبت در بهبود سئو جوملا بردارید. استفاده زیاد از جاوا و حتی فلش در سایت و قالب، سبب افت سئو جوملا و در نتیجه افت در پیج رنک گوگل و کاهش بازدید سایت خواهد شد. قالب جوملا باید کم حجم باشد. بنا بر این از استفاده از عکس های پر حجم در قالب جوملا خود پرهیز کنید. و تا حد امکان قالب را بر پایه HTM طراحی کنید.

بهینه سازی در تصاویر و عکس ها

عکس های استفاده شده در سایت مبتنی بر جوملای شما باید کم حجم باشند تا سرعت لود سایت را کند نکنند . استفاده از متن جایگزین و توضیحات در عکس ها ضرور است . با رعایت کردن این موضوع و بهینه سازی تصاویر در وب سایت متبنی بر جوملا یک قدم دیگر در بهبود سئو جوملا بر خواهید داشت .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *