انتقال سایت به سرور دیگر

انتقال سایت به سرور دیگر

انتقال سایت به سرور دیگر

فرض میکنیم که هاست یا سرور مجازی جدیدی را خریداری کردید و میخواهید سایت خود را کلا بر روی آن انتقال دهید. برای انجام اینکار باید چه کاری انجام داد ؟ و از چه طریق این کار را انجام دهیم ؟ در این آموزش به انتقال سایت به سرور دیگر خواهیم پرداخت.

قبل از بررسی مراحل میتوانید از Full Backup در cPanel استفاده کنید که همه اطلاعات را در اختیارتان قرار میدهد و بر روی هاست جدید Backup را میتوانید restore کنید و اگر با مشکلی مواجه شدید یا درصورت مشکلات به پشتیانی هاستینگ خود اطلاع دهید تا فایل Backup را برایتان restore کنند.

و اما به هر دلیلی اگر از این گزینه استفاده نکردید میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1) همه فایل های خود را روی هاست قدیمی خود دانلود کنید (از برنامه هایی مثل FileZilla میتوانید استفاده کنید) یا میتوانید از طریق backup در cPanel این کار را انجام دهید.

نکته )‌دقت داشته باشید فایل های دانلود شده را میتوانید با استفاده از همان برنامه FileZilla به هاست جدید خود انتقال دهید یا از قسمت cPanel backup استفاده کنید. و سپس دسترسی فایل های خود را درست کنید.

2) در این مرحله در هاست قدیمی خود باید از دیتابیس خود backup بگیرید برای انکار وارد قسمت phpmyadmin شده و دیتابیس مورد نظر خود را export کنید.
در نهایت در هاست جدید خود در قسمت phpmyadmin فایل مورد نظر را import کنید.

3) بعد از آنکه گزینه های بالا را انجام دادید و فایل ها را انتقال دادید میتوانید name server دامنه خود را تغییر دهید و بعد از تغییر باید 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا دامنه مورد نظر بر روی هاست جدید قرار بگیرد.

نکته) دقت داشته باشید قبل از تغییر قسمت name server های دامنه حتما همه چیز را بررسی کرده باشید .

و حال به صورت کامل اطلاعات خود را بر روی سرور جدید انتقال دادید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *