بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین

آموزش, آموزش مدیریت دایرکت ادمین (DiractAdmin) | واحد آموزش مبین هاست | 12 اردیبهشت 1396

بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین

بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین

همانطور که میدانید log شامل فایلی است که در آن اطلاعات عملکرد سیستم عامل و نرم‌افزارها در آن ذخیره می شود. اطلاعاتی مانند از خطاها گرفته تا هشدارها و قسمت‌های مختلف در آن وجود دارد. می‌توان از عملکرد صحیح آن و یا در هنگام مشکلات به وجود آمده در سیستم به بررسی آن‌ها بپردازیم. اما برای دیدن و بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین باید ابتدا وارد کنترل پنل خود در دایرکت ادمین شوید.سپس طبق تصویر زیر قسمت Admin Tools رفته و بر روی گزینه Log Viewer کلیک کنید.

   بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین
در قسمت بعد مشاهده میکنید که برای بررسی لاگهای مختلف یک سری گزینه ها وجود دارد.  باهم به بررسی آن‌ها میپردازیم.

بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین

بررسی گزینه ها در Log لاگ های مختلف

Log File : میتوان در این قسمت لاگ مورد نظر را برای بررسی آن انتخاب کنید. لاگهایی که در این قسمت مشاهده میکنید شامل دسترسی های آپاچی ، لاگ های سیستم و دایرکت ادمین و … میباشد.

بررسی Log Viewer در دایرکت ادمین

 Number of lines from the end : در این قسمت تعداد خط هایی که میخواهید ببینید را مشخص میکنید. اگر 0 قرار دهید کلاً فایل نمایش داده می‌شود و در غیر اینصوت اگر عددی قرار دهید تعداد خط هایی آخر فایل که مشخص کردید را نمایش میدهد . مثلاً اگر 10 وارد کردید 10 خط آخر فایل نمایش داده میشود.

Output type : در این قسمت نحوه نمایش فایل خروجی را مشاهده میکنیم اگر روی گزینه TextArea Below باشد آنگاه خروجی لاگ در قسمت پایین نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت اگر روی گزینه Raw file باشد لاگ مورد نظر را در صفحه‌ای جدید نمایش میدهد.

Grep : این قسمت برای فیلتر کردن لاگ مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قسمتی از لاگ که مورد نظر شما است را میخواهید پیدا کنید از این قسمت برای فیلتر کردن و رسیدن به قسمت مورد نظر استفاده میشود.

گزینه Invert برای نادیده گرفتن عبارت مورد نظر مورد استفاه قرار میگیرد و Ignore Case هم برای نادیده گرفتن قسمت‌های دیگر فایل و فقط برای نمایش دادن قسمت فیلتر شده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *