نصب Node.js در لینوکس

نحوه نصب Node.js در لینوکس

نصب Node.js در لینوکس کمی متفاوت‌تر از سایر سیستم‌عامل‌های قبلی است زیرا لینوکس متن باز است و آزادی بیشتر، سفارشی‌سازی و عملکردهای پیشرفته‎‌تری دارد. برای نصب Node.js در اینجا ما آسان‌ترین روش را ارائه می‌کنیم.

مراحل نصب

  1. ابتدا نسخه مناسب سیستم خود را در سایت Node.js پیدا کنید. در این راهنما ما از تصاویر Ubuntu استفاده می‌کنیم.

پیدا کردن فایل نصبی برای Node.js

2. پیش از نصب مطمئن شوید که command-line utility را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید. در غیر این‌صورت دستور زیر را در terminal خود وارد کنید تا curl نصب شود:

sudo apt install curl

3. ممکن است در این قسمت سیستم از شما بخواهد برای تایید مجوز نصب، گذرواژه سیستم را وارد کنید. پس از وارد کردن رمزعبور، سیستم نصب curl را آغاز کند.

نصب curl در Ubuntu

4. دستور نصب Node.js را در terminal کپی کنید تا سیستم بتواند نصب را آغاز کند. (فراموش نکنید که هر نسخه نصب در این سیستم‌عامل دارای دستور متفاوتی است. نسخه‌ای را که با تنظیمات لینوکسی شما مطابقت دارد نصب کنید). برای مثال ما در اینجا Node.js v14.x را نصب می‌کنیم که مناسب سیستم ماست.

curl -fsSL https://deb.nodesource.com/setup_14.x | sudo -E bash –

sudo apt-get install -y nodejs

قبلاً گفتیم که دستور curl را در terminal خود نصب کنید. اکنون باید اولین دستور curl را در terminal خود کپی و جایگذاری کرده و اجرا کنید.

دستور curl مراحل نصب Node.js را آغاز می‌کند. سیستم بعد از به‌روزرسانی همه کتابخانه‌های مورد نیاز برای نصب را در سیستم‌عامل لینوکس شما دانلود می‌کند.

مطالب مرتبط

نصب Node.js در مک

حالا همه کتابخانه‌ها و منابع Node.js در کامپیوتر شما دانلود شده است. با یک فرمان نهایی می‌توانیم نصب را به پایان برسانیم.

خط دوم فرمان را کپی و جایگذاری کنید:

sudo apt-get install -y nodejs

مرحله پایانی نصب Node.js در لینوکس

چنانچه همه کارها را به درستی انجام داده باشیم نصب Node.js در لینوکس با موفقیت انجام می‌شود. حالا دستور Clear را وارد کنید تا terminal پاک شود.

5. حالا باید بررسی کنیم که نصب موفقیت‌آمیز بوده یا خیر. پس این دو دستور ساده را terminal اجرا کنید:

Node –version

و سپس:

npm –version

تایید نصب Node.js در لینوکس

در صورتی که نسخه Node.js و npm به درستی نصب شده باشد نام نسخه‌ها نمایش داده می‌شود.

 

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد و در نصب Node.js در لینوکس خود مشکلی نداشته باشید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین‌هاست تماس حاصل کرده یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

Node.js چیست؟

نصب Node.js بر روی ویندوز

نصب Node.js بر روی مک

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.