آموزش ست کردن DNS روی دامین بین المللی

آموزش, آموزش دامنه | واحد آموزش مبین هاست | 14 اردیبهشت 1396

آموزش ست کردن DNSروی دامنه بین المللی

آموزش ست کردن DNS روی دامین بین المللی

همانطور که می دانید، برای راه اندازی یک وبسایت اینترنتی به یک هاست و دامین نیاز داریم. هاست فضای ذخیره سازی و دامنه نام و شناسنامه ی وبسایت ما در فضای اینترنت خواهد بود. در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست به آموزش ست کردن DNS روی دامین بین المللی پرداخته می شود.

هر دامنه یک نام و یک پسوند دارد. بطور مثال در Mobinhost.com، کلمه ی Mobinhost نام دامنه و COM پسوند دامنه می باشد.

برای فهم بهتر ست کردن DNS روی دامنه بین المللی باید بدانیم که، بطور کلی دو دسته دامنه موجود می باشد. دسته ی اول دامنه ی ملی که مربوط و مخصوص به هر کشور می باشد. مثل IR و … که مخصوص کشور ایران است. یا به طور مثال پسوند UK که مخصوص کشور انگلستان (United Kingdom) می باشد. و دسته ی دوم دامین بین المللی که در کل جهان رواج داشته و مورد استفاده ی همه قرار می گیرد. مانند COM ، ORG، NET و …  که قطعا با آن ها آشنایی کامل دارید. در کل تمامی دامنه ها از نقطه نظر کاربری با یکدیگر یکسان بوده و تفاوتی در ساختار، نوع خدمات و یا محدودیت ندارند.

در ویدیو زیر نحوه تنظیم کردن DNS روی دامین بین المللی به طور کامل توضیح داده شده است. در نهایت با مشاهده این آموزش تصویری قادر خواهید بود به راحتی DNS ها را روی دامنه بین المللی تنظیم کنید.

در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا اقدام به ارسال تیکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *