انتقال سایت به سرور دیگر

آموزش, آموزش هاست سی پنل (cPanel) | واحد آموزش مبین هاست | 08 اردیبهشت 1396

انتقال سایت به سرور دیگر

انتقال سایت به سرور دیگر

فرض می‌کنیم که هاست یا سرور مجازی جدیدی را خریداری کردید و می‌خواهید سایت خود را کاملا بر روی آن انتقال دهید. حال این سوال پیش می‌آید که چگونه و از چه طریق این کار را انجام دهیم؟ در این مقاله به آموزش نحوه انتقال سایت به سرور دیگر خواهیم پرداخت.

قبل از بررسی مراحل می‌توانید از قسمت Full Backup در cPanel استفاده کنید. از این طریق همه اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌گیرد. می توانید بر روی هاست جدید Backup را restore کنید.  اگر با مشکلی مواجه شدید به پشتیانی هاستینگ خود اطلاع دهید تا فایل Backup را برایتان restore کنند.

اگر به هر دلیلی اگر از این گزینه استفاده نکردید می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1) همه فایل های روی هاست قدیمی را دانلود کنید (می‌توانید از برنامه هایی مثل FileZilla استفاده کنید) یا از طریق backup در cPanel این کار را انجام دهید.

نکته )‌دقت داشته باشید فایل‌های دانلود شده را می‌توانید با استفاده از همان برنامه FileZilla به سرور دیگر خود انتقال دهید یا از قسمت cPanel backup استفاده کنید. سپس دسترسی فایل‌های خود را درست کنید.

2) در هاست قدیمی خود باید از دیتابیس خود backup بگیرید برای این کار وارد قسمت phpmyadmin شوید و دیتابیس مورد نظر خود را export کنید.
در نهایت در هاست جدید در قسمت phpmyadmin فایل مورد نظر را import کنید.

3) بعد از آنکه گزینه های بالا را انجام دادید و فایل ها را انتقال دادید میتوانید name server دامنه خود را تغییر دهید و بعد از تغییر باید 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا دامنه مورد نظر بر روی هاست جدید قرار بگیرد.

نکته) دقت داشته باشید قبل از تغییر قسمت name server های دامنه حتما همه چیز را بررسی کرده باشید .

و حال به صورت کامل اطلاعات خود را بر روی سرور جدید انتقال دادید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *