چرا فیل را به عنوان نماد مبین‌ هاست انتخاب کرده‌ایم؟

 

elephants family

فیل یا پیل ریشه اوستایی دارد. این واژه در سنسکریت به صورت pilu موجود است. فیل نماد هوش و تدبیر است و حس توانایی تسخیر بازار را به ذهن القا می‌کند. فیل در فرهنگ ایران باستان نماد قدرت و سروری است. همچنین در کتیبه‌ها تصویر فیل نماد گنج است و مجسمه آن نمایانگر دریافت خبرهای خوش بوده که از قدیم انرژی مثبتی را منتقل می‌کرده است.

در هندوستان فیل نماد حکومت بر زمین و همچنین نگهبان دانش است و همواره پیروزی، جلال و آرزوی طول عمر را به ارمغان می آورد. او همیشه می‌تواند بر رقیبانش پیروز شود و عظمتش دشمنان را می‌ترساند.

در فلسفه نیز نماد آرامش و تدبیر بوده و حرکت مهره فیل (bishop) در شطرنج هم مصداقی از همین تفکر است. آنها حرمت، وفاداری، قدرت و حتی حس هوشمندی را به ارمغان می‌آورند.

ویژگی‌های مشترک ما

 

  • اندازه: فیل‌ها بزرگترین پستانداران خشکی در جهان هستند. یک فیل بالغ افریقایی حدوداً 13 فوت (4 متر) و وزن آن بیش از 6 تن (6000 کیلوگرم) است. این هیبت بزرگ برایش قدرتی به همراه آورده است که می‌تواند یادآور قدرت مبین‌ هاست در پشتیبانی از مشتریان و همیاری‌شان تا رسیدن به نتیجه دلخواه باشد.
  • حافظه: آنها مغز بزرگی دارند و خاطرات به خوبی در حافظه آنها باقی می‌ماند تا حدی که یک فیل توانایی تشخیص افرادی را دارد که مدتهاست آنها را ندیده. این ویژگی نشان‌دهنده از یاد نبردن مشتریان‌مان و به خاطر سپردن خواسته‌هایشان است.
  • محافظت: فیل‌ها به صورت گله‌ای زندگی می‌کنند و از بچه‌های خود به خوبی محافظت می‌کنند. در این گله دیگران توسط پیرترین فیل ماده هدایت می‌شوند. این ویژگی به مشتریان ما نشان می‌دهد که مانند یک هم‌تیمی همواره محافظ منافع آنها هستیم.
  • مهارت: خرطوم فیل بسیار ماهرانه حرکت می‌کند و هیچ استخوانی ندارد. آنها می‌توانند حتی اشیا خیلی کوچک را با خرطوم‌شان بلند کنند. ما هم تلاش می‌کنیم با استفاده از مهارت‌هایمان نگرانی شما را رفع کنیم و این احساس را به وجود بیاوریم که تیمی حرفه‌ای در کنار خود دارید.
  • کار گروهی: انسانها سالیان زیادی است که با فیل‌ها همکاری می‌کنند و همیشه موفق شده‌اند رابطه خوبی با آنها برقرار کنند. این همکاری می‌تواندنمادی برای کار تیمی باشد. برای ما کار تیمی یعنی قدرت؛ یعنی جبران نقاط ضعف و برجسته کردن نقاط قوت اعضای تیم. برای ما کار تیمی بسیار مهم است و تبدیل به شعارمان شده:

مبین‌ هاست هم‌تیمی شماست!

!Mobinhost, Like a Teammate

 

  • a group of elephants
  • سرعت: فیلها با توجه به جثه بزرگی که دارند می‌توانند حدود 4 مایل در ساعت حرکت کنند. این ویژگی نشان دهنده سرعت ما در پاسخگویی به مشتریان و همچنین سرعت خوب خدمات‌مان خواهد بود.
  • مهارت گوش دادن: بهره‌مندی از گوش‌های بزرگ باعث شنوایی عالی او شده است. ما نیز در تلاشیم بهترین گوش را برای شنیدن صدای مشتریان‌مان داشته باشیم و نظرات‌ آنها سازنده راه پیشرفت و توسعه ما باشد.
  • طول عمر: فیل‌ها می‌توانند تا 80 سال عمر کنند. ما هم تلاش داریم حضوری طولانی مدت در بازار رقابتی امروز داشته باشیم.