تغییر timezone در لینوکس

آموزش, دستورات لینوکس | واحد آموزش مبین هاست | 13 اردیبهشت 1396

تغییر timezone در لینوکس

تغییر timezone در لینوکس

در خیلی مواقع نیازمند این هستیم که timezone سرور مجازی خود را تغییر دهیم. با توجه به توزیع لینوکسی مورد استفاده اینکار متفاوت است. اما در عین حال تغییر timezone در لینوکس بسیار ساده است. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به آموزش نحوه تغییر timezoneدر سرور مجازی بپردازیم

تغییر timezone در centos

برای تغییر timezone برروی centos  می توانید به شکل زیر عمل کنید:

نکته ) با استفاده از دستور date می توانید زمان مورد نظر را بررسی کنید. خروجی دستور به شکل زیر می باشد :

Wed Feb 15 19:13:21 EST 2017

همانطور که مشاهده می کنید منطقه زمانی سرور مجازی ما روی EST (Eastern Time) می باشد.  و باید آن را به IRST (Iran Standard Time) تغییر دهیم.

می توانید localtime  را حذف کنید یا اسم آن را تغییر دهید

mv /etc/localtime /etc/localtime.lock

می توانید در فولدر zoneinfo فایل timezone را انتخاب کرده و یک کپی از آن را با اسم localtime در etc قرار دهید. یا اینکه آن را با اسم localtime لینک کنید به شکل زیر :

ln -s /usr/share/zoneinfo/Asia/Tehran /etc/localtime

نکته ) دقت داشته باشید ما در این آموزش تهران را انتخاب کردیم شما می توانید هر کشوری که خودتان مدنظرتان هست را انتخاب کنید.

به عنوان مثال به شکل زیر ما کشور Chicago را انتخاب کردیم که یک کپی از فایل را به اسم localtime در دایرکتوری etc قرار می دهد.

cp /usr/share/zoneinfo/America/Chicago /etc/localtime

تغییر timezone در debian

برای اینکار کافی است از دستور زیر استفاده کنید :

# dpkg-reconfigure  tzdata

با توجه به نکات گفته شده در این مقاله شما می توانید به راحتی نسبت به تغییر timezone در لینوکس اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دبیان مراجعه کنید. و یا اگر قصد خرید سرور مجازی دارید می توانید اینجا را کلیک نمایید.

در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. و یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.