آشنایی با CloudFlare

CloudFlare, آموزش, آموزش دامنه | واحد آموزش مبین هاست | 14 اردیبهشت 1396

آشنایی با CloudFlare

آشنایی با CloudFlare

برای بالا بردن امنیت و سرعت بخشیدن به سایت خود چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟ برای جلوگیری از حملات DDOS بر روی دامنه چه کارهایی می شود انجام داد؟ در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست به آشنایی با CloudFlare می پردازیم.

در اصل CloudFlare سرویسی است که شما با در اختیار گذاشتن دامین (domain) یا همان آدرس اینترنتی سایت خود در هنگامی که بازدید کنندگان سایت شما صفحات و محتوای سایت شما را درخواست می کنند این اطلاعات از سرورهای قدرتمند آن میگذرد. و وظیفه شناسایی بازدید کنندگان و همچنین تغییرات بر روی محتوای سایت شما بر عهده آن است.

برای افزایش سرعت این سرویس در سراسر جهان 12 سرور قدرتمند را دارد که از آن ها به عنوان CDN استفاده می کند. تمامی فایل های ثابت ( مثل CSS ، JS و … ) در اولین درخواست یا بازدید از سرور مجازی شما صفحات سایت شما در سرورهای این سرویس ذخیره سازی می شود. و هر بازدید کننده در هنگام بازدید از سایت شما به جای سرور اصلی یا هاست شما از نزدیک ترین سرور CloudFlare این فایل ها را دریافت می کند. و این امر باعث افزایش چشم گیری در سرعت بارگذاری صفحات سایت یا وبلاگ شما در مرورگر کاربران می شود.

برای امنیت بخشیدن به سایت و حملات  CloudFlare با استفاده از هر حمله و تهدید که برای یکی از سایت استفاده کننده از خدمات,  تمامی سایت ها و دامنه هایی که از سرویس های آن استفاده می کنند را در برابر آن حمله مقاوم می کند. و تعداد زیادی از سایت ها برای امن کردن خود از آن استفاده می کنند .

در نهایت تنها برای استفاده از این سرویس کافی است که در سایت CloudFlare عضو شوید. و در چند مرحله کوتاه لازم است که تنظیمات DNS دامین سایت خود را تغییر دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.