صرافی پنکیک سواپ: آموزش صرافی PancakeSwap

آموزش صرافی پنکیک سواپ

ظهور مفاهیم مالی غیرمتمرکز (DeFi) باعث ایجاد شیوه‌های مالی جدیدی شده است که ترکیب استقلال، سرعت و شمولیت را ارائه می‌دهند؛ ترکیبی که در شیوه‌های مالی سنتی دیده نمی‌شود. این امر به‌ویژه در مورد بخش در حال رشد صرافی غیرمتمرکز (DEX) صادق است، جایی که کاربران به‌طور فزاینده‌ای با بازارهای مستقلی که توسط فناوری بلاکچین تثبیت شده‌ است، درگیر می‌شوند. نمونه بارز چنین بازاری، PancakeSwap است. پنکیک سواپ از نوع زنجیره BNB صرافی‌های غیرمتمرکزی مانند UniSwap (UNI) و SushiSwap (SUSHI) است. BNB Chain قبلا با عنوان زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) شناخته می‌شد.

در این راهنمای جامع آموزش صرافی پنکیک سواپ می‌توانید با عملکرد این صرافی غیرمتمرکز آشنا شوید. همچنین، در مورد کاربردهای آن و روش‌هایی که می‌توانید از این صرافی استفاده کنید توضیح داده‌ایم.

صرافی پنکیک سواپ

صرافی پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز بومی زنجیره BNB است. به‌عبارت‌ دیگر، شباهت‌هایی با پلتفرم‌های تاسیس‌شده مانند UniSwap دارد که کاربران می‌توانند بدون دریافت خدمات واسطه، کوین‌های خود را با کوین‌های دیگر تعویض کنند.

تنها تفاوت این است که صرافی پنکیک سواپ بر توکن‌های BEP20 متمرکز است. BEP20 یک استاندارد توکن خاص است که توسط بایننس توسعه یافته است. استاندارد BEP20 اساسا چک‌لیستی از عملکردهایی است که توکن‌های جدید باید قابلیت انجام آن را داشته باشند تا با اکوسیستم گسترده‌تر بایننس شامل DApps، کیف پول‌ها و سایر خدمات سازگار باشند.

نحوه کار صرافی پنکیک سواپ

نحوه کار صرافی پنکیک سواپ

همان‌طور که در بالا ذکر شد، صرافی پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که در زنجیره BNB اجرا می‌شود. به‌جای مدل سنتی بازار که در آن یک فروشنده و یک خریدار وجود دارد، پنکیک سواپ روی مدل بازارساز خودکار (AMM) کار می‌کند. در مدل AMM، تریدرها دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از استخرهای نقدینگی بدون مجوز معامله می‌کنند.

افراد وجوه خود را در این استخرهای نقدینگی واریز می‌کنند و در ازای آن، یک توکن LP (ارائه‌دهنده نقدینگی) دریافت می‌کنند. این افراد همچنین برای در دسترس قرار گرفتن دارایی‌های خود برای وام دادن، کارمزد دریافت می‌کنند.

از سوی دیگر، افرادی که می‌خواهند از این نقدینگی استفاده کنند، هزینه‌ای را به پلتفرم DeFi پرداخت می‌کنند. این هزینه بعدا بین افرادی که به استخر کمک کرده‌اند تقسیم می‌شود. خارج از این استخر، یک مبلغ اسمی در خزانه پنکیک سواپ نگهداری می‌شود تا حیات پلتفرم را حفظ کند.

مدل AMM به شما اجازه می‌دهد با ایجاد نقدینگی برای استخر، کسب درآمد کنید. هرچه بیش‌تر به استخر نقدینگی کمک کنید، در ازای آن درآمد بیش‌تری به‌دست می‌آورید. شما می‌توانید توکن‌های LP را برای سود بیش‌تر ترید کنید.

علاوه‌براین، می‌توان این توکن‌ها را در نوع دیگری از استخر نقدینگی فارم کرد تا توکن‌های بومی پنکیک سواپ یعنی BEP-20 که به‌عنوان CAKE شناخته می‌شود را به‌دست آورد. اما این همه‌چیز نیست، نوع دیگری از استخر وجود دارد که نسبت به سایرین باارزش‌تر است و به آن‌ها استخرهای SYRUP گفته می‌شود.

افراد می‌توانند با استیک کردن توکن‌های CAKE خود، جوایز بیش‌تری را از استخرهای SYRUP دریافت کنند.

تاریخچه پنکیک سواپ

تاریخچه صرافی پنکیک سواپ

برای شناخت هرچه بهتر یک پلتفرم، همیشه دانستن تاریخچه آن مفید است. به همین دلیل، در این بخش از راهنمای جامع آموزش صرافی پنکیک سواپ به تاریخچه این صرافی غیرمتمرکز اشاره می‌کنیم.

پنکیک سواپ در 20 سپتامبر 2020، چند روز پس از انتشار شبکه BSC، معرفی شد. در حال حاضر PancakeSwap پس از Uniswap و SushiSwap سومین پلتفرم بزرگ AMM محسوب می‌شود. در میان راه‌حل‌های AMM توسعه‌یافته در زنجیره هوشمند BNB، پنکیک سواپ در صدر رقابت قرار دارد.

صرافی پنکیک سواپ در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه، محبوبیت زیادی به‌دست آورد که منجر به گمانه‌زنی در مورد آینده رهبران بازار DeFi شد.

توکن اصلی این صرافی غیرمتمرکز CAKE نام دارد که در ابتدای انتشار حدود 1.37 دلار قیمت داشت، اما پس از مدت کوتاهی ارزش آن به 0.25 دلار کاهش یافت. پس از آن، CAKE به قیمت 20 دلار رسید و در 30 آوریل 2021 بالاترین قیمت خود (تقریبا 44 دلار) را تجربه کرد و به یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2021 تبدیل شده بود. از آن زمان، ارزش این توکن به‌دلیل محرک‌های مختلف بازار کاهش یافته است و در حال حاضر قیمت آن در بازه 4 تا 6 دلار نوسان می‌کند.

کاربردهای پنکیک سواپ

کاربرهای صرافی پنکیک سواپ

اولین کاری که باید در پلتفرم پنکیک سواپ انجام دهید، افزودن نقدینگی به استخر است. افراد در استخرهای نقدینگی سرمایه‌گذاری می‌کنند و در ازای آن کارمزد و توکن CAKE (توکن‌های LP) دریافت می‌کنند. اینها همه توکن‌های استاندارد BEP-20 هستند. سرمایه‌گذاران به روش‌های مختلفی از این توکن‌ها برای کسب سود در پنکیک سواپ استفاده می‌کنند.

تریدینگ

بااینکه پنکیک سواپ غیرمتمرکز است، اما به‌هرحال یک صرافی محسوب می‌شود و اساسی‌ترین عملکردی که پشتیبانی می‌کند ترید کردن توکن‌های BEP-20 است. توکن‌های LP به ارائه‌دهندگان نقدینگی داده می‌شود که امکان ترید با سایر توکن‌های BEP را فراهم می‌کند.

تریدینگ در پنکیک سواپ بسیار شبیه به تریدینگ ارزهای دیجیتال در سایر صرافی‌هاست. صرافی پنکیک سواپ به سرعت و امنیت بالایی که ارائه می‌دهد شناخته شده است و کمک می‌کند تا تجربه تریدینگ روان و بدون چالش برای کاربر میسر شود. توجه داشته باشید که برای ترید در این طرافی نیز مانند دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال نیاز است تا از یک سرور مجازی ترید از یکی از لوکیشن‌های خارجی مجاز به فعالیت در پنکیک سواپ مانند سرور مجازی هلند استفاده کنید.

فارمینگ

سودآورترین راه برای کسب درآمد در پنکیک سواپ، ییلد فارمینگ است که می‌تواند بازدهی زیادی را برای کاربران فراهم کند. توکن‌های LP که قبلا به‌عنوان پاداش دریافت شده است را می‌توان در پلتفرم PancakeSwap فارم کرد که امکان جمع‌آوری توکن حاکمیتی این صرافی یعنی CAKE را فراهم می‌کند.

از آنجایی که این کار مانند یک سرمایه‌گذاری است، در نهایت پول خود را برای دریافت پاداش‌های بیش‌تر قفل می‌کنید. نام‌گذاری استفاده‌شده در این اینجا به‌وضوح شبیه اصطلاحات فارمینگ است. درحالی‌که سرمایه‌گذاری و انتظار برای دریافت پاداش در قالب توکن‌ CAKE فارمینگ نامیده می‌شود، دریافت پاداش‌های به‌دست‌آمده هاروستینگ با عنوان هاروستینگ شناخته می‌شود.

حجم و مدت‌ زمان دارایی سرمایه‌گذاری‌شده با پاداشی که فرد دریافت می‌کند نسبت مستقیم دارد. برای شروع فارمینگ باید از منوی کناری در صرافی پنکیک سواپ به تب Farms بروید.

استیکینگ

هر کسی که با ارزهای دیجیتال ترید می‌کند، لزوما متخصصی نیست که بتواند توکن‌های LP را ترید کند و سود به‌دست بیاورد. برای تازه‌واردان به این حوزه، استیکینگ به‌عنوان بهترین گزینه شناخته می‌شود. با پنکیک سواپ می‌توانید کوین‌های CAKE را در استخرهای SYRUP قرار دهید تا پاداش‌های بیش‌تری کسب کنید.

بهترین بخش این است که پاداش‌های کسب‌شده فقط به‌شکل کوین‌های CAKE نیستند و امکان دریافت چند نوع دیگر از توکن‌ BEP نیز وجود دارد. هنگامی که تصمیم گرفتید پاداش‌ها را دریافت کنید، باید هاروست کنید.

استیکینگ ممکن است شبیه به فارمینگ به‌نظر برسد، اما در استیکینگ ارز دیجیتال، در نهایت سرمایه‌گذاری خود را برای مدت معینی قفل می‌کنید. هنگامی که توکن‌های CAKE خود را استیک کردید، می‌توانید استراحت کنید و درآمد غیرفعالی داشته باشید.

شروع به کار با صرافی پنکیک سواپ

شروع به کار با صرافی پنکیک سواپ

اولین چیزی که برای شروع کار و ورود به صرافی پنکیک سواپ نیاز دارید این است که کیف پولی ایجاد کنید که از زنجیره هوشمند BNB یا (یا شبکه BSC) پشتیبانی کند. کیف پول‌ها هم در کامپیوترهای شخصی و هم در دستگاه‌های تلفن هوشمند در دسترس هستند. باید کیف پولی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

برخی از گزینه‌های موجود عبارتند از:

  • Trust Wallet
  • BNB Chain Wallet
  • Coinbase Wallet
  • MetaMask

اگر می‌خواهید از کیف پول متامسک (MetaMask) استفاده کنید باید آن را به‌گونه‌ای پیکربندی کنید تا بتواند با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره BNB مانند پنکیک سواپ کار کند.

اتصال والت به صرافی پنکیک سواپ

اتصال کیف پول به صرافی پنکیک سواپ

همان‌طور که گفته شد، پس از ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ باید یک کیف پول سازگار را به آن معرفی کنید تا امکان استفاده از این صرافی غیرمتمرکز را داشته باشید. در ادامه نحوه اتصال پنکیک سواپ به سه کیف پول تراست والت، متامسک و کوین بیس توضیح داده می‌شود.

تراست والت

برای اتصال تراست والت به صرافی PancakeSwap مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید که دستگاه‌های اندروید و iOS دارای مراحل یکسانی نیستند!

اندروید

1) تراست والت را باز کنید و روی دکمه DApps در پایین صفحه ضربه بزنید.

2) به قسمت Popular بروید و روی PancakeSwap ضربه بزنید. شما همچنین می‌توانید آن را در بخش Exchanges پیدا کنید.

3) صفحه جدیدی با لوگوی پنکیک سواپ و مقداری اطلاعات نمایش داده می‌شود. روی دکمه Connect لمس کنید.

4) پنکیک سواپ باز می‌شود. اگر دکمه Connect را در بالا سمت راست می‌بینید، روی آن لمس کنید و از لیست، Trust Wallet را انتخاب کنید.

توجه: اگر متوجه شدید که در مرحله 4 قادر به اتصال نیستید، به منوی DApps بازگردید و دوباره PancakeSwap را پیدا کنید. استفاده از Pancake Swap در بخش History نیز ممکن است به همین مشکل منجر شود.

برای اتصال به پنکیک سواپ از طریق iOS، تراست والت یک راهنمای دقیق برای استفاده از WalletConnect آماده کرده است.

متامسک

برای اتصال متامسک به پنک کیک سواپ مراحل زیر را دنبال کنید. این مراحل چه در اندروید و چه در iOS یکسان است.

1) متامسک را باز کنید و روی منوی همبرگری (آیکون سه خط) در بالا سمت چپ لمس کنید.

2) در منو روی گزینه Settings لمس کنید.

3) در منوی Settings بر روی Network لمس کنید.

4) روی دکمه Add Network در پایین لمس کنید.

5) در صفحه بازشده مشخصات زیر را تایپ کنید:

Network Name: BNB Chain

RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org

Chain ID: 56

Symbol: BNB

Block Explorer URL: https://bscscan.com

6) پس از تایید ورود به شبکه جدید، به منوی همبرگری بازگردید و روی Browser لمس کنید.

7) در قسمت جست‌وجو عبارت PancakeSwap را تایپ و جست‌وجو را شروع کنید. بالاترین نتیجه صرافی پنکیک سواپ است، بر روی آن لمس کنید تا به صرافی وارد شوید.

8) در این مرحله، کیف پول شما درخواست اتصال دارد. برای اتصال به پنکیک سواپ کافیست بر روی دکمه Connect لمس کنید.

کوین بیس

دستگاه‌های موبایل

1) کیف پول Coinbase را باز کنید و روی آیکون چرخ‌دنده در پایین سمت راست لمس کنید تا به بخش تنظیمات وارد شوید.

2) در منوی تنظیمات بر روی Default Network لمس کنید.

3) از لیست گزینه‌های شبکه، Binance Smart Chain را انتخاب کنید.

4) هنگامی که شبکه زنجیره هوشمند بایننس را انتخاب کردید، روی آیکون Browser در پایین و وسط اپلیکیشن لمس کنید.

5) در قسمت جست‌وجو عبارت «PancakeSwap.finance» را تایپ و جست‌وجو را شروع کنید.

6) برای اتصال به کیف پول کوین بیس روی دکمه Connect Wallet لمس کنید.

افزودن نقدینگی به صرافی پنکیک سواپ

افزودن نقدینگی به صرافی پنکیک سواپ

پس از اتصال کیف پول خود به BNB Chain، می‌توانید به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مانند PancakeSwap متصل شوید و نقدینگی را به یکی از استخرهای پلتفرم اضافه کنید.

برای انجام این کار، کیف پول خود را به پنکیک سواپ متصل کنید. می‌توانید این کار را با لمس دکمه Connect Wallet در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی اپلیکیشن PancakeSwap انجام دهید.

هنگامی که کیف پول شما متصل شد، روی منوی Trade لمس و Liquidity را انتخاب کنید. در صفحه Liquidity، گزینه Add Liquidity را انتخاب کنید و جفت توکنی را که می‌خواهید در استخر واریز کنید انتخاب کنید. سپس باید تراکنش را از کیف پول خود امضا کنید که انجام آن رایگان است.

پس از آن، توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) را دریافت می‌کنید که نشان‌دهنده سهم شما از نقدینگی سپرده‌شده در استخر انتخابی است.

ترید در پنکیک سواپ

ترید در صرافی پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک صرافی است و حتی اگر غیرمتمرکز باشد، اساسی‌ترین عملکردی که پشتیبانی می‌کند، تریدینگ با توکن‌های BEP-20 است. توکن‌های LP به‌ ارائه‌دهندگان نقدینگی داده می‌شود تا امکان ترید کردن آن‌ها با سایر توکن‌های BEP را داشته باشند. این رویکرد تا حد زیادی به تریدینگ ارز دیجیتال شباهت دارد.

پنکیک سواپ برای ارائه سرعت و امنیت بالا توسعه یافته است و می‌تواند تجربه‌ای روان از تریدینگ را به شما ارائه دهد. اگر به‌دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال هستید، پنکیک سواپ می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد.

فارمینگ در پنکیک سواپ

اکنون شما توکن‌های LP را در اختیار دارید و می‌توانید با سپرده‌گذاری آن‌ها در یک فارم استفاده کنید تا امکان به‌دست‌ آوردن توکن‌های CAKE را داشته باشید. فارم‌ها اساسا استخرهای سهام‌داری LP هستند و این امکان را به شما می‌دهد تا با دارایی خود سود بیش‌تری را کسب کنید.

برای فارمینگ در پنکیک سواپ باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  •         در صفحه اصلی پنکیک سواپ، روی منوی Earn کلیک کنید و گزینه Farms را انتخاب کنید تا به صفحاتی که فارم‌های موجود در آنجا فهرست شده‌اند هدایت شوید.
  •         فهرست فارم‌ها را بررسی کنید تا موردی که با توکن‌های LP شما سازگاری دارد را انتخاب کنید. همچنین، ممکن است بخواهید نرخ درصد سالانه (APR) ارائه‌شده به سهام‌داران را درنظر بگیرید.
  •         هنگامی که یک فارم را انتخاب کردید، روی Enable کلیک کنید و این اقدام را در کیف پول خود نیز تایید کنید. با این کار، دکمه Enable به Stake LP تغییر خواهد کرد. روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه‌ جدید وارد شوید. در این صفحه می‌توانید تعداد توکن‌های LP را که می‌خواهید به‌اشتراک بگذارید وارد کنید.
  •         بر روی دکمه Confirm کلیک کنید و کیف پولتان از شما درخواست می‌کند که تراکنش را تایید کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید موجودی LP استیک‌شده خود را ببینید که معادل مقدار توکنی است که در فارم دارید.
  •         اگر در هر نقطه‌ای بخواهید درآمد و توکن‌های LP استیک‌شده خود را برداشت کنید، می‌توانید بر روی دکمه Harvest کلیک کنید.

استیکینگ در پنکیک سواپ

این امکان وجود دارد که با قراردادن توکن CAKE خود در استخرهای SYRUP پلتفرم پنکیک سواپ، درآمد خود را ترکیب کنید. برای این کار در منوی کشویی Earn روی Pools کلیک کنید. در اینجا، استخرهای موجود، بازده درصدی سالانه (APY) هر کدام و کل مبلغ استیک‌شده را مشاهده می‌کنید.

ابتدا باید یکی از استخرها را انتخاب کنید. سپس، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Enable، استیکینگ CAKE را در کیف پول خود فعال کنید. در مرحله بعد، مقدار CAKE که می‌خواهید استیک کنید را وارد کرده و روی Confirm کلیک کنید. بسته به استخری که انتخاب کرده‌اید، درآمد شما می‌تواند به‌طور خودکار در همان استخر جمع‌آوری شده و مجددا استیک شود.

NFT

NFT مخفف عبارت Non-fungible tokens به‌معنی توکن‌های غیرقابل تعویض است. صرافی پنکیک سواپ با پیروی از رویکرد گیمیفیکیشن، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که ان‌اف‌تی‌های ویژه‌ای را برنده شوند که بعدا می‌توانند برای ترید و استیک کردن از آن‌ها استفاده کنند.

با این حال، برخی از افراد ترجیح می‌دهند این ان‌اف‌تی‌ها را نگهداری کنند. بایننس پروتکل خاصی را توسعه داده است که به تولید ان‌اف‌تی‌ها به‌روشی بسیار ساده‌تر از قبل کمک می‌کند.

لاتاری در پنکیک سواپ

لاتاری روش دیگری برای کسب درآمد در صرافی PancakeSwap است. این پلتفرم روزانه چهار قرعه‌کشی یا لاتاری برگزار می‌کند که هر جلسه (Session) قرعه‌کشی به‌مدت شش ساعت برگزار می‌شود. برای شرکت در قرعه‌کشی باید با CAKE بلیط بخرید. اگر برنده شوید، حتی می‌توانید یک NFT به‌عنوان جایزه دریافت کنید.

پنکیک سواپ یک استخر قرعه‌کشی دیگر به‌نام Pottery دارد که می‌توانید CAKE را به‌مدت 10 هفته در آن سپرده‌گذاری کنید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید شانس برنده‌شدن یکی از جوایز تعیین‌شده را داشته باشید و درعین‌حال، سود کسب کنید.

عرضه اولیه فارم یا IFO

برای شرکت در عرضه اولیه فارم، باید از توکن‌های خاصی از پنکیک سواپ استفاده کنید تا به فروش توکن‌های تازه راه‌اندازی‌شده دسترسی پیدا کنید. به‌طورکلی، IFO شبیه به ICO و IEO است.

مزایای استفاده از پنکیک سواپ

مزایای استفاده از صرافی پنکیک سواپ

پنکیک سواپ برای رفع محدودیت‌های پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم وارد بازار شد. برای این منظور، پنکیک سواپ از ویژگی‌های داخلی بسیاری برخوردار است که آن را نسبت به رقبای خود متمایز می‌کند. در زیر به برخی از مزایای شناخته‌شده استفاده از صرافی پنکیک سواپ اشاره می‌کنیم.

اتصالات متقابل

توسعه‌دهندگان پنکیک سواپ می‌دانستند که اتریوم بر فضای DeFi تسلط دارد و هر کسی که برای اولین‌بار از پنکیک سواپ استفاده می‌کند، قدردان سازگاری این دو فناوری است. ازاین‌رو، توسعه‌دهندگان پنکیک سواپ آن را باتوجه به اتصال متقبال ایجاد کردند. بنابراین، از بسیاری از کیف پول‌های محبوب از جمله متامسک که توکن‌های استاندارد BEP-20 و ERC-20 را ذخیره و مدیریت می‌کندن، پشتیبانی شده است.

پنکیک سواپ بسیاری از کوین‌ای مبتنی‌بر اتریوم را هم در صرافی خود فهرست کرده است. این امر امکان مهاجرت آسان را برای افرادی که بین دو بلاکچین جابه‌جا می‌شوند، فراهم می‌کند.

سهولت استفاده

رابط کاربری پنکیک سواپ تمیز و ساده طراحی شده است. پیمایش و استفاده از آن حتی برای مبتدیان نیز آسان است. عملکرد بی‌عیب‌ونقص آن یک تجربه تریدینگ درجه‌ یک را ارائه می‌دهد. هیچ‌وقت مساله‌ای ایجاد نمی‌شود که نتوانید آن را حل کنید و هرگز این پلتفرم را به‌دلیل پیچیدگی یا تعداد مراحل زیاد ترک نخواهید کرد.

گزینه‌های متعدد برای کسب درآمد

کاربران PancakeSwap می‌توانند از ابزارها و استراتژی‌های مختلفی بهره‌مند شوند. می‌توانید در ان‌اف‌تی‌ها و لاتاری‌ها فارم یا استیک کنید و یا با شرکت در آن‌ها سود کسب کنید. با گزینه‌های زیادی که در اختیار دارید، سود بالقوه در دسترس شماست.

سرعت بالا

پنکیک سواپ به‌دلیل پیچیدگی شبکه، تراکنش‌های سریع‌تری را فراهم می‌کند. ازاین‌رو، تریدرها به‌ندرت فرصت معاملاتی را به‌دلیل مشکلات عملکرد از دست می‌دهند. آن‌ها می‌توانند فعالانه به هر محرک معاملات پاسخ دهند و با جلوتر ماندن از بازی، سود به‌دست بیاورند.

تراکنش‌های ارزان

با ازدحام بیش‌از‌حد شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش آن در برخی مواقع تا 20 دلار در هر تراکنش نیز افزایش می‌یابد. پنکیک سواپ گزینه تراکنش بسیار ارزان‌تری را با هزینه متوسط حدود 0.08 دلار ارائه می‌دهد. این تفاوت قیمت یکی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت آن بوده است.

حریم خصوصی

برای استفاده از پنکیک سواپ، شما نیازی به ارائه هیچ مدرک شناسایی تاییدشده توسط دولت ندارید، زیرا این صرافی غیرمتمرکز به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارد.

امنیت صرافی پنکیک سواپ

دنیای بلاکچین به همان اندازه که پاداش‌دهنده است، خطراتی را هم به‌دنبال دارد. هیچ تضمینی برای ایمنی وجود ندارد. پنکیک سواپ نیز مانند هر پروتکل DeFi دیگری، با خطرات خاصی همراه است. پنکیک سواپ با معماری پیشرفته BNB Chain خود به همان اندازه که به عملکرد توجه داشته بر روی امنیت نیز تمرکز کرده است.

با این حال، همیشه این احتمال وجود دارد که شرایط چالش‌برانگیز شود. بنابراین، مردم فقط باید بر روی چیزی سرمایه‌گذاری کنند که آمادگی از دست دادن آن را دارند. شدیدا توصیه می‌شود با استفاده از یک سرور مجازی به صرافی پنکیک سواپ متصل شوید تا از نظر شناسایی آی‌پی اصلی خود توسط صرافی و بلاک شدن حساب و از دست رفتن سرمایه‌تان جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

جهان در حال تکامل است و داشتن حریم خصوصی و کنترل بیش‌تر، دغدغه دائمی مردم است. تقاضای فزاینده برای تمرکززدایی به ما می‌گوید که DeFi قرار است در آینده‌ قابل پیش‌بینی بماند و رشد کند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا DApps، در حال حاضر درآمدهای زیادی ایجاد می‌کنند و جریان‌های درآمدی غیرفعال را برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان میسر کرده‌اند.

انقلاب DeFi ممکن است با اتریوم آغاز شده باشد، اما مطمئن با آن به پایان نمی‌رسد. در این بین، پنکیک سواپ می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

3/5 - (2 امتیاز)
دیدن نظرات
small

یک پاسخ

  1. سلام ، در استیکینگ جدید در این صرافی گویا جایزه به شکل قبل یعنی توکن cake داده نمی شود . موضوع صحت دارد ؟ در صورت مثبت بودن جواب ، راهکار جدید صرافی چه چیزی می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

عضویت در خبرنامه مبین هاست
مطالب کدام دسته‌بندی‌ها برای شما جذاب‌تر است؟

آنچه در مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط
خدمات مبین هاست