معرفی دیتاسنتر leaseweb و هر چه باید در مورد آن بدانید

همان‌گونه که ممکن است بدانید دیتاسنترها یا همان مراکز داده، مکان استقرار تعداد بسیار زیادی از سرورهای کامپیوتری بوده که به انجام امور گوناگونی هم‌چون رایانش، ذخیره‌سازی و همین‌طور انتقال داده‌ها مشغول هستند. درواقع دیتاسنتر Leaseweb‌‌ یک نمونه از این مراکز داده تولید شده در کشور هلند است. ما قصد داریم در ادامه این مطلب به معرفی دیتاسنتر Leaseweb‌‌ پرداخته و سپس کاربردها و همین‌طور ویژگی‌های این مرکز داده را بیان کنیم. همینطور برای شما شرح می‌دهیم که چرا باید data center Leaseweb را انتخاب کنید.

معرفی دیتاسنتر Leaseweb‌‌

معرفی دیتاسنتر leaseweb

دیتاسنتر تسهیلاتی بوده که با مورد استفاده قرار دادن یک شبکه پیچیده، محاسبات و همین‌طور زیرساخت ذخیره‌سازی، امکان دسترسی مشترک به نرم افزارها و داده‌ها را فراهم می‌کند. سایر استانداردهای صنعتی جهت کمک کردن به طراحی، ساخت و همچنین نگهداری تأسیسات و زیرساخت‌های data center وجود دارد تا این اطمینان حاصل شود که تمام داده‌ها نه تنها امن بوده بلکه در دسترس نیز هستند.

دیتاسنتر Leaseweb یا همان لیزوب یکی از دیتاسنتر‌هایی بوده که در سراسر دنیا ۲۵ مرکز داده دارد. Leaseweb در برخی کشور‌ها همچون هلند، آمریکا وهمین‌طور آلمان مرکز دارد. این دیتاسنتر یکی از انواع بسیار محبوب به حساب می‌آید و خدمات گوناگون و بسیاری همچون میزبانی و کولوکیشن (میزبانی سرور) را به کاربران ارائه می‌​دهد. اشخاصی که انتخاب آن‌ها سرور مجازی آلمان و همچنین سرور مجازی هلند است، قادر خواهند بود از دیتاسنتر Leaseweb خدمات گوناگونی دریافت کنند.

انواع ‌data center

مراکز داده از لحاظ اندازه با یکدیگر فرق دارند، از یک اتاق سرور بسیار کوچک گرفته تا سایر گروه‌هایی که از ساختمان‌های پراکنده در مناطق جغرافیایی مختلف هستند. با این حال در نهایت همه آنها دارای یک ویژگی مشترک بوده، آنها در واقع یک دارایی تجاری حیاتی محسوب می‌شوند که شرکت‌ها و سازمان‌ها معمولا در آن سرمایه‌گذاری‌های بزرگی می‌کنند و آخرین پیشرفت‌ها در زمینه فناوری‌های شبکه، محاسبات و همین‌طور ذخیره‌سازی را درdata center به کار می‌برند. Leaseweb در کشورهای بسیار زیاد و گوناگونی دارای دیتاسنتر است.

مرکز داده مدرن: از یک تسهیلات که دارای یک زیرساخت داخلی بوده به زیرساختی تبدیل شده است که سایر سیستم‌های نزدیک خود را به زیرساخت‌های ابری متصل می‌کند. درواقع در آن شبکه‌ها، نرم افزارها و همینطور بارهای کاری در تعدادی ابر خصوصی و البته عمومی مجازی‌سازی می‌شوند.

مرکز داده سازمانی: معمولاً به وسیله یک سازمان برای سایر اهداف داخلی خود ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مراکز داده بیشتر بین غول‌های بزرگ فناوری رایج هستند.

مرکز داده خدمات مدیریت شده: جنبه‌هایی همچون ذخیره‌ کردن داده‌ها، محاسبات و دیگر خدمات در این حوزه را به عنوان شخص ثالث عرضه کرده و به صورت مستقیم به تمام مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند.

مرکز داده ابری: توزیع شده و بعضی وقت‌ها با کمک گرفتن از یک عرضه کننده خدمات مدیریت شده فرد ثالث به تمام مشتریان ارائه می‌شود.

به چه دلیل باید دیتاسنتر Leaseweb‌‌ را انتخاب کنیم؟

به چه دلیل باید Center date leaseweb را انتخاب کنیم؟

در واقع لازم است بگوییم که مراکز داده پیشرفته Leaseweb جهت تضمین کردن عملکرد و همینطور در دسترس بودن قدرتمند و اصولی آخرین فناوری را مورد استفاده قرار می‌دهند.‌ لازم به ذکر است که در مراکز داده بیش از یک سطح افزونگی تعبیه شده تا این امکان وجود داشته باشد که از عملکرد مداوم بالا، همچون اجزای اضافی و همینطور چندین مسیر فعال جهت خنک‌سازی و توزیع کردن نیرو، اطمینان حاصل شود.

جالب است بدانید که اگر هر یک از سایر data center با قطعی برق مواجه شود، ژنراتورهای پشتیبان اضطراری کاملا آماده هستند تا جهت حفظ تداوم خدمات اقدامات لازم را انجام دهند. مراکز داده لیزوب بسیار ایمن هستند؛ هنگامی که نوبت به داده‌های حساس تجارت می‌رسد، ما نمی‌توانیم ریسک کنیم.

رویکردی بسیار دقیق کاملاً بر اساس آخرین سیاست‌های امنیتی و همینطور دستورالعمل‌های اجرایی، اتخاذ شده تا اینگونه اطمینان حاصل شود که تمام داده‌های خصوصی شما همچنان خصوصی باقی می‌مانند و همیشه ایمن بوده و محافظت می‌شوند.
۲۵ مرکز داده پیشرفته لیزوب در حال ارائه دادن تنها یک معماری شبکه جهانی هستند که زیرساخت کاملا قابل اعتماد و بسیار ایمن را برای کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما ارائه می‌دهند. همین‌طور لازم است بگوییم که شبکه اضافی لیزوب به حائز اهمیت‌‌ترین مبادلات اینترنتی دنیا متصل شده و دسترسی بسیار سریع به وب‌سایت و همچنین عملکرد عالی را تضمین می‌کند.

منظور ما این است که این مرکز داده توانایی این را دارد که حداکثر 10 ترابایت در ثانیه ظرفیت پهنای باند، همراه با آپتایم شبکه اصلی 99 و 999 درصد ارائه دهد و شخص شما می‌توانید به صورت کاملا منعطف سرعت رشد را اندازه‌گیری کنید.‌
سایر راه‌حل‌های میزبانی آماده ترکیبی این دیتاسنتر یعنی دیتاسنتر Leaseweb، شامل سایر‌ سرورهای اختصاصی، فضای ابری خصوصی و البته ابر عمومی، مکان‌یابی، CDN یا همان شبکه تحویل محتوا و همین‌طور خدمات امنیت سایبری است.

امنیت سایبری در دیتاسنتر لیزوب

مجموعه‌ای از راه حل‌های امنیت سایبری Leaseweb‌‌ شامل انواع خدماتی بوده که جهت رفع همه نیازهای شرکت و سازمان شما طراحی شده‌اند. در واقع به شما کمک می‌کند تا یکی از بهترین راه حل‌ها را برای هر نوع تهدید امنیت سایبری انتخاب کرده و به کار ببرید.

 • CDN یا همان شبکه تحویل محتوا در دیتاسنتر لیزوب
 • سرورهای CDN جهت سرعت بخشیدن به تحویل دادن محتوا هم‌چون وب‌سایت‌ها، فیلم‌ها، گیم‌ها و حتی آپدیت برنامه به کاربران وب طبق موقعیت جغرافیایی آن‌ها و همینطور عملکرد سرورها کار می‌کنند.
 • سرورهای اختصاصی که سفارشی سازی شده هستند
 • سرورهای اختصاصی Leaseweb‌‌ جهت اطمینان از دریافت کردن بهترین و مطلوب‌ترین نتایج برای تجارت خود ساخته شده‌اند.

ویژگی‌های دیتاسنتر لیزوب

از جمله ویژگی‌های دیتاسنتر Leaseweb‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ۹۹۹۹٪ تضمین به موقع.
 • برخورداری از حفاظت فایروال.
 • دارای مراکز داده پیشرفته.
 • دارای پشتیبانی فنی به صورت ۲۴ ساعته در 7 روز هفته.
 • دارای شبکه جهانی.
 • ارائه دهنده سایر خدمات میزبانی با تجربه.
 • ارائه دهنده سایر خدمات میزبانی قابل اطمینان و همین‌طور ایمن.
 • توانایی نصب سیستم عامل‌های ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۶، ویندوز سرور ۲۰۱۹ و ویندوز ۱۰ را دارد.
 • توانایی دانلود سایر بسته‌های نرم‌افزاری از درون شبکه با سرعت خیلی بالا نیز فراهم است.

کاربردهای سرور Leaseweb‌‌ چیست؟

کاربردهای سرور leaseweb چیست؟

همانگونه که برای شما بیان کردیم دیتاسنتر Leaseweb یا همان لیزوب یکی از مراکز داده است که در سراسر دنیا ۲۵ و در برخی کشور‌ها همچون هلند، آمریکا وهمین‌طور آلمان مرکز دارد. همین‌طور که گفتیم این دیتاسنتر محبوب خدمات گوناگون و بسیاری همچون میزبانی و کولوکیشن را به کاربران ارائه می‌​دهد. اما آیا این سوار برای شما پیش نیامده که سرور Leaseweb‌‌ چه کاربردهایی دارد؟

درواقع کاربرد سرور Leaseweb‌‌ برای سایر سرورهای وب، مخازن کد، سایر بانک‌های اطلاعاتی کوچک؛ نرم افزارهایی که تحت وب وبلاگ‌ها هستند، انجمن‌ها و تجارت الکترونیکی است. همین‌طور این دیتاسنتر برخی پنل‌های کنترل‌کننده حرفه‌ای سرور مانند Cpanel / WHM ،Plesk و DirectAdmin را نیز ارائه می‌دهند.

پشتیبانی از مشتری در دیتاسنتر لیزوب

دیتاسنتر Leaseweb‌‌ ارائه دهنده پشتیبانی فنی 24 ساعته آن هم در 7 روز هفته است و این کار را از طریق تلفن همراه، ایمیل و گفتگوی زنده انجام می‌دهد. تایم پاسخگویی شرکت برای سایر درخواست‌های پشتیبانی نرم افزار‌های سطح بالاتر سریع‌تر بوده و همین‌طور‌ لیزوب دانش گسترده‌ای را برای پایگاه‌های خود عرضه می‌کند.

رضایت کاربر از دیتاسنتر لیزوب

وقتی تصمیم به تهیه کردن سایر خدمات میزبانی می‌گیرید نه تنها حائز اهمیت است که مشاهده کنید چگونه متخصصان آن را در بررسی‌های اصولی خود ارزیابی می‌کنند. برای کشف رضایت اشخاص واقعی و سازمان‌هایی که آن را تهیه می‌کنند، نیاز است به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات جمع‌آوری کنید.

به همین خاطر این سیستم اقدام به ایجاد کردن الگوریتم رضایت مشتری بر اساس رفتار خود کرده و سایر نظرات و همینطور بررسی‌های مشتریان لیزوب را در طیف گسترده‌ای از سایت‌های و همچنین رسانه‌های اجتماعی گردآوری کرده است.
در این شرایط سایر داده‌های گردآوری شده به صورت بسیار ساده و آسان عرضه می‌شود که نشان می‌دهد چه میزان از اشخاص تجربه خوب و بد با دیتاسنتر لیزوب داشته‌اند. با داشتن تمام این اطلاعات شما قادر خواهید بود آگاهانه تصمیم بگیرید و از انتخاب خود پشیمان نشوید.

دیتاسنتر Leaseweb‌‌‌ کجاست؟

دیتاسنتر leaseweb‌ کجاست؟

تا اینجای مطلب به خوبی با دیتاسنتر Leaseweb‌‌، کاربردها و ویژگی‌های آن آشنا شدیم. همینطور برای شما بیان کردیم که چرا باید data center Leaseweb را انتخاب کنید. اکنون بیایید ببینیم که دیتاسنتر Leaseweb‌‌ کجاست. لیزوب در بیش از یک کشور یعنی هلند، آمریکا، سایر کشورهای آلمان، سنگاپور، استرالیا و کشور پر جمعیت چین نیز مرکز دارد.

جالب است بدانید که data center اصلی این شرکت واقع در کشور هلند بوده و بیشترین تعداد سرور نیز از نظر کیفیت و همینطور قدرت در این کشور موجود است. همچنین خوب است بدانید که از همه دیتاسنترهای Leaseweb‌‌ در همه لوکیشن‌ها، سرور عرضه می‌شود و شخص شما هیچ محدودیتی از نظر انتخاب لوکیشن نخواهید داشت.

سخن نهایی

از جمله دیتاسنترهای فعال در کشور هلند می‌توان به دیتاسنتر Leaseweb‌‌ اشاره کرد. جالب است بدانید که این دیتاسنتر در برخی کشورهای دیگر هم پایه‌ریزی شده است. Leaseweb‌‌ با ارائه دادن سرویس‌های گوناگون مانند میزبانی وب، serverهای اختصاصی، میزبانی ابری، سایر خدمات CDN و همینطور مکان‌یابی در میان اشخاص محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در این مطلب به تعریف دیتاسنتر Leaseweb‌‌، بیان ویژگی‌ها و کاربردهای آن پرداختیم. همین‌طور برای شما شرح دادیم که به چه دلیل باید این دیتا سنتر را انتخاب کنید. امیدواریم که این مطلب در رابطه با دیتاسنتر لیزوب برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.