پارک کردن دامنه در cpanel

پارک کردن دامنه در سی پنل

برخی از صاحبان سایت های اینترنتی علاوه بر دامنه اصلی، دامنه های دیگری را برای نمایش سایت خود نیز ثبت می نمایند. آنها می خواهند هنگامی که فردی یکی از دامنه های دیگر را نیز استفاده کرد، بصورت خودکار به آدرس اصلی هدایت شود. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به آموزش نحوه پارک کردن دامنه در سی پنل بپردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پارک دامنه به دامنه ای غیر از دامنه اصلی سایت شما گفته می شود که به هاست متصل است. هنگامی که یک کابر این دامنه را سرچ کند محتوای سایت اصلی شما برای او نمایش داده می شود.

به طور کلی برای اتصال دامنه جدید در سی پنل می بایست امور پارک دامنه را انجام دهید تا این امر محقق گردد. بدین منظور ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید. سپس در قسمت Domain سی پنل روی گزینه Aliases کلیک کنید.

پارک کردن دامنه

سپس نام دامینی که می خواهیم روی دامنه اصلی هاست سی پنل ما پارک شود را وارد کنید. در نهایت گزینه Add Domain را کلیک کنید.
توجه داشته باشید که DNS های دامنه جدید باید دقیقاً همانند دامنه اصلی هاست ست شده باشند.

پارک کردن دامنه

به این صورت اتصال دامنه جدید در سی پنل انجام خواهد شد. در صورت بروز هر گونه سوال در این خصوص با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.