استفاده از زبان فارسی در پاسخ آماده در دایرکت ادمین

همانطور که میدانید به صورت پیش فرض encoding مربوطه برای زبان فارسی در دایرکت ادمین پشتیبانی نمی شود. اما ممکن است شما بخواهید از پاسخ های آماده در پنل دایرکت ادمین استفاده کنید. ما در این مقاله از سری مقالات مبین هاست قصد داریم نحوه استفاده از زبان فارسی در پاسخ آماده در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برای انجام این کار ابتدا با ssh به سرور خود وصل شوید. و یا در ویندوز می توانید از برنامه putty استفاده کنید.

استفاده از زبان فارسی در پاسخ آماده ابتدا، در خط فرمان به مسیر cd رفته و فایل exim.conf را باز کنید. به شکل زیر می توانید از یک ادیتور مثل nano یا vi استفاده کنید.

# nano /etc/exim.conf

در فایل باز شده می توانید کد زیر را به بخش uservacation و userautoreply اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که uservacation و userautoreply در فایل exim.conf چندین بار تکرار شده است. تغییرات را باید در قسمت transports اضافه کنید.

headers = Content-Type: text/plain; charset="UTF-8"

می توانید یکی از دو کدهای زیر را اضافه کنید به فایل .

subject = "${if def:h_Subject: {Autoreply: \"${escape:${length_50:$rh_Subject:}}\"} {Autoreply Message}}"

subject = ${if def:h_subject: \
{Autoreply: ${rfc2047:${quote:${escape:${length_60:$h_subject:}} }} }\
{Autoreply Message} \

به این ترتیب فایل را ذخیره کرده . البته میتوانید $rh_Subject  به جای $h_subject در کدهای بالا قرار دهید. به این ترتیب می توانید از زبان فارسی در جواب های آماده استفاده کنید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.