ثبت دامنه در سایت مبین هاست

خیلی از افراد مایل به خرید دامنه برای ساخت سایت خود هستند. اما واقعا چگونه می شود یک دامنه خریداری کرد؟ در این آموزش به نحوه خرید و ثبت دامنه در سایت مبین هاست می پردازیم. قبل از هرچیزی باید در سایت مبین هاست ثبت نام کنید. بعد از وارد شدن به ناحیه کاربری خود در منو زیر مجموعه دامنه روی جستجوی دامنه کلیک کنید:

ثبت دامنه در سایت مبین هاست

دقت داشته باشید که هنگام بررسی دامنه خود اگر موجود نباشد با خطا روبه رو خواهید شد.
در غیر این صورت با توجه به تصویر بالا وضعیت دامنه را برای شما مشخص میکند.

بعد از بررسی دامنه خود روی افزودن به سبد کلیک کنید.

پیکربندی دامنه در سایت مبین هاست

در قسمت پیکربندی دامنه اگر هاست ندارید می توانید آن را خریداری کنید و ns های ارسال شده را به جای ns های پیشفرض قرار دهید.

شناسه یا ایمیل ایرنیک خود را وارد کنید.در غیر این صورت می توانید از گزینه ساخت شناسه جدید در ایرنیک استفاده کنید. و یا از سایت ایرنیک برای ثبت نام استفاده کنید.

نحوه ثبت نام در سایت ایرنیک

اما برای ثبت نام در سایت ایرانیک وارد سایت ایرنیک شوید.

ثبت نام در ایرنیک

برای ثبت نام روی گزینه مشخصه های شناسه کلیک کنید. از زیر مجموعه آن روی گزینه ساخت شناسه کاربری کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید.

نحوه ثبت مشخصات در سایت ایرنیک

در صفحه باز شده نوع شناسه خود را انتخاب کنید. ما در اینجا شخص حقیقی را در نظر میگیریم و سپس روی گزینه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

در صفحه باز شده باید اطلاعات خود را وارد کنید. در قسمت اول اطلاعات مورد نیاز برای احراز هویت می باشد.  در قسمت اول اسم و فامیلی خود را به صورت فارسی و لاتین وارد می کنید و اگر سازمانی هم دارید میتوانید آن را نیز بنویسید.   در غیر اینصورت آن را پر نکنید و به قسمت بعدی بروید.

ثبت دامنه ir

احراز هویت در سایت ایرنیک برای ثبت دامنه

در این قسمت اطلاعات احراز هویت خود را  باید وارد کنید. و اگر ساکن ایران هستید باید کد ملی خود را وارد کنید در غیر این صورت اطلاعات گذرنامه خود را وارد کنید.

احراز هویت در ایرنیک

در قسمت بعد باید اطلاعات آدرس خود که شامل کشور , استان و شهر و آدرس خود می باشد. همچنین کد پستی و شماره تماس خود را وارد کنید.

ثبت دامنه در سایت مبین هاست

در قسمت بعد اطلاعات مربوط به ایمیل خود را وارد کنید همچنین برای امنیت بیشتر شما باید یک سوال و جواب آن را برای تایید ورود دو مرحله ای به حساب کاربری خود را مشخص کنید.

ثبت دامنه در سایت مبین هاست

در قسمت رابط‌های مجاز برای ثبت دامنه حتما باید مشخص باشد.

خصوصی :  یعنی حساب کاربری شما فقط مربوط به خودتان میباشد. و فقط شما میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

خصوصی برای نمایندگان فروش : غیر شما سایت هایی که به عنوان نماینده فروش دامنه های ir. میباشند میتوانن دامنه را ثبت کنند.

آزاد : هر کسی می تواند از شناسه شما برای استفاده صاحب امتیاز دامنه یا به عنوان رابط استفاده کند.

و در انتها روی بازنگری کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شوید.

ثبت دامنه در سایت مبین هاست

در صفحه بعد اطلاعات شما به صورت کلی نمایش داده می شود. بعد از اطمینان از اطلاعات خود در قسمت زیر اسم کامل خود را وارد کنید. پس از قبول کردن شرایط و قوانین سایت ایرانیک بر روی گزینه موافقم و دریافت شناسه کاربری کلیک کرده. تا در انتها شناسه شما ایجاد شود.

خرید دامنه

همینطور که مشاهده میکنید شناسه کاربری ساخته شد و اطلاعات لازم برای شما ایمیل میشود.

ثبت دامنه

و در نهایت میتوانید با شناسه کاربری و پسورد خود وارد سایت ایرنیک شوید. و در نهایت مراحل ثبت دامنه در سایت مبین هاست را به اتمام برسانید. اما برای بهتر فهمیدن نحوه ثبت نام و خرید دامنه می توانید به فیلم آموزشی که تهیه شده است مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.