اسکریپت بک آپ گیری از MySQL

آموزش, دستورات لینوکس | واحد آموزش مبین هاست | 13 اردیبهشت 1396

بک آپ گیری از MySQL

اسکریپت بک آپ گیری از MySQL

امروزه بک آپ گیری از دیتابیس یکی از کارهای مهم به شمار می آید. ما هر روز سعی می کنیم که از دیتابیس خود یه فایل پشتیبانی تهیه کنیم . اگر شما نیازمند این هستید که از دیتابیس سرور مجازی خود بک آپ تهیه کنید و اما نمیدانید چگونه این کا را انجام دهید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به آموزش اسکریپت بک آپ گیری از MySQL می پردازیم.

همانطور که می دانید برای بک آپ گرفتن از دیتابیس سرور مجازی خود می توانید از mysqldump استفاده کنید. و آپشن های مربوط به آن را با توجه به نیاز خود تعیین نمایید.

در اینجا می توانید از اسکریپت زیر برای وی پی اس خود استفاده کنید:

#! /bin/bash

TIMESTAMP=$(date +”%F-%H%M%S”)

BACKUP_DIR=”/home/db/$TIMESTAMP”

MYSQL_USER=”root”

MYSQL=/usr/bin/mysql

MYSQL_PASSWORD=”[email protected]

MYSQLDUMP=/usr/bin/mysqldump

mkdir -p “$BACKUP_DIR/mysql”

databases=`$MYSQL –user=$MYSQL_USER -p$MYSQL_PASSWORD -e “SHOW DATABASES;” | grep -Ev “(Database|information_schema|performance_schema)”`

for db in $databases; do

$MYSQLDUMP –force –opt –user=$MYSQL_USER -p$MYSQL_PASSWORD –routines –events –databases $db | gzip > “$BACKUP_DIR/mysql/$db.gz”

done

می توانید از اسکریپت بالا را ذخیره کرده و از آن برای پک آپ گیری از MySQL استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت mysql  مراجعه کنید.

به این صورت شما با نحوه بک آپ گیری از دیتابیس به طور کامل آشنا شدید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. و یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *