آموزش نصب ویندوز 2003 سرور

آموزش, آموزش ویندوز سرور (Windows Server) | واحد آموزش مبین هاست | 14 اردیبهشت 1396

آموزش نصب ویندوز سرور 2003

آموزش نصب ویندوز 2003 سرور

ویندوز سرور یکی از سیستم عامل‌ های ارائه شده توسط شرکت مایکرو سافت است. می توان از ویندوز سرور برای راه اندازی سرور استفاده کرد. در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به شما نحوه نصب ویندوز 2003 سرور را آموزش دهیم. این نصب روی سرور مجازی با استفاده از کنسول مجازی ساز Vmware انجام می گیرد. در ادامه این آموزش تصویری با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید ویندوز سرور 2003 کاربردهای بسیاری دارد.  از جمله کاربردهای آن این است که می توان آن را روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی نصب کرد. سپس با استفاده از سرویس های مختلف مانند WAMP ، IIS ، Media Center , FTP و … استفاده های مختلفی از آن کرد.  ویندوز 2003 اولین سیستم عامل مناسب شرکت مایکروسافت پس از ویندوز 2000 می باشد. در این ویندوز ، امکاناتی نظیر DNS Server ، FTP Server ، IIS WebServer اضافه شد و البته امکانات قدیمی تر مانند سرویس WINS هم چنان بر جایی خود باقی است. اما مایکروسافت با توجه به تغییر استاندارد نیم سرور DNS ، سرویس خود را کنار گذاشت.

با توجه به نیازهای روزافزون کاربران و مدیران اینترنت و هم چنین عدم پشتیبانی امنیتی مایکروسافت از این سیستم عامل، شدیداً توصیه می کنیم تا از سیستم عامل ویندوز سرور 2008 و یا بالاتر از آن استفاده نمایید. همچنین می توانید نحوه نصب ویندوز 2012 سرور را در مقالات آموزشی مبین هاست مشاهده نمایید.

در ویدیو زیر آموزش تصویری نحوه نصب ویندوز 2003 روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی آورده شده است. با مشاهده کامل این ویدیو قادر خواهید بود به راحتی ویندوز سرور را نصب و راه اندازی کنید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.