کانفیگ سرور

 

اگر برای وب سایت های شخصی خودتان سرور مجازی یا اختصاصی خریداری کرده اید، باز هم نیاز به استفاده از خدمات مدیریت و کانفیگ سرور خواهید داشت. حتی معروف ترین و قوی ترین کنترل پنل های هاستینگ نیز کلیه سرویس ها و برنامه های مورد نیاز وب هاستینگ را با تنظیمات پیش فرض بر روی سرور شما نصب خواهند کرد و این در حالیست که علاوه بر کرنل و لینوکس ، تک تک سرویس ها مانند PHP ، وب سرور، پایگاه داده، DNS، برنامه های Mail Server و … به صورت جداگانه و تخصصی نیاز به کانفیگ و پیکربندی خواهند داشت. هیچ کنترل پنل هاستینگی در دنیا وجود ندارد که امنیت و Performance را به صورت همزمان و پیش فرض و تنها با یک فایل اینستالر BASH روی سرور شما نصب کند. از طرفی هیچ کانفیگ ثابتی نیز وجود ندارد و هر سرور با توجه به نوع اسکریپت ها، ساختار دیتابیس ها و حجم ترافیک نیاز به کانفیگی مخصوص به خود خواهد داشت.

در بحث کانفیگ سرور به تنظیم و بهینه سازی سرور برای بهترین عملکرد موارد میتواند شامل:

  • تنظیم سرویس ها
  • امنیت سرور
  • امنیت سیستم عامل
  • امنیت فایل ها
  • امنیت اطلاعات مشتریان
  • امنیت شبکه

 

کانفیگ سرور چیست؟

مبین هاست با تکیه بر دانش فنی تیم خود مفتخر است یکی از بهترین ارائه کنندگان حرفه ای خدمات کانفیگ سرور در شاخه ها و زمینه های گوناگون این رشته است. تخصص ما پیکر بندی و کانفیگ سرور های مبتنی بر لینوکس ، سرور های مبتنی بر Uninx و همچنین کانفیگ سرور های مبتنی بر ویندوز مایکروسافت می باشد . با توجه به گستردگی مقوله کانفیگ سرور ، انواع توزیع های مختلف سیستم عامل های یونیکس و لینوکس و وجود برنامه ها و سرویس های بسیار زیادی که هر کدام نیازمند کانفیگ تخصصی و حرفه ای مخصوص به خود هستند، خدمات کانفیگ سرور به صورت مجزا و طبقه بندی شده به شما معرفی میگردند . از منوی سمت راست  قادر به مشاهده کلیه خدمات مربوط به پیکر بندی و کانفیگ سرور از مبین هاست خواهید بود.

« تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌های سايت مبین هاست تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.»