کانفیگ فایروال CSF سی پنل

کانفیگ فایروال CSF سی پنل

کانفیگ فایروال CSF سی پنل

کانفیگ فایروال CSF سی پنل

در این آموزش قصد داریم کانفیگ فایروال CSF سی پنل را به شما آموزش دهیم.

همانطور که می دانید فایروال csf بهترین Firewall رایگان است که روی سی پنل ارائه شده . مبین هاست سرور مجازی و سرور اختصاصی با کنترل پنل سی پنل را با فایروال csf ارائه می کند . همچنین روی سرور هاستینگ مبین هاست هم فایروال csf نصب و کانفیگ حرفه ای گردیده .

بعد از نصب و راه اندازی فایروال csf در سی پنل روی وی پی اس خود ، با اولین ورود خود به کنترل پنل این فایروال با 2 خطا در بالای صفحه مواجه می شوید :

Firewall Status: Enabled but in Test Mode - Don't forget to disable TESTING in the Firewall Configuration

برای رفع این مورد به قسمت Firewall Configuration رفته و مقدار اولین گزینه یعنی TESTING را که در حال عادی 1 است به 0 تغییر داده و ذخیره کنید . سپس سیستم از شما می خواهد که Firewall و lfd را دوباره راه اندازی کنید . با کلیک روی restart csf+lfd فایروال سرور مجازی شما مجدداً راه اندازی شده و فعال می گردد . می توانید مشاهده کنید که خطای مربوطه محو شده .

حال نوبت رفع خطای بعدی هست ، دوباره به Firewall configuration رفته و مقدار گزینه RESTRICT_SYSLOG را به 2 تغییر داده و عملیات راه اندازی مجدد را طبق پست قبلی انجام دهید . این خطا نیز به همین راحتی و سرعت رفع گردید .

اکنون فایروال csf روی سرور مجازی شما نصب و راه اندازی گردیده و وضعیت آن به حالت Enabled and Running در آمده .

اما این تمام کار نیست و باید برای ارتقا امنیت سرور سی پنل خود موارد دیگری را هم انجام دهید که در پایین می خوانید :

حالا Check Server Security را از صفحه اصلی فایروال بزنید . سیستم موارد امنیتی قابل ملاحظه را برایتان لیست کرده و در انتهای صفحه امتیازی برای امنیت سرور شما در نظر گرفته . این عدد در زمان شروع کانفیگ فایروال csf سی پنل معمولا 105 هست که با اعمال هر تغییرات مثبتی در سیستم ، یک واحد افزایش می یابد .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *