کانفیگ فایروال CSF سی پنل

کانفیگ فایروال CSF سی پنل

همانطور که می‌دانید فایروال csf بهترین Firewall رایگان است که روی سی پنل ارائه شده است. مبین هاست سرور مجازی و سرور اختصاصی خود را با کنترل پنل سی پنل را با فایروال csf ارائه میکند. همچنین روی سرور هاستینگ مبین هاست هم فایروال csf نصب و کانفیگ حرفه ای شده است. در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به نحوه کانفیگ فایروال CSF سی پنل بپردازیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بعد از نصب و راه‌اندازی فایروال csf در سی پنل روی vps خود، با اولین ورود خود به کنترل پنل این فایروال با 2 خطا در بالای صفحه مواجه می شوید :

Firewall Status: Enabled but in Test Mode - Don't forget to disable TESTING in the Firewall Configuration

رفع خطاهای فایروال csf

برای رفع این خطای فایروال به قسمت Firewall Configuration بروید. سپس مقدار اولین گزینه یعنی TESTING را که در حال عادی 1 است به 0 تغییر دهید و ذخیره کنید. سپس سیستم از شما می خواهد که Firewall و lfd را دوباره راه‌اندازی کنید. با کلیک روی restart csf+lfd فایروال سرور مجازی شما مجدداً راه اندازی شده و فعال می‌گردد. مشاهده کنید که خطای مربوطه محو شده است.

حال نوبت رفع خطای بعدی هست، دوباره به Firewall configuration رفته و مقدار گزینه RESTRICT_SYSLOG را به 2 تغییر داده و عملیات راه اندازی مجدد را طبق پست قبلی انجام دهید . این خطا نیز به همین راحتی و سرعت رفع گردید .

اکنون فایروال csf در سی پنل سرور مجازی شما نصب و راه اندازی گردیده و وضعیت آن به حالت Enabled and Running در آمده .

اما این تمام کار نیست و باید برای ارتقا امنیت سرور سی پنل خود موارد دیگری را هم انجام دهید که در پایین می خوانید :

حالا Check Server Security را از صفحه اصلی فایروال بزنید . سیستم موارد امنیتی قابل ملاحظه را برایتان لیست کرده و در انتهای صفحه امتیازی برای امنیت سرور شما در نظر گرفته . این عدد در زمان شروع کانفیگ فایروال csf سی پنل معمولا 105 هست که با اعمال هر تغییرات مثبتی در سیستم ، یک واحد افزایش می یابد .

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. سامان می گوید

    سلام سوالی از خدمت شما داشتم.اتصال ساب دامنه به هاست دیگر در صورتی که مدیریت آن هاست در اختیار خودمان نباشد آیا میتواند برای دامنه و هاست اصلی که در اختیار خودمان است مشکل امنیتی ایجاد کند؟ویا دسترسی هایی به هاست و دامنه اصلی بدهد؟تشکر

    1. مبین هاست می گوید

      خیر مشکلی ایجاد نمیکند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 6 =