Apache چیست ؟

Apache چیست

Apache چیست ؟

Apache چیست ؟ وب سرور Apache پرطرفدارترین و معروفترین وب سرور در دنیا میباشد. سرویس دهنده http آپاچی (Apache HTTP Server) که بیشتر آن را آپاچی می نامند، نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت دنیای وب و اینترنت داشته است . این برنامه تحت مجوز آپاچی بوده و به صورت متن باز میباشد. آپاچی بیش از 60٪ از کل وبسایت ها را پشتیبانی میکند. به راحتی میتوانید آپاچی را در سرورمجازی خود کانفیگ کنید.

نکته: شما میتوانید به راحتی وب سرور Apache را برروی سرورمجازی خود راه اندازی و کانفیگ کنید. اگر وی پی اس خریداری کردید و یکی از توزیع های لینوکس را برروی آن نصب کردید و بلد نیستید آن را کانفیگ کنید میتوانید کانفیگ مربوط به آن را به ما بسپارید.

این برنامه از بسیاری از سیستم‌های عامل را پشتیبانی میکند . از جمله آن‌ها میتوان به : فری بی‌اس‌دی، لینوکس (همه توزیع ها) ، مک‌ااس‌اکس، ویندوز و … اشاره کرد.

ویژگی‌های Apache

همینطور که شاید بدانید این برنامه ویژگیهای متعددی دارد و همچنین این وب سرور کانفیگ پذیرترین وب سرور در دنیا به شمار می آید که چند گزینه از ویژگی‌های مربوط به آن را در زیر بررسی میکنیم :
دارا بودن ماژول های احراز هویت و پشتیبانی از TLS و SSL.

پشتیبانی از URL rewiter .
تصدیق هویت براساس بانک اطلاعاتی.
دارا چندین برنامهٔ رابط گرافیکی برای این برنامه.
قابلیت تنظیم و اختصاصی نمودن انواع پیام‌های خطا.
داشن قابلیت VirtualHost در آپاچی.
پشتیبانی از تنظیمات مربوط به ثبت وقایع در فایل به‌صورت اختصاصی.

و …

وب سرور آپاچی در مقایسه با وب سرور های دیگر مانند Nginx و Litespeed کمی کندتر است به هر حال وب سرور آپاچی یکی از قدرتمند ترین وب سرور های حال حاضر جهان میباشد . وب سرور آپاچی جزو وب سرور های high-performance دسته بندی میشود .

برای اطلاعات بیشتر به سایت Apache مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *