تغییر پسورد admin در دایرکت ادمین

بارها برای شما هم اتفاق افتاده است که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید. و برای تغییر یا بازیابی آن اقدام کرده باشید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم نحوه تغییر پسورد admin در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

در صورت فراموش کردن پسورد خود در دایرکت ادمین می توانید به vps یا سرور اختصاصی خود وصل بشوید. برای این کار با استفاده از ssh میتوانید به سرور وصل بشوید. در غیر این صورت اگر از ویندوز استفاده می‌کنید میتوانید از برنامه putty استفاده کرده و به سرور خود وصل شوید. و با استفاده از دستورات زیر اقدام به تغییر پسورد admin در دایرکت ادمین خود کنید.

ابتدا با استفاده از دستور زیر میتوانید لاگ نصب دایرکت ادمین خود را مشاهده کنید:

# cat /var/log/DirectAdmin/install.log

یا با استفاده از دستور زیر میتوانید دایرکت ادمین خود را دوباره نصب کنید:

# /usr/local/DirectAdmin/DirectAdmin i

راه دیگری برای ریست کردن پسورد یا تغییر رمز عبور در دایرکت ادمین این است که از دستورات زیر استفاده کنید و بعد از وارد کردن پسورد آن را به راحتی تغییر دهید:
باید دقت داشته باشید که پسورد وارد شده به شما هیچ کاراکتری نمایش داده نمی شود. بنابراین فقط پسورد را وارد کرده و دکمه اینتر را فشار دهید و دوباره پسورد را تکرار کرده و در نهایت با پیغام اینکه پسورد به خوبی تغییر پیدا کرده است مواجه می شوید.

# passwd admin

و در نهایت با خروجی زیر مواجه می شوید:

Changing password for user admin.
New UNIX password:
Retype new UNIX password:
passwd: all authentication tokens updated successfully.

آموزش نحوه تغییر رمز عبور در دایرکت ادمین در راستای رفع مشکلات کاربران توسط تیم فنی مبین هاست تهیه شده است. در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.