راهنمای خرید IP ثابت و کاربردهای آن

راهنمای خرید آی پی ثابت

آی پی، آدرسی مشخص است که برای شناسایی دستگاه‌های سخت‌افزاری در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آدرس شرایطی را فراهم می‌کند که دستگاه‌ها به یکدیگر متصل و اطلاعات در شبکه محلی منتقل شوند. دانستن آی پی کامپیوتر از جمله موارد مهمی است که به حل مشکلات مربوط به کامپیوتر، اتصال به دستگاه پرینتر، پیکربندی اتصالات اینترنت و … کمک می‌کند. آدرس آی پی بسته به نوع کارکرد تعریف شده برای آن متفاوت است و می‌تواند ثابت، متغیر، عمومی و اختصاصی باشد. با توجه به اینکه خرید آی پی ثابت برای فعالان عرصه ترید و گیمینگ به مبحث مهمی تبدیل شده است، این مقاله به معرفی آی پی و نکات مهم در خرید IP ثابت اختصاص یافته است.

آدرس IP چیست؟

آی پی ثابت- آی پی چیست

Internet Protocol یا به اختصار IP آدرسی منحصربه‌فرد است که به شناسایی یک دستگاه یا شبکه محلی کمک می‌کند. این آدرس در واقع همان قوانین تعریف شده برای قالب داده‌های ارسال‌شده از طریق اینترنت یا شبکه محلی است. با کمک آی پی، مجوز تبادل اطلاعات در شبکه صادر و اطلاعات مکان جغرافیایی دقیق دستگاه قابل تشخیص می‌شود. با توجه به مطالب ذکر شده به اختصار می‌توان آی پی را شناسه‌ای دانست که به دستگاه‌های مختلف اعطا می‌شود تا به وسیله‌ی آن بتوانند به شبکه متصل شوند.

عملکرد پروتکل اینترنت IP بر اساس دستورالعمل‌های تنظیم‌شده برای انتقال اطلاعات است که شرایطی را برای برقراری ارتباط بین دستگاه ها و تبادل اطلاعات فراهم کرده است. به بیان دیگر آی پی همان زبان مشترک کامپیوترها در جای جای جهان است.

Ip ثابت چه کاربردهایی دارد؟

آی پی ثابت چه کاربردهایی دارد

بسیاری از کاربران دنیای مجازی به دنبال خرید آی پی ثابت هستند از این رو لازم است که کاربردهای این نوع از آی پی مورد بررسی قرار گیرد. آی پی اختصاصی آدرسی است که به صورت ثابت به کاربر تعلق می‌گیرد. این بدان معنا است که ریستارت کردن دستگاه و ورود دوباره منجر به تغییر آدرس آی پی نمی‌شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آی پی ثابت خواندن مقاله” ای پی ثابت چیست ” توصیه می‌شود. برای آی پی ثابت می‌توان کاربردهای گسترده‌ای را در نظر گرفت که مهمترین آنها به شرح زیر است.

خرید آی پی ثابت برای ترید

بسیاری از کاربران به منظور حضور در بازارهای معامله جهانی همچون بایننس و فارکس به خرید آی پی اختصاصی روی می‌آورند. بسیاری از معامله‌گران ایرانی به دلیل عدم دسترسی به یک آی پی ثابت خارجی دچار مشکل می‌شوند. در واقع در صورت عدم استفاده از آی پی ثابت، بروز یک قطعی جزئی منجر به قطع ارتباط با آی پی قبلی می‌شود. تغییر مداوم در آی پی موجب غیرواقعی تلقی شدن و مسدود شدن اکانت می‌شود. از این رو بسیاری از معامله‌گران به منظور ممانعت از بروز این قبیل مشکلات به خرید آی پی ثابت و خرید سرور مجازی ترید روی می‌آورند. از طرف دیگر با کمک آی پی ثابت برای ترید می‌توان تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را دور زد. با توجه به مطالب ذکر شده محاسن خرید آی پی ثابت برای ترید را می‌توان اینگونه بیان کرد:

⦁ دسترسی داشتن به یک آی پی اختصاصی و ثابت
⦁ تجربه سرعت بالا و بدون تاخیر
⦁ آپ‌تایم صد در صدی و بدون قطعی
⦁ دسترسی داشتن به سیستم عامل و سخت‌افزارهای مناسب برای ترید


برای تجربه یک معامله با بهترین سرعت و کم‌ترین نگرانی از آشکار شدن IP خود، همین حالا پلن سرور مجازی ترید متناسب با فعالیت خود را انتخاب کنید

خرید ip ثابت برای گیمینگ

با خرید ip ثابت می‌توان یک هویت شناخته شده در سراسر شبکه پیدا کرد. کسانی که در ایران زندگی می‌کنند و آی پی مربوط به این کشور را دارند به عنوان یک فرد ایرانی شناخته می‌شوند. از آنجایی که کشور ایران از طرف برخی از کشورها و شرکت تحریم شده است، برخی از وب سایت‌ها برای آی پی ایرانی فیلتر تعریف کرده اند. کسانی که به گیمینگ و انجام بازی‌های آنلاین علاقمند هستند با اصطلاح “پینگ” آشنایی دارند. پینگ به معنای تاخیر رخ داده در زمان انتقال داده است. بروز کوچکترین تاخیری در بازهای آنلاین موجب از دست رفتن امتیاز و حتی باختن می‌شود. یکی از روش‌های از بین بردن این مشکل تغییر سرور شبکه و استفاده از اینترنت پرسرعت است. گیمرها برای دست یافتن به این هدف باید اقدام به خرید آی پی ثابت و سرور مجازی کنند. برخی از گیمرها برای عبور از سایت‌های فیلتر شده اقدام به استفاده از فیلتر شکن یا VPN می کنند اما استفاده از آنها موجب افزایش پینگ بازی و کاهش سرعت اینترنت می‌شود زیرا مقصد ارتباطی جدیدی به شبکه اضافه شده است. به همین گیمرها با استفاده از آی پی ثابت یک کشور دیگر کیفیت بازی خود را ارتقا می‌دهند.

 

از چه طریقی میتوان به ip ثابت دست یافت؟

تهیه آی پی ثابت

برای خرید آی پی ثابت روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می‌شود.

خرید سرور مجازی

یکی از روش‌های دسترسی داشتن به آی پی ثابت خرید سرور مجازی است. سرور مجازی همان سرور فیزیکی است که با استفاده از تکنولوژی مجازی‌سازی به وجود آمده است. از ویژگی‌های این سرور می‌توان به منابع مستقل و جدای آن اشاره کرد. با خرید سرور بخشی از سرور خریداری شده است که دارای آی پی ثابت است. در واقع با خرید آن خرید آی پی ثابت نیز صورت گرفته است. استفاده از سرور مجازی امنیت بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. لازم به ذکر است که کسانی که قصد ترید یا گیمینگ را دارند نیز می‌توانند به جای خرید سرور مجازی ایران اقدام به خرید سرور مجازی آلمان یا سایر کشورها کنند.

استفاده از vpn های ip ثابت

فیلتر شکن یا Vpn یک شبکه خصوصی و مجازی است که با کمک آن می‌توان یک اتصال امن و حفاظت شده را به اینترنت تجربه کرد. با استفاده از وی پی ان هویت کاربر ناشناس می‌ماند و تمامی ترافیک اینترنت رمزنگاری می‌شود. این امر موجب می‌شود که ردیابی اطلاعات سخت باشد. یکی از راه‌های دیگری که به واسطه آن می‌توان به آی پی ثابت دست یافت، استفاده از وی پی ان است. وی پی ان ها به سرورها سازنده خود متصل می‌شوند و یک اتصال خصوصی و رمزنگاری شده را به وجود می‌آورند. با توجه به اینکه وی پی ان نقش یک واسطه را ایفا می‌کند سرعت دانلود و آپلود کاهش می‌یابد و همین امر موجب افت سرعت انتقال داده‌ها می‌شود. به همین دلیل استفاده از وی پی ان به کسانی که قصد ترید یا گیمینگ دارند، توصیه نمی‌شود. در نهایت لازم است به این نکته اشاره شود که وی پی ان های رایگان همیشه آی پی ثابتی را به کاربران خود نمی‌دهند بنابراین کسانی که به دنبال خرید یک آی پی ثابت هستند بهتر است از وی پی ان‌های پولی استفاده کنند.

نکات مهم در زمان خرید ip ثابت

نکات مهم برای خرید آی پی ثابت

در هنگام خرید ip ثابت می‌توان به طیف وسیعی از شرکت‌ها مواجه شد که همگی محصولات متنوعی را عرضه می‌کنند. همین امر منجر به سرگردانی خریداران می‌شود. از این رو قبل از خرید خرید ip ثابت لازم است به نکات زیر توجه ویژه‌ای شود.

  • تعدد لوکیشن: در هنگام خرید ip ثابت بهتر است تعداد لوکیشن‌ها مورد بررسی قرار گیرد زیرا لوکیشن‌های بیشتر به معنای قابلیت استفاده از آی پی ثابت در نقاط بیشتری از جهان است. به بیان دیگر افزایش تعداد لوکیشن‌ها دایره اختیار کاربران را گسترده‌تر می‌کند و آنها می‌توانند دسترسی امن و آزاد بیشتری داشته باشند.
  •  پهنای باند ماهانه: حجم اینترنتی که با خرید آی پی ثابت به کاربر تعلق می‌گیرد از جمله موارد دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. برخی از شرکت‌ها برای حجم ارائه شده سقفی تعیین می‌کنند اما برخی دیگر به منظور افزایش اطمینان خاطر کاربران خود، حجم مشخصی را تعیین نمی‌کنند.
  • کیل سوئیچ: در خرید آی پی ثابت لازم است حتما به کیل سوئیچ توجه شود. کیل سوئیچ منجر به امن و پایدار ماندن اتصال می‌شود. به طور مثال در صورت نبود کیل سوئیچ اگر اتصال به سرور قطع شود آی پی اصلی کاربر در وب سایت مقصد ثبت می‌شود. همین امر ممکن است موجب تعلیق حساب کاربری و … شود. بنابراین وجود کیل سوئیچ در هنگام قطع سرور خارجی مانع از نشت آی پی و ادامه فعالیت در اینترنت می‌شود.
  • کاربران همزمان: در هنگام خرید آی پی باید مشخص شود که چه تعداد کاربر می‌توانند از این آی پی به صورت همزمان استفاده کنند. اصولا تعداد کاربران در نظر گرفته شده بین 2 تا 5 نفر، بسته به نوع شرکت ارائه دهنده خدمات، متفاوت است.
  • سرعت اتصال: یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد سرعت اتصال به سرور است. استفاده از سرور ضعیف موجب کاهش سرعت اتصال می‌شود.

تفاوت ip ثابت و داینامیک چه چیزی است؟

آی پی پویا یا داینامیک آی پی است که در هر بار اتصال به اینترنت به دستگاه تعلق می‌گیرد. بعد از خرید خدمات اینترنت به دستگاه شما یک آی پی پویا تعلق می‌گیرد. شرکت‌های خدمات اینترنتی تعداد مشخصی آی پی دارند که آنها را در pool نگهداری می‌کنند. با اتصال کاربر به اینترنت یک آی پی در اختیار او قرار می‌گیرد که بعد از قطع شدن به pool باز می گردد. در نقطه مقابل آی پی ثابت یا استاتیک توسط شرکت به یک دستگاه خاص تعلق می‎گیرد و بدون تغییر باقی می‌ماند. اصولا آی پی ثابت را باید خریداری کرد. تا زمانی که هزینه پرداخت شود اشتراک ثابت باقی خواهد ماند.

قیمت آی پی ثابت در ایران چقدر است؟

در هنگام خرید آی پی ثابت می‌توان شاهد وجود گزینه‌های متنوع و زیادی بود که هر کدام برای خدمات خود یک قیمت را در نظر گرفته‌اند. قیمت آی پی ثابت در ایران بسته به نوع خدمات ارائه شده متنوع است. موارد زیر می‌توانند قیمت آی پی را تحت تاثیر قرار دهند:

  • ارائه‌دهنده امن، متخصص و حرفه‌ای
  • خدمات جانبی شرکت
  • نوع بسته، حجم خرید و شرایط آن
5/5 - (1 امتیاز)
دیدن نظرات
small

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

عضویت در خبرنامه مبین هاست
مطالب کدام دسته‌بندی‌ها برای شما جذاب‌تر است؟

آنچه در مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط
GraphQL چیست؟
آموزش برنامه نویسی

GraphQL چیست؟ آیا می‌تواند جایگزین REST شود؟

در سال‌های اخیر، توسعه اپلیکیشن بسیار پیچیده شده است. روزهایی که صرفا برخی از داده‌ها را از پایگاه داده بیرون می‌کشیدند و متنی را با

خدمات مبین هاست