آموزش نصب CentOS

لینوکس توزیع CentOS یا همان سنت او اس یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس امروزی به شمار می رود. بنابراین نحوه صحیح نصب و راه اندازی آن بسیار مهم است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در موقع نصب آن با مشکل مواجه شوید. ما در این آموزش از سری آموزش های تصویری مبین هاست قصد داریم به شما نحوه نصب CentOS را روی سرور مجازی با استفاده از مجازی ساز VmWare آموزش دهیم.

همانطور که می دانید کلمه CentOS از مخفف کلمه های Community ENTerprise Operating System گرفته شده است. قابل ذکر است که هسته اصلی لینوکس CentOS از سیستم عامل Red Hat Enterprise Linux یا RHEL گرفته شده است. به همین دلیل این سیستم عامل کاملا با RHEL سازگاری دارد. توجه داشته باشید که  CentOS دارای ورژن های مختلفی است. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از نصب و راه اندازی ورژن مورد نظر، به طور کامل از امکانات آن مطلع شوید.

 در زیر فیلم آموزشی از مراحل نصب CentOS توسط تیم مبین هاست گرد آوری شده است. توجه داشته باشید که قسمتهای کوتاهی از مراحل نصب  برای کم کردن زمان آن، از فیلم آموزشی حذف شده است.

در نهایت شما پس از مشاهده کامل این ویدیو به راحتی قادر خواهید بود که CentOS را نصب و راه اندازی کنید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.