تغییر پسورد admin در میکروتیک

بعد از راه اندازی سرور مجازی میکروتیک RouterOS شاید اولین کار قبل از کانفیگ RouterOS که ممکن است هرکسی انجام دهد تغییر پسورد admin در میکروتیک خواهد بود. اما چگونه میتوان پسورد admin را تغییر داد؟ در این مقاله از سری مقالات آموی مبین هاست قصد داریم نحوه تغییر پسورد در میکروتیک RouterOS را آموزش دهیم. همانطور که میدانید به صورت پیشفرض پس از راه اندازی میکروتیک RouterOS پسوردی برای سیستم تعریف نشده است. و شما کافی است با یوزر admin برای لاگین شدن اقدام کنید. به دو روش میتوان اینکار را انجام داد ابتدا با استفاده از برنامه winbox لاگین کنید. و سپس به مسیر System و در منو باز شده برروی Users کلیک کنید:

تغییر پسورد admin در میکروتیک

در پنجره باز شده برای شما لیست یوزرهایی که موجود هستند نمایش داده  می شود. سپس بر روی یوزر admin‌ کلیک کنید .

تغییر پسورد admin در میکروتیک

بعد از کلیک برروی یوزر admin‌ پنجره مربوط به آن باز میشود. سپس در پنجره باز شده روی گزینه Password کلیک کنید تا پنجره مروبط به تغییر پسورد برای شما نمایش داده شود. در نهایت پسورد جدید خود را وارد کنید .

تغییر پسورد admin در میکروتیک

بعد از وارد کردن پسورد خود روی Apply کلیک کنید تا پسورد اعمال شود. سپس روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود .در پنجره بعد نیز روی OK‌ کلیک کنید .

تغییر پسورد از طریق Terminal

بعد از لاگین شدن در برنامه winbox میتوانید در منو سمت چپ برروی Terminal کلیک کنید تا پنجره ترمینال باز شود. سپس با وارد کردن دستور password میتوانید پسورد خود را تغییر دهید به تصویر زیر دقت کنید:

تغییر پسورد admin در میکروتیک

به این شکل میتوانید پسورد خود را تغییر دهید .

برای درک بهتر نحوه تغییر پسورد میتوانید ویدئو زیر را نیز مشاهده کنید :

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.