تغییر پسورد وردپرس از phpmyadmin

بعضی مواقع نیاز است تا پسورد ادمین وردپرس را تغییر دهیم. یک راه ساده آن است که وارد داشبورد مدیریت سایت شوید و از طریق بخش کاربران روی یوزر دلخواه کلیک کنید و پسورد آن را تغییر دهیم. اما بعضی از مواقع ممکن است پسورد وردپرس را فراموش کرده باشیم که می توان از طریق بازیابی پسورد این کار را انجام دهیم. اما یک راه دیگر نیز برای تغییر پسورد وردپرس وجود دارد و تغییر رمز از طریق دیتابیس است.

phpmyadmin چیست؟

phpmyadmin رابط گرافیکی شما با دیتابیس است. برای مثال نیاز است یک کوئری درون دیتابیس بزنیم یا میخواهید فایل sql دیتابیس خود را درون دیتابیسی که ساخته اید Import کنید. phpmyadmin برای ساده کردن این فرایندها تولید شده است تا نیاز نباشد از طریق Shell به دیتابیس خود وصل شوید و کامند بزنید. در این آموزش قصد داریم با وصل شدن به phpmyadmin نسبت به تغییر پسورد وردپرس اقدام کنیم.

تغییر پسورد وردپرس از phpmyadmin

در اولین قدم باید به هاست وردپرس خود دسترسی داشته باشیم و به آن لاگین نماییم. بسته به کنترل پنل سایت خود که ممکن است دایرکت ادمین یا سی پنل باشد گزینه phpmyadmin را پیدا کنید. دقت کنید برای وارد شدن در phpmyadmin سی پنل نیاز نیست یوزر و پسوردی وارد نمایید اما phpmyadmin دایکرت ادمین نیاز به یوزر و پسورد دارد. برای پیدا کردن یوزر و پسورد دیتابیس می توانید در فایل منیجر روی فایل wp-congi.php کلیک نماید و اطلاعات دیتابیس را مشاهده کنید.

همانطور که در عکس مشاهده می کنید یوزر و پسورد مربوط به دیتابیس درون فایل wp-config قابل مشاهده است.

حالا بعد از وارد شدن درون phpmyadmin باید به دنبال جدولی به نام wp-users باشید.

روی آن کلیک کنید و در صفحه بعد روی گزینه edit کلیک کنید.

در صفحه بعد روی گزینه رو به روی کادر user_pass باید گزینه md5 را انتخاب نمایید و در مارد آخر یک پسورد وارد نمایید که من 123 را وارد کرده ام.

و تغییرات را با زدن کلید Go ذخیره کنید. حالا می توانید با استفاده از ورود به صفحه مدیریت وردپرس و پسوردی که ایجاد کرده اید وارد صفحه مدیریت وردپرس شوید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه. برای مطالعه سایر مقالات مبین هاست می‌تونید از اینجا اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + یازده =