اتصال میکروتیک به اینترنت

اتصال میکروتیک به اینترنت به شما این امکان را بدهد که پهنای باند ورودی و نوع دسترسی کاربران را به راحتی مدیریت کنید. امری که در مودم‌ها قابل انجام نیست.
برای اتصال میکروتیک به اینترنت باید روتر میکروتیک مستقیم به مودم متصل شود. در این حالت باید تنظیمات مودم را روی حالت Bridge قرار دهید.

نحوه اتصال میکروتیک به اینترنت

در ابتدا قبل از اینکه روتر را به مودم متصل کنیم باید روی سیستم یک کانکشن PPPOE ایجاد کنیم و نام کاربری و رمز اینترنت را در آن ذخیره کرده و حالت Bridge مودم را تست می‌کنیم. در صورتی که رایانه به اینترنت متصل شود و مشکلی نداشته باشد می‌توانید به راحتی مودم را با کابل شبکه به روتر متصل کنیم.

در مرحله اول باید وارد روتر میکروتیک شده و از منوی سمت چپ گزینه PPP را انتخاب می‌کنیم. سپس روی گزینه + کلیک کرده و از منوی کشویی بازشده گزینه PPPOE Clint را انتخاب می‌کنیم.

در پنجره بازشده روی تب General کلیک می‌کنیم و اینترفیسی که کابل شبکه به آن متصل است را انتخاب می‌کنیم.

سپس وارد تب Dial out می‌شویم. در این قسمت شما باید Username و password اینترنت خود را که از ISP دریافت کرده‌اید، در کادر مشخص‌شده وارد کنید.
بعد از واردکردن کلمه عبور و نام کاربری کلید َ Apply را کلیک می‌کنیم. در این حالت باید در پایین پنجره و در قسمت Status عبارت Connected به شما نشان داده شود.

در حالت فرآیند اتصال میکروتیک به اینترنت به‌صورت کامل انجام شده است. اگر به خط آدرس در پنجره Address List مراجعه کنید می‌بینید که یک خط آدرس جدید در این قسمت اضافه شده است.

حال باید اینترنت را از طریق روتر به داخل شبکه منتقل کنید. برای این کار لازم است که بر روی یک رول NAT تعریف شود. برای این کار از مسیر زیر اقدام می‌کنیم.
از منوی سمت چپ گزینه IP، سپس گزینه Firewall و سپس NAT را انتخاب می‌کنیم:
در کادر بازشده در قسمت Chain گزینه SRCNAT انتخاب کنیم. با این کار آدرس کلاینت‌های شبکه که به‌صورت Invalid هستند به‌صورت آدرس Valid ترجمه خواهد شد.
در قسمت Src Address محدوده آدرس‌های داخلی شبکه را باید مشخص کنید. در واقع فقط برای این آدرس‌ها فرآیند NAT اعمال خواهد شد. شما باید در اینجا رنج آدرس‌های شبکه داخلی را وارد کنید.
در مرحله بعدی باید در قسمت Out Interface نام اینترفیس را PPPOE انتخاب می‌کنیم. البته ممکن است این نام به‌صورت پیش فرض به‌صورت pppoe-out1 درج شود. بعد از این کار در تب Action نیز حالت را روی Masquerade انتخاب می‌کنیم.

برای انجام تنظیمات DNS باید از تب DNS گزینه IP را انتخاب کرده و آدرس DNS های سرور گوگل را وارد می‌کنیم.
در پایان باید در قسمت آدرس باید آدرس میکروتیک را وارد کنیم.

فرآیند اتصال میکروتیک به اینترنت به انجام رسیده و اینترنت از طریق روتر در شبکه پخش می‌شود.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.