الگوریتم پاندا چیست؟

الگوریتم پاندا یکی از چندین الگوریتم گوگل است که برای مبارزه با سایت هایی که محتوا بی کیفت و کپی قرار می دهند ایجاد شد. این الگوریتم باعث می شود تا سایت هایی که محتوا بی کیفیت دارند شانس کمتری در نتایج گوگل داشته باشند و این شانس را به تولید کنندگان محتوا که برای سایت خود زحمت می کشند می دهد. در سال 2010 سایت های اسپم رشد کردند و گوگل نیز راهکاری برای تشخیص آنها نداشت. از این رو سال بعد این الگوریتم برای مبارزه با این سایت های تولید شد و نتیجه خوبی ارائه داد.

Google Pandaتولد پاندا برای مبارزه با مزرعه محتوا

سالها پیش سایت هایی وجود داشتند و هنوز هم هستند که با بازنشر محتواها سایت های دیگر، تولید محتوا انبوه انجام می دادند. بعضا این سایت ها از سایت اصلی که محتوا را تولید کرده بود در نتایج بالاتری بودند ولی حق سایت های اصلی در این وسط ضایع می شد و سایت هایی که بعضا از طریق ربات ها تولید محتوا را کپی می کردند و در سایت خود قرار می دادند سود اصلی را می کردند. بعد از نارضایتی کاربارن از این روند گوگل به فکر تولید یک الگوریتم افتاد تا جلوی این سایت ها را بگیرد و با جریمه ای که این سایت ها را می کرد از گوگل حذف شوند. حالا اگر میلیون سایت بی کیفیت هم در سراسر وب وجود داشت دیگر در گوگل جایگاه ای نداشتند و معیار اصلی گوگل که رضایت کاربران است حفظ می شد.

مواردی که محتوا پاندا روی آن ها حساس است؟

– محتوا کم

منظور از محتوای کم تعداد کلماتی است که در مقاله استفاده می شود. مثلا اگر قرار است درباره گوشی سامسونگ a51 مطلبی نوشته شود با 100 کلمه تمام نشود. معمولا مقالات بین 500 تا 1500 کلمه از نظر گوگل مورد قبول است. البته این قطعی نیست و بر اساس تجربه این مورد اعلام شده است.

– محتوا تکراری

قطعا ننوشتن مقاله در سایت بهتر است تا نوشتن مطالب کپی. گوگل بارها اعلام کرده است از مقالات کپی استفاده نکنید و این سختگیری برای مقالاتی که از ویکی پدیا و سایر سایت های مرجع کپی می شود دو چندان است.

– محتوا بی کیفیت

همانطور که گفتیم، هدف از به وجود آوردن الگوریتم های گوگل رضایت کاربران از سرچ است. گوگل مفاهیم مقالات را متوجه می شود و اگر مقاله ای بدرد بخور تولید کنید شک نکنید مورد توجه قرار می گیرید. از مطالبی که بدون تحقیق و دانش نوشته می‌شوند اصلا استفاده نکنید.

– محتوای نامعتبر

مدتی پیش گوگل بسیاری از سایت هایی که در زمینه مطالب پزشکی فعالیت می کردند را جریمه کرد، چرا که برخی از این سایت ها مطالب غیر علمی تولید می کردند که می تواند باعث خسارت های جانی شود.

نتیجه گیری

نکاتی که در بالا ارائه شد همگی مواردی است که الگوریتم پاندا روی آنها حساس است. تنها راهی که باعث می شود توسط این الگوریتم جریمه نشوید هم تولید محتوا اختصاصی با کیفیت است. همچنین برای آشنایی با سایر الگوریتم های گوگل می توانید به دسته بندی سئو سایت مراجعه کنید و آنها را مطالعه کنید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − یازده =