سرور مجازی adobe connect چیست؟ برگزاری کلاس آنلاین در ادوبی کانکت!

سرور مجازی adobe connect

برقراری ارتباط از راه دور، یکی از نیازهای زندگی روزمره بسیاری از افراد شده است. افرادی نظیر دبیران و اساتید هم به واسطه شغل خود نیاز گسترده‌ای به برقراری ارتباط از راه دور پیدا کرده‌اند. همچنین، برگزاری جلسه‌های کاری به صورت حضوری به دلایل مختلفی از جمله مسافت‌های طولانی بین افراد دشوار شده است. اما با پیشرفت فناوری، می‌توان از پلتفرم‌هایی که برای تسهیل این امر ساخته شده‌اند استفاده کرد. یکی از این پلتفرم‌ها ادوبی کانکت است که با داشتن سرور مجازی Adobe Connect می‌توانید با سرعت بسیار مناسبی کلاس‌های خود را در بستر این نرم افزار برگزار کنید. ما در این مطلب، قصد داریم ضمن معرفی سرور مجازی Adobe Connect شما را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذاب آن و نکاتی که زمان خرید این سرور باید مد نظر داشته باشید آشنا کنیم.

آشنایی با نرم افزار ادوبی کانکت

سرور مجازی adobe connect- آشنایی با نرم افزار ادوبی کانکت

ادوبی کانکت، یک نرم افزار برای برگزاری کلاس‌های درس مجازی، کنفرانس‌های آنلاین و سایر جلسه‌های آنلاین است که می‌تواند در جهت اهداف مختلفی از جمله همکاری اعضای یک تیم با یکدیگر، آموزش الکترونیک، وبینار و جلسات آنلاین مورد استفاده قرار بگیرد. ادوبی کانکت، برقراری ارتباط از راه دور را تسهیل کرده است. درخصوص برخی از امکانات آن می‌توان به چت زنده، تخته سفید و سیستم نظرسنجی اشاره کرد که به میزبان جلسه اجازه می‌دهند با شرکت کنندگان تعامل بسیار خوبی برقرار نماید.

برخی دیگر از ویژگی‌های نرم افزار ادوبی کانکت شامل اشتراک گذاری صفحه نمایشگر و اسناد، ایجاد اتاق‌های مجزا (Breakout Rooms)، بالا بردن دست (raise hands) و برگزاری کنفرانس ویدیویی می‌شوند. برگزاری کلاس مجازی پرسرعت و پایدار با این نرم افزار مستلزم خرید VPS ادوبی کانکت است که یک سرور کلاس یکپارچه را ارائه می‌دهد. سرور مجازی ادوبی کانکت به اساتید و دبیران اجازه می‌دهد کلاس‌های درس خود را در این نرم افزار برگزار کنند. شما با استفاده از VPS ادوبی کانکت می‌توانید به یک محیط مجازی امن، مطمئن و انعطاف پذیر دسترسی پیدا کنید.

سرور ادوبی کانکت چیست؟

- آشنایی با نرم افزار ادوبی کانکت

سرور ادوبی کانکت، به شما اجازه می‌دهد از این نرم افزار به بهترین شکل استفاده کنید. در واقع، برای اینکه بتوانید از نرم افزار Adobe Connect برای برگزاری کلاس‌هایی با بهترین سرعت و کیفیت استفاده کنید، باید یک سرور مخصوص ادوبی کانکت داشته باشید که با نام سرور کلاس نیز شناخته می‌شود. این سرور، باید پهنای باند مناسبی داشته باشد تا بتوانید فایل‌ها و تصاویر مد نظر خود را بدون افت سرعت یا قطع و وصل شدن، ارسال کنید. در غیر این صورت، سرعت مناسبی را تجربه نخواهید کرد. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این منظور vps ایران مبین هاست است.

لازم به ذکر است در صورتی که کلاس‌های شما تعداد کابران بالایی دارد نیاز به منابع و پهنای باند بالاتری خواهید داشت و ممکن است بهتر باشد از یک سرور اختصاصی ایران استفاده نمایید.

مزایای استفاده از سرور مجازی Adobe Connect

مزایای سرور مجازی adobe connect

با استفاده از سرور مجازی ادوبی کانکت می‌توانید از مزایای زیر برخوردار شوید:

پشتیبانی از زبان فارسی در چت

یکی از مزایای سرور مجازی adobe connect، پشتیبانی از زبان فارسی در چت است. تعامل با شرکت کنندگان در کلاس یا جلسه آنلاین، اهمیت بسیار زیادی برای برگزار کننده آن دارد. در صورتی که از VPS ادوبی کانکت بهره‌مند نباشید، کلمات فارسی در قسمت چت، به صورت برعکس نمایش داده می‌شوند که کاملا نامفهوم هستند.

این مشکل با سرور مجازی ادوبی کانکت برطرف خواهد شد و خواهید توانست به شکل کاملا واضح و مفهوم، با شرکت کنندگان تعامل داشته باشید. امکان چت کردن، یکی از ویژگی‌های جذاب نرم افزار ادوبی کانکت است که در افزایش محبوبیت آن نزد کاربران نیز تاثیر بسیار زیادی داشته است. شما با استفاده از سرور مجازی ادوبی کانکت می‌توانید از این ویژگی نهایت استفاده را ببرید.

مدیریت کامل دسترسی‌های شرکت کنندگان

شما با استفاده از سرور مجازی ادوبی کانکت می‌توانید سطح دسترسی تمامی شرکت کنندگان و کاربرانی که در جلسه آنلاین حضور دارند را مدیریت کنید. این دسترسی‌ها شامل امکان استفاده از میکروفون یا به اشتراک گذاری تصویر و یا سایر قابلیت‌هایی که در Adobe Connect وجود دارند، می‌شوند. بدین ترتیب، می‌توانید نظارت کاملی روی جلسه‌های آنلاینی که برگزار می‌کنید داشته باشید.

ارسال فایل در فرمت‌های متفاوت

یکی دیگر از قابلیت‌های VPS ادوبی کانکت، پشتیبانی از پسوندهای مختلف فایل است. این موضوع، به شما اجازه می‌دهد که به عنوان برگزار کننده جلسه آنلاین، انواع مختلفی از فایل‌ها با فرمت‌های متفاوت را با شرکت کنندگان به اشتراک بگذارید. نکته قابل توجه درخصوص توانایی ارسال فایل در ادوبی کانکت، این است که شما باید از یک سرور مجازی Adobe Connect مناسب با نیازتان استفاده کنید که از پهنای باند کافی برخوردار باشد.

زیرا در صورت استفاده از سرورهای بی‌کیفیتی که پهنای باند کافی ارائه نمی‌دهند، در ارسال فایل‌های سنگین و پرحجم به مشکل خواهید خورد. این امر باعث می‌شود که در حین برگزاری جلسات آنلاین خود، در ارسال و دریافت تصویر یا صدا اختلال ایجاد شود. شما می‌توانید با خرید بهترین سرور کلاس از مبین هاست، احتمالچنین اتفاقی را به حداقل برسانید.

سرعت بالای انتقال تصویر

قطع و وصل شدن صدا و تصویر، یکی از مشکلات رایج کاربران در Adobe Connect است. این مشکل، زمانی که تعداد شرکت کنندگان در جلسه زیاد باشد، شدیدتر هم خواهد شد و باعث از دست رفتن تمرکز و دقت برگزار کننده و همینطور شرکت کنندگان می‌شود. دلیل قطع و وصل شدن ادوبی کانکت این است که در این شرایط، استفاده از پهنای باند بیشتر می‌شود و به دلیل ازدیاد شرکت کنندگان، سرعت انتقال فایل‌ها و اطلاعات کاهش می‌یابد.

کاهش هزینه‌ها

مبین هاست دارای اقتصادی‌ترین پلن‌های سرور مجازی Adobe Connect است که نسبت به کیفیت خود، جزو مقرون‌به‌صرفه‌ترین پلن‌هایی هستند که می‌توان پیدا کرد. با خرید یک VPS باکیفیت برای برگزاری کلاس‌های درس آنلاین خود، می‌توانید هزینه‌های رفت و آمد خود برای کلاس‌های حضوری را حذف کنید و با صرفه هزینه بسیار کم‌تری نسبت به شرایط حضوری، از امکانات جالب و جذاب این نرم افزار نیز برخوردار شوید.

نحوه انتخاب و خرید بهترین سرور کلاس ادوبی کانکت

خرید بهترین سرور مجازی adobe connect

اکنون که با مزایای خرید سرور مجازی adobe connect آشنا شدید، نوبت به انتخاب و خرید بهترین سرور با توجه به نیازهایتان می‌رسد. هنگام انتخاب سرور مجازی ادوبی کانکت نکاتی وجود دارد که اطلاع از آن‌ها خالی از لطف نیست:

به قیمت سرور کلاس ادوبی کانکت توجه کافی داشته باشید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که زمان خرید هر چیزی از جمله سرور کلاس باید به آن توجه داشته باشید، قیمت و هزینه آن است.

شما می‌توانید با توجه به ترافیک کلاس و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، بهترین پلن را انتخاب کنید تا علاوه بر تامین نیازهای شما بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت را برایتان به همراه داشته باشد.

به نوع سرور کلاس توجه کنید

به طور کلی سرورهای ادوبی کانکت به دو دسته مجازی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. در صورتی که سرور اختصاصی Adobe Connect از مبین هاست خریداری کنید، تمامی منابعسرور فیزیکی به طور کامل متعلق به شما بوه و با هیچ کس به اشتراک گذاشته نخواهند شد.

از طرفی سرور مجازی به بخشی از سرور اختصاصی اطلاق می‌شود که با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی از آن جدا شده و هر بخش به یک کاربر اختصاص می‌یابد. لازم به ذکر است که منابع سرور مجازی نیست کاملا ایزوله و اختصاصی بوده با این تفاوت که از هزینه کم‌تری نسبت به سرور اختصاصی برخوردار است.

با این تفاسیر، اینکه قیمت سرور اختصاصی ادوبی کانکت بیشتر از قیمت سرور مجازی آن باشد، طبیعی است. اگر قصد انجام امور عادی را دارید که کارهای سنگینی نیستند، نیازی به خرید سرور اختصاصی ادوبی کانکت نخواهید داشت و با سرور مجازی هم می‌توانید کار خود را بدون هیچ مشکل خاصی انجام دهید. در غیر این صورت و برای برگزاری کلاس‌هایی با حجم بالایی از کاربران توصیه می‌شود از سرور اختصاصی استفاده کنید.

تعداد افرادی که می‌توانند در جلسه شرکت کنند را مد نظر داشته باشید

قبل از تهیه سرور کلاس لازم است که بدانید چند نفر قرار است در جلسات شما حضور پیدا کنند. توجه به این موضوع از این حیث اهمیت دارد که تعداد افراد قابل پشتیبانی برای شرکت در جلسات، به پهنای باند سرور مورد نظر بستگی دارد. هرچه افراد بیشتری در جلسه حضور داشته باشند، پهنای باند بیشتری نیاز است.

در صورتی که تعداد شرکت کنندگان بیشتر از ۵۰۰ نفر باشد، باید از کلاستر ادوبی استفاده کنید. بنابراین بهتر است هنگام خرید به تعداد افرادی که قرار است در کلاس‌های شما حضور داشته باشند توجه و حجم و نوع سرور را با توجه به این موضوع انتخاب کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیش‌تر می‌توانید با کارشناسان ما در مبین هاست تماس گرفته تا شما را در انتخاب بهترین سرور کلاس راهنمایی کنند.

نحوه نصب و راه‌اندازی ادوبی کانکت روی سرور

راه اندازی ادوب کانکت روی سرور مجازی adobe connect

پس از خرید سرور Adobe Connect لازم است که با استفاده از این سرور، برای راه‌اندازی ادوبی کانکت اقدام کنید. برای راه‌اندازی ادوبی کانکت روی سرور آن، ابتدا فایل نصبی نرم افزار را نصب نمایید. توجه داشته باشید سیستم عامل مورد استفاده برای سرور کلاس ادوبی کانکت ویندوز است و نیاز است تا فایل نصبی ویندوز این نرم افزار را دریافت نمایید.

دانلود فایل نصبی ادوبی کانکت برای ویندوز

برای نصب ادوبی کانکت روی سرور لازم است که پس از نصب این نرم افزار، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در DNS سرور خود، یک اسم با فرمت connect.mycompany.com در ادوبی کانکت ایجاد کنید. سپس، نام دامنه را به آدرس IP ثابت سرور ادوبی کانکت خود متصل کنید.
  2. در صورتی که می‌خواهید در خارج از شبکه خود نیز به ادوبی کانکت دسترسی داشته باشید، پورت‌های زیر را در یک فایروال پیکربندی کنید:
    1. پورت ۸۰: این پورت، هم به عنوان پورت پیش فرض برای نرم افزار ادوبی کانکت و هم به عنوان پورت سوم سرور جلسه (Adobe Media Server) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
    2. پورت ۱۹۳۵: این پورت، پورت پیش فرض سرور جلسه است.
    3. پورت ۴۴۳: این پورت، از یک سمت پورت پیش فرض برای SSL و از سمت دیگر پورت ثانویه برای سرور جلسه است.
  3. در صورتی که Adobe Connect و AEM در دو دامنه قرار دارند، کد زیر را در فایل custom.ini اضافه کنید:
ENABLE_CQ_PARAMETER_AUTH=true
  1. در صورتی که ترافیک ادوبی کانکت از طریق یک Gateway و با آدرس IP متفاوت هدایت می‌شود، پیشنهاد می‌شود که ابتدا از فایروال کمک بگیرید تا مطمئن شوید که درخواست‌های ارسال شده از سمت این آدرس IP مورد قبول واقع می‌شوند.

نکته: در نسخه ۹.۲ به بعد ادوبی کانکت، در صورتی که سرور Adobe Connect و AEM را روی یک دامنه نصب کرده باشید، مقدار پارامتر DOMAIN_COOKIE در فایل به صورت پیش فرض  custom.ini تعریف شده است.

جمع بندی

استفاده از ابزارهای برقراری ارتباط از راه دور روز‌به‌روز بیشتر رواج پیدا می‌کند. از این ابزارها برای اهداف مختلفی می‌توان استفاده کرد که برخی از این اهداف شامل برگزاری جلسات آنلاین، وبینار، کلاس، آموزش الکترونیک، همکاری اعضای یک تیم با یکدیگر و بسیاری از موارد دیگر می‌شوند. یکی از بهترین ابزارهایی که برای این اهداف در نظر گرفته شده، نرم افزار ادوبی کانکت است.

متاسفانه، به سبب مشکلاتی نظیر عدم پشتیبانی از زبان فارسی، استفاده از نرم افزار Adobe Connect برای کاربران ایرانی دشوار است. از طرفی هم نمی‌توان از امکانات و قابلیت‌های جذاب این نرم افزار که شامل چت زنده، تخته سفید، سیستم نظرسنجی، اشتراک گذاری صفحه نمایشگر و برگزاری کنفرانس ویدیویی می‌شوند، به همین راحتی گذشت.

راهکاری که برای بهره‌مندی از این مزایا وجود دارد، نصب و راه اندازی adobe connect برروی سرور مجازی کلاس ادوب کانکت است. با استفاده از این سرور می‌توانید کلاس‌هایی با بهترین کیفیت و سرعت را برگزار کنید.

سوالات متداول

ادوبی کانکت چیست؟

ادوبی کانکت یک پلتفرم امن و مطمئن است که به کاربران اجازه می‌دهد در محیط آن جلسه، کلاس، وبینار یا هر رویداد آنلاین دیگری برگزار کنند.

سرور مجازی Adobe Connect چیست؟

برای اینکه قادر به استفاده از نرم افزار ادوبی کانکت و برگزاری کلاس‌هایی با بهترین کیفیت برروی این سرورها باشید، باید از سرورهای مخصوصی استفاده کنید که سرور کلاس یا سرور ادوبی کانکت نام دارند. این سرور باید اینترنت پرسرعتی را در اختیار شما قرار دهد و دارای پهنای باند زیادی باشد تا بتوانید به راحتی به ارسال فایل و تصویر بپردازید یا با قطع و وصل شدن جلسه آنلاین خود مواجه نشوید.

چگونه یک سرور کلاس مناسب با نیازهای خود تهیه کنیم؟

می‌توانید به سایت مبین هاست مراجعه کنید و پلن‌های مختلفی که برای سرور کلاس در نظر گرفته شده است را با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه نمایید. شما می‌توانید از این سرورها برای برگزاری کلاس آنلاین، جلسه، وبینار یا هر مورد دیگری که مد نظر دارید، استفاده کنید.

امتیاز شما به این مطلب
دیدن نظرات
small

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

عضویت در خبرنامه مبین هاست
مطالب کدام دسته‌بندی‌ها برای شما جذاب‌تر است؟

آنچه در مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط
HPC چیست
آموزش رایانش ابری

HPC چیست و چگونه کار می‌کند؟

آیا می‌دانید HPC چیست؟ محاسبات با کارایی بالا (High-Performance Computing) یا چیزی که به آن محاسبات سریع هم می‌گویند، به توانایی پردازش داده‌ها و انجام

خدمات مبین هاست