افزونه های بکاپ گیری؛ بهترین افزونه های بکاپ وردپرس!

بکاپ گیری منظم از وب‌سایت یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از آن است. به همین دلیل است که استفاده از افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای مدیران وب‌سایت ضرورت دارد. شما به‌عنوان مدیر یک وب‌سایت، در صورتی که مشکلی برایتان به وجود بیاید یا با خطایی مواجه شوید که نتوانید آن را برطرف کنید، باید از فایل‌های وب‌سایت و پایگاه داده خود محافظت کنید. استفاده از افزونه های بکاپ گیری می‌تواند در صورت وقوع هرگونه اتفاق غیرمنتظره‌ای به شما نسبت به محافظت از اطلاعات وب سایت خود اطمینان خاطر دهد.

افزونه بکاپ گیری وردپرس چیست؟

بکاپ گیری از وب‌سایت، فرآیند دانلود یک کپی از تمام فایل‌های سایت و یا پایگاه داده وب‌سایت شما برای حفظ امنیت آن است. استفاده از افزونه بکاپ وردپرس یکی از اقدامات ضروری پس از خرید هاست وردپرس است. اگرچه امکان تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس به‌صورت دستی وجود دارد، اما این یک کار وقت‌گیر است و ممکن است انجام آن را فراموش کنید.

افزونه های بکاپ گیری وردپرس فرآیند پشتیبان‌گیری خودکار از سایت شما را ساده می‌کنند تا نیازی به انجام این کار به‌صورت دستی نداشته باشید. اکثر افزونه های بکاپ گیری به شما این امکان را می‌دهند تا با ادغام پلتفرم‌های ذخیره‌سازی نظیر Google Drive یا Dropbox نسخه‌های پشتیبان را در فضای ابری ذخیره کنید. انجام این کار تضمین می‌کند که در صورت از کار افتادن کل وب سایت شما، بکاپ‌ها کاملا امن خواهند ماند.

پیش از این که به بررسی افزونه‌های بکاپ بپردازیم، در صورتی که هنوز در رابطه با این که «وردپرس چیست» سوالی دارید، می‌توانید مطلب مرتبط با این موضوع را بررسی کنید.

بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس

در این مطلب، ما نگاهی خواهیم داشت به بهترین افزونه های بکاپ گیری قابل دسترس برای وردپرس تا به شما کمک کنیم، بهترین افزونه وردپرس که برای این منظور وجود دارد را انتخاب و از آن استفاده کنید. در ادامه، علاوه بر معرفی بهترین افزونه‌های بکاپ گیری وردپرس ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را نیز بررسی می‌کنیم و قیمت اشتراک آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

افزونه بکاپ گیری UpdraftPlus

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

افزونه بکاپ وردپرس UpdraftPlus یکی از قابل اعتمادترین افزونه‌های موجود برای بکاپ‌گیری است که بیش از 3 میلیون نصب فعال دارد و اکثر کاربران در بررسی‌های خود به این افزونه امتیاز 5 ستاره داده‌اند. با استفاده از این افزونه، می‌توانید یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود تهیه کنید و آن را در فضای ابری ذخیره کنید یا آن را دانلود کنید تا بتوانید یک نسخه از آن روی سیستم خود داشته باشید. این افزونه همچنین اجازه زمان‌بندی کردن بکاپ‌گیری را به شما خواهد داد. علاوه بر این، می‌توانید انتخاب کنید که از چه بخش‌هایی بکاپ گرفته شود.

افزونه بکاپ وردپرس UpdraftPlus می‌تواند از بخش‌های مختلف نظیر قالب‌ها، افزونه‌ها یا داده‌ها به صورت جداگانه بکاپ بگیرد. نسخه‌های پشتیبان شما می‌توانند به‌طور خودکار در انواع سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری، از جمله Dropbox ،Google Drive ،S3 ،Rackspace ،FTP ،SFTP، ایمیل و غیره آپلود شوند. همه این ویژگی‌ها به‌صورت رایگان در دسترس هستند اما نسخه پریمیوم قابلیت‌های بیشتری مانند پشتیبان‌گیری افزایشی قابل ذخیره‌سازی در مکان‌های مختلف، ایجاد کپی‌هایی از سایت شما برای انتقال به دامنه جدید و گزارش‌های امنیتی پیشرفته را ارائه می‌کند.  

ویژگی‌های کلیدی افزونه UpdraftPlus

 • پشتیبان‌گیری دستی و زمان‌بندی شده در وردپرس یا ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری
 • بازیابی نسخه‌های پشتیبان در وردپرس تنها با یک کلیک
 • ابزارهای پیشرفته‌تر نسبت به اکثر افزونه‌های پشتیبان
 • پشتیبان‌گیری از سایت‌های 100 گیگابایتی (محدودیت حجم فایل فقط به میزبان وب بستگی دارد)
 • پشتیبان‌گیری افزایشی برای پشتیبان‌گیری از تغییرات لازم (نسخه پرمیوم)
 • قابلیت‌های شبیه‌سازی و انتقال دامنه جدید (نسخه پرمیوم)
 • پشتیبان‌گیری خودکار از فایل‌های سایت قبل از به‌روزرسانی (نسخه پرمیوم)
 • رمزگذاری پایگاه داده و گزارش‌گیری پیشرفته (نسخه پرمیوم)
 • هماهنگی با WP Optimize (یکی از بهترین افزونه‌های عملکرد و بهینه‌سازی پایگاه داده برای وردپرس)

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

در افزونه وردپرس UpdraftPlus پیکربندی نسخه پشتیبان بسیار ساده و راحت است و به مبتدیان این امکان را می‌دهد تا تنظیمات را به‌راحتی انجام دهند و به انواع مختلفی از فضاهای ذخیره‌سازی ابری یا محلی دسترسی پیدا کنند. همچنین، کاربران می‌توانند نسخه‌های پشتیبان را روی سیستم خود ذخیره کنند.

استفاده از افزونه UpdraftPlus برای شما مناسب است اگر:

 • می‌خواهید یک افزونه رایگان برای بکاپ‌گیری از سایت وردپرس خود داشته باشید که تمامی ویژگی‌های ضروری را داشته باشد و خیالتان راحت باشد که هر وقت خواستید، به قابلیت‌های پرمیوم دسترسی پیدا کنید.
 • یک افزونه بکاپ وردپرس قابل اطمینان می‌خواهید که توسط میلیون‌ها کاربر دیگر نیز استفاده و توصیه شده باشد. 
 • فقط می‌خواهید به یک دستگاه ذخیره‌سازی ابری متصل شوید که باید برای اکثر کاربران مناسب باشد.

قیمت افزونه UpdraftPlus: رایگان (با نسخه پرمیوم که قیمت آن از ۷۰ دلار به ازای هر سال شروع می‌شود)

افزونه بکاپ‌گیری Jetpack VaultPress Backups

دومین کاندید لیست بهترین افزونه های بکاپ گیری Jetpack VaultPress Backups نام دارد.

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

Jetpack VaultPress Backups یکی از افزونه های بکاپ گیری برتر این لیست است که توسط Automatics در افزونه Jetpack گنجانده شده است. این افزونه وردپرس فرآیند پشتیبان‌گیری را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد تا بتوانید وب‌سایت خود را به‌طور یکپارچه بازیابی کنید. یکی از قابلیت‌های ویژه این افزونه، این است که با هر تغییری که در سایت خود ایجاد می‌کنید، بلافاصله به‌صورت خودکار یک نسخه پشتیبان از تغییرات اعمال شده، تهیه می‌کند.

این قابلیت، به شما اجازه می‌دهد همیشه یک نسخه پشتیبان از آخرین تغییرات اعمال شده در سایت خود داشته باشید تا در صورتی که در حین ویرایش یا به‌روزرسانی سایت خود مشکلی پیدا کردید، بتوانید آخرین نسخه را بازیابی کنید. همچنین، امکان زمان‌بندی کردن بکاپ‌ها هم وجود دارد. شما می‌توانید بکاپ‌ها را به‌صورت روزانه زمانبندی کنید تا این افزونه هر روز یک نسخه پشتیبان به‌صورت خودکار تهیه کند. نسخه‌های پشتیبان تا ۳۰ روز بایگانی می‌شوند. این ویژگی، تضمین می‌کند که اگر به یک نسخه پشتیبان خاص در تاریخ معینی نیاز داشتید، به‌راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

ویژگی‌های کلیدی افزونه Jetpack

 • پشتیبان گیری خودکار به صورت روزانه
 • پشتیبان‌گیری در لحظه پس از اعمال هرگونه تغییر جدید در سایت
 • بازیابی سایت تنها با یک کلیک؛ حتی روی موبایل یا حتی اگر سایت‌تان آفلاین باشد.
 • امکان بازیابی ساده و راحت سایت حتی در صورتی که آفلاین باشد.
 • امکان دسترسی به نسخه‌های پشتیبان مختلف
 • پشتیبان‌گیری از سایت‌های ووکامرس

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

افزونه بکاپ وردپرس Jetpack می‌تواند نسخه‌های پشتیبان شما را به‌صورت روزانه به‌روزرسانی کند و وب‌سایت شما را تنها با یک کلیک با سیستم بازگردانی فوق‌العاده خود، به‌روزرسانی کند. علاوه بر این، گزارش فعالیت‌ها (Activity log) این امکان را به شما می‌دهد تا تمام تغییرات ایجاد شده در سایت خود را مشاهده کنید تا بتوانید فعالیت‌های مشکوک را کنترل کنید. البته، ذکر این نکته هم ضروری است که بدانید افزونه Jetpack Backups با تمام قابلیت‌های مثبتی که دارد، نمی‌تواند از تمام فایل‌های سایت شما بکاپ بگیرد.

در واقع Jetpack برای صرفه‌جویی در حجم و فضا، فایل‌های اصلی وردپرس یا هر زیرشاخه فرعی از وردپرس را از چرخه بکاپ گیری خارج می‌کند. همچنین، ممکن است پشتیبان گیری از پایگاه داده شما را به جداول وردپرس محدود کند. شاید این امر برای اکثر سایت‌های ساده و معمولی مشکلی نباشد، اما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از استفاده از افزونه وردپرس Jetpack یا سایر افزونه های بکاپ گیری مطمئن شوید که تمام نیازهایی که برای پشتیبان‌گیری دارید را پوشش می‌دهد.

در آخر، باید اشاره کنیم که برای دسترسی به ویژگی‌های ابری WordPress.com باید افزونه بکاپ Jetpack را نصب کنید و وارد اکانت وردپرس خود شوید. بنابراین، اگر فکر می‌کنید که نیازی به سایر ویژگی‌های هسته افزونه Jetpack ندارید، می‌توانید از سایر گزینه‌هایی که در این لیست به عنوان بهترین افزونه های بکاپ گیری معرفی شده‌اند، استفاده کنید.

استفاده از افزونه Jetpack برای شما مناسب است اگر:

 • همین الان هم در حال استفاده از افزونه Jetpack هستید و به دنبال یک روش حرفه‌ای برای بکاپ گیری می‌گردید.
 • می‌خواهید برای هر تغییری که در سایت خود ایجاد می‌کنید، یک نسخه پشتیبان داشته باشید تا خیالتان راحت‌تر باشد.
 • یک سایت ووکامرس دارید (زیرا این افزونه بکاپ وردپرس به شما اجازه می‌دهد سایت خود را با آخرین و به‌روزترین سفارشات و محصولات قبلی بازیابی کنید).

قیمت افزونه Jetpack: ۱۱۹.۴۰ دلار به ازای هر سال

افزونه بکاپ گیری BackWPup

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

BackWPup یک افزونه بکاپ وردپرس است که یکی از ویژگی‌های عالی آن در نسخه رایگان، امکان ایجاد نسخه پشتیبان کامل از سایت است. علاوه بر این، شما با استفاده از BackWPup که جزو برترین افزونه های بکاپ گیری است، می‌توانید نسخه‌های پشتیبان را از طریق ایمیل ارسال کنید، آن‌ها را در یک سرویس ذخیره سازی ابری آپلود کنید یا در سرور میزبان وب‌سایت خود ذخیره کنید.

برای دسترسی به تمام قابلیت‌های این افزونه، باید نسخه Pro آن را تهیه کنید. نسخه Pro افزونه بکاپ BackWPup دارای تعداد زیادی ویژگی پشتیبان‌گیری خودکار از جمله بازیابی کامل سایت به‌صورت خودکار، رمزگذاری نسخه‌های پشتیبان و یک برنامه مستقل است که به شما اجازه می‌دهد از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه و یا بازیابی کنید؛ حتی اگر نمی‌توانید در بک‌اند به آن دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌های کلیدی افزونه BackWPup

 • سیستم پشتیبان‌گیری رایگان برای فایل‌های سایت و پایگاه داده
 • ابزارهای بهینه‌سازی پایگاه داده
 • امکان ذخیره‌سازی نسخه‌های پشتیبان روی سیستم یا پلتفرم‌های ابری نظیر Dropbox یا S3 (یا سایر پلتفرم‌های ابری در نسخه Pro)
 • پشتیبانی از چند سایت (در نسخه Pro)
 • پشتیبان‌گیری کامل خودکار و امکان زمان‌بندی (در نسخه Pro)
 • رمزگذاری نسخه پشتیبان (در نسخه Pro)

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

BackWPup در بین افزونه های بکاپ گیری مختلفی که در این مطلب معرفی کردیم به دلیل برخورداری از یک داشبورد ساده و راحت متمایز است. این افزونه بکاپ وردپرس برای پشتیبان‌گیری و بازیابی موفق فایل‌های شما نیز مراحل ساده‌ای را ارائه می‌دهد. طراحی ساده و به دور از زرق‌وبرق ممکن است باعث دفع برخی از کاربران شود؛ اما مهم‌ترین دلیل استفاده از این افزونه، کارایی و کاربردی بودن آن است، نه طراحی. این افزونه، سیستم ابتدایی و ساده‌ای که برای بکاپ‌گیری از سایت وردپرس خود به شکل کاملا ایمن و مطمئن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد و اصولا نیازی نیست که چیزی فراتر از این باشد.

استفاده از افزونه BackWPup برای شما مناسب است اگر:

 • در بین همه افزونه های بکاپ گیری پیچیده و پرقابلیت، به یک افزونه ساده‌تر و ابتدایی‌تر نیاز دارید که ضمن سادگی، نیازهایتان را نیز برطرف کند.
 • می‌دانید که چطور باید بکاپ یک سایت را به‌صورت دستی بازیابی کنید.
 • می‌توانید برای برخورداری از یک افزونه جامع و کامل با ویژگی‌های کاربردی پرشمار، هزینه پرداخت کنید و نسخه Pro را تهیه کنید.

قیمت افزونه BackWPup: رایگان (با نسخه Pro که قیمت آن از ۶۹ دلار به ازای هر سال شروع می‌شود).

افزونه بکاپ گیری BlogVault

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

BlogVault چیزی بیشتر از یک افزونه بکاپ وردپرس است. در واقع، یک راه حل همه‌جانبه SaaS (نرم‌افزار به عنوان سرویس) است که به امنیت وب‌ سایت و تهیه نسخه پشتیبان کمک می‌کند. Blogvault را می‌توان یکی از بهترین افزونه های بکاپ گیری دانست که با آن می‌توانید بکاپ‌ها را به‌صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه زمان‌بندی کنید. درخصوص سایر ویژگی‌های آن نیز می‌توان به پشتیبان‌گیری افزایشی، جلوگیری از Overload شدن سرور و تشخیص خطاهای سایت با استفاده از گزارش‌های فعالیت (Activity logs) اشاره کرد. توسعه‌دهندگان افزونه BlogVault یک نسخه آزمایشی ۷ روزه ارائه می‌کنند تا بتوانید پیش از ارتقاء به نسخه پولی آن، این افزونه و قابلیت‌هایش را تست کنید.

ویژگی‌های کلیدی افزونه BlogVault

 • فضای ذخیره‌سازی نامحدود برای پشتیبان‌گیری با فضای ذخیره‌سازی خارج از سایت رایگان
 • پشتیبان‌گیری در لحظه با پشتیبانی از ووکامرس
 • داشبورد ساده با کاربری آسان برای مشاهده چندین سایت و گزارش‌گیری پیشرفته
 • پشتیبان‌گیری خودکار و امکان زمان‌بندی
 • دارای گزارش فعالیت (Activity log)

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

یکی از ویژگی‌های شاخص و برجسته افزونه BlogVault داشبورد آن است که در آن می‌توانید بکاپ‌ها را برای چندین وبسایت مختلف، در یک داشبورد مدیریت کنید. داشبورد این افزونه، امکان انجام و راه‌اندازی بکاپ‌های لحظه‌ای را تنها با یک کلیک فراهم می‌کند. همچنین، از یک رابط کاربری زیبا برخوردار است که طراحی بسیار خوبی دارد و به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به دانش فنی، نسخه‌های پشتیبان را به راحتی مدیریت و بازیابی کنند.

استفاده از افزونه BlogVault برای شما مناسب است اگر:

 • یک افزونه جامع و کامل می‌خواهید که امنیت بسیار بالایی داشته باشد و قابلیت‌های بسیار زیادی هم برای محافظت از امنیت و ارتقاء آن ارائه دهد.
 • دوست دارید بتوانید تنها با یک کلیک سایت خود را بازیابی کنید.
 • یک سایت سنگین دارید که می‌خواهید از آن بکاپ بگیرید.

قیمت افزونه BlogVault: ۸۹ دلار به ازای هر سال

افزونه بکاپ گیری BackupBuddy

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

BackupBuddy یک افزونه بکاپ وردپرس حرفه‌ای است که می‌تواند تمامی نیازهای شما برای بکاپ‌گیری را برطرف کند و از نسخه‌های پشتیبان در یک محیط امن و مطمئن نگهداری کند. این افزونه قادر است از تمام فایل‌های سایت و پایگاه داده شما در یک فایل فشرده قابل دانلود بکاپ بگیرد. همچنین، به شما اجازه می‌دهد بکاپ‌ها را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه زمان‌بندی کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که نسخه بکاپ را برای خود ایمیل کنید یا آن را در پلتفرم‌های ذخیره‌سازی ابری مانند Dropbox ،Amazon S3 ،Rackspace Cloud ،FTP و Stash (سرویس ابری آن‌ها) ذخیره کنید.

یکی از ویژگی‌های متمایز BackupBuddy که جزو بزرگ‌ترین مزایای آن نیز محسوب می‌شود، ظرفیت بازیابی و بهینه سازی پایگاه داده شما است. در صورت استفاده از این افزونه، برای هر افزونه‌ای که خریداری می‌کنید 1 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان Stash Live دریافت خواهید کرد (این فضا در پلن Gold پنج گیگابایت است). همچنین، با BackupBuddy به راحتی می‌توانید هاست یا دامنه سایت وردپرس خود را تغییر دهید.

ابزاری که در این افزونه برای انتقال سایت وردپرس در نظر گرفته شده، BackupBuddy را به یکی از محبوب‌ترین افزونه های بکاپ گیری تبدیل کرده که برای طراحان وب که وب‌سایت‌های مخصوص مشتری را قبل از انتقال آن‌ها به دامنه‌های اصلی، روی دامنه‌های موقت ایجاد می‌کنند نیز یک جایگزین محبوب است.

ویژگی‌های کلیدی افزونه BackupBuddy

 • پشتیبان‌گیری و بازیابی همه فایل‌های سایت و پایگاه داده به راحتی از بک‌اند
 • کنترل کامل روی هرآنچه که می‌خواهید از آن بکاپ بگیرید.
 • نگهداری از فایل‌های بکاپ روی سیستم یا فضای ذخیره‌سازی ابری
 • پشتیبانی از بکاپ‌گیری خودکار و امکان زمان‌بندی بکاپ
 • نصب و راه‌اندازی ساده و راحت بدون نیاز به دانش فنی یا آشنایی با کدنویسی

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

راه‌اندازی سریع بکاپ‌ها، این افزونه را به یک گزینه عالی تبدیل می‌کند. زیرا می‌توانید پشتیبان‌گیری خودکار را تنها با چند کلیک پیکربندی کنید. علاوه بر این، ۱ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی که در نسخه رایگان این افزونه ارائه می‌شود، برای دارندگان سایت‌های سبک کاملا کفایت می‌کند و حتی فراتر از نیازشان است.

استفاده از افزونه BackupBuddy برای شما مناسب است اگر:

 • در حال حاضر از یکی از افزونه‌های امنیتی خوب وردپرس (مانند iThemes) استفاده می‌کنید و می‌خواهید قابلیت پشتیبان گیری را هم به سایت خود اضافه کنید.
 • امنیت برایتان اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌خواهید کنترل داده‌های خود را کاملا در اختیار داشته باشید.
 • یک ابزار قابل اطمینان و مطمئن برای بکاپ گیری می‌خواهید که هر قابلیتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.
 • خودتان می‌خواهید انتخاب کنید که از چه قسمت‌هایی از سایت‌تان بکاپ گرفته شود.

قیمت افزونه BackupBuddy: ۸۰ دلار در سال و بالاتر

افزونه بکاپ گیری All-In-One WP Migration

بدون شک All-In-One WP Migration یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های انتقال وردپرس است. چیزی که این افزونه را به گزینه‌ای عالی برای پشتیبان‌گیری تبدیل می‌کند، این است که اطمینان حاصل می‌کند که نسخه‌های پشتیبان شما به درستی برای انتقال به سایت‌های دیگر در ارائه‌دهندگان مختلف هاست، پیکربندی شده‌اند. علاوه بر این، تاکنون تست‌های سنگین زیادی روی این افزونه انجام شده و توانسته ثابت کند که به خوبی با قالب‌ها و افزونه‌های مختلف وردپرس سازگاری دارد.

اگر قصد انتخاب All-In-One WP Migration را از لیست بهترین افزونه های بکاپ گیری دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی‌ها و قابلیت‌های بکاپ گیری در نسخه رایگان این افزونه محدود هستند و از این نظر، شاید به اندازه سایر افزونه های بکاپ گیری که در این مطلب معرفی کردیم، جامع و کامل نباشد. اما نسخه پرمیوم آن دارای یکسری افزونه اضافی است که به شما اجازه می‌دهد از سایت خود بکاپ بگیرید و از آن در پلتفرم‌های ابری مختلف نظیر Google Drive ،AWS و… نگهداری کنید.

این ویژگی در نسخه پرمیوم افزونه All-In-One WP Migration به شما اجازه می‌دهد از سایت خود در پلتفرم‌های مختلف بکاپ بگیرید یا آن را بازیابی کنید و از نسخه پشتیبان سایت خود در هر تعداد سایتی که خواستید استفاده کنید. همچنین، امکان زمان‌بندی بکاپ را نیز به دست خواهید آورد.

ویژگی‌های کلیدی افزونه All-In-One WP Migration

 • سازگاری با وردپرس و چندین ارائه‌دهنده هاست
 • محافظت از نسخه‌های پشتیبان با رمز عبور و رمزگذاری
 • پشتیبانی از تمامی محیط‌های میزبانی و سیستم عامل‌های مختلف
 • تهیه پشتیبان و بازیابی آن‌ها با کیفیت بالا به صورت رایگان
 • ارائه ویژگی‌های بیشتر در نسخه پرمیوم
 • امکان حذف محدودیت‌های آپلود وردپرس برای بازیابی نسخه‌های پشتیبان سنگین
 • ادغام با بیش از 14 پلتفرم ذخیره‌سازی

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

یکی از ویژگی‌های جدیدی که به افزونه بکاپ وردپرس All-In-One WP Migration اضافه شده و از نظر امنیت آن را به یکی از بهترین افزونه های بکاپ‌گیری تبدیل کرده، امکان محافظت از بکاپ‌ها با رمز عبور است. خوشبختانه، این ویژگی کلیدی و بسیار کاربردی در نسخه رایگان این افزونه هم وجود دارد و این اطمینان را به شما می‌دهد که نسخه‌های پشتیبان شما رمزگذاری می‌شوند و کاملا از دسترس دیگران دور خواهند ماند.

افزونه های بکاپ گیری وردپرس

استفاده از افزونه All-In-One WP Migration برای شما مناسب است اگر:

 • یک توسعه‌دهنده هستید که به دنبال یک راهکار امن و مطمئن برای بکاپ‌گیری از اطلاعات سایت خود می‌گردید و قصد دارید سایت خود را به یک هاست دیگر انتقال دهید.
 • مشکلی با پرداخت هزینه برای دسترسی به ویژگی‌های کاربردی بیشتر ندارید.
 • می‌خواهید هنگام انتقال به محیط‌های میزبانی دیگر مطمئن باشید که نسخه‌های پشتیبان شما کاملا به خوبی کار می‌کنند.

قیمت افزونه All-In-One WP Migration: رایگان (یکسری افزونه پولی برای آن وجود دارد که قیمت آن‌ها از ۶۹ دلار در سال شروع می‌شود).

مقایسه بهترین افزونه های بکاپ گیری

افزونه های بکاپ گیری که در این مطلب معرفی کردیم، زمینه‌های مختلفی را پوشش می‌دهند. بسیاری از آن‌ها ویژگی‌های یکسانی ارائه می‌دهند و قیمتشان هم بسیار به یکدیگر نزدیک است. اما از آنجایی که ما هر افزونه را به صورت جداگانه معرفی کرده‌ایم، اجازه دهید نگاهی به مقایسه‌های جانبی این افزونه‌ها بیندازیم.

مقایسه قیمت بهترین افزونه‌های بکاپ گیری

اگر برای افزونه بکاپ وردپرس در انتخاب بین دو یا سه گزینه مختلف تردید دارید، مقایسه قیمت ممکن است یکی از تفاوت‌های برجسته بین گزینه‌های مختلف باشد که در تصمیم‌گیری به شما کمک کند. در ادامه، افزونه‌های بکاپ‌گیری وردپرس که در این مطلب معرفی کردیم را از نظر قیمت با هم مقایسه خواهیم کرد:

افزونه قیمت نسخه رایگان
UpdraftPlus ۷۰ دلار در سال دارد
VaultPress ۱۱۹.۴۰ دلار در سال دارد
BackWPup ۶۹ دلار در سال دارد
BlogVault ۸۹ دلار در سال دارد
BackupBuddy ۸۰ دلار در سال ندارد
All-In-One WP Migration ۶۹ دلار در سال دارد

 

مقایسه ویژگی‌های بهترین افزونه‌های بکاپ گیری

افزونه های Backup وردپرس جزو پرکاربردترین افزونه‌های موجود هستند که قدمت زیادی هم دارند. بسیاری از وب سایت‌ها به این افزونه‌ها اعتماد کرده‌اند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. با این وجود، کاربرد آن‌ها یکسان است و ویژگی‌های آن‌ها هم بسیار شبیه به یکدیگر است. به همین دلیل، فقط سه افزونه اول که در این مطلب معرفی کردیم را با هم مقایسه می‌کنیم.

با این حال، هنگام پیدا کردن بهترین افزونه‌های بکاپ‌گیری برای سایت‌های خود، بررسی کنید که کدام یک از پلن‌های آن‌ها ویژگی‌های مورد نیاز شما را در بر می‌گیرد. زیرا ویژگی‌های پلن‌های مختلف، با هم یکسان نیست. همچنین، به رابط کاربری افزونه و فضاهای ذخیره‌سازی که با آن ادغام شده‌اند توجه داشته باشید.

معیارهای مقایسه افزونه UpdraftPlus افزونه JetPack VaultPress افزونه BackWPup
شروع قیمت ۷۰ دلار در سال ۱۱۹.۴۰ دلار در سال ۶۹ دلار در سال
بکاپ خودکار دارد دارد دارد
گزارش‌های بکاپ دارد دارد دارد
مدیریت آرشیو بکاپ دارد دارد دارد
انتقال سایت دارد دارد دارد
ارسال گزارش از طریق ایمیل دارد دارد دارد
پشتیبان‌گیری در فضاهای مختلف دارد دارد دارد
بکاپ در Dropbox یا Google Drive دارد ندارد دارد
بازیابی با یک کلیک دارد دارد دارد
پشتیبانی از چند سایت دارد دارد دارد
تعداد نصب فعال بیش از ۳ میلیون بیش از ۳ هزار بیش از ۷۰۰ هزار
نمره کاربران ۴.۸ از ۵ ۴.۸ از ۵ ۴.۴ از ۵

 

جمع بندی

همیشه داشتن یک نسخه پشتیبان آماده در صورت بروز فاجعه اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از ضروری‌ترین اقداماتی که می‌توانید برای سایت خود و محافظت از داده‌های آن انجام دهید، استفاده از یک افزونه بکاپ وردپرس باکیفیت و حرفه‌ای است. هنگام انتخاب یک افزونه بکاپ وردپرس از بین بهترین گزینه های موجود، مطمئن شوید که گزینه مد نظرتان دارای قابلیت بکاپ گیری خودکار به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه باشد تا نگران از دست دادن آخرین نسخه سایت خود نباشید.

همچنین داشتن افزونه‌ای که امکان انتقال، شبیه سازی و جابجایی داده‌ها بین سرورها را فراهم کند نیز می‌تواند خیال‌تان را راحت‌تر کند. به نظر می‌رسد افزونه بکاپ گیری وردپرس UpdraftPlus همه ویژگی‌هایی که برای بکاپ گرفتن نیاز دارید را در اختیار دارد. با این حال، افزونه All-In-One WP Migration هم گزینه شاخصی است. زیرا استفاده از بکاپ‌ها برای انتقال از یک هاست به هاست دیگر را بسیار راحت کرده است. سایر افزونه های بکاپ گیری که در این مطلب معرفی کردیم نیز جزو بهترین گزینه‌های موجود برای این منظور هستند.

سوالات متداول

بهترین افزونه بکاپ وردپرس چیست؟

UpdraftPlus یکی از بهترین افزونه های بکاپ گیری است که بیش از ۳ میلیون سایت به آن اعتماد کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های شاخص و کاربردی این افزونه، امکان زمان‌بندی بکاپ‌ها و پشتیبانی از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری نظیر Dropbox ،Google Drive و… است. شما می‌توانید بکاپ‌ها را مستقیما از پنل مدیریت وردپرس خود بازیابی کنید. با نزدیک به ۷ هزار نقد و بررسی عالی در WordPress.org، بدون شک می‌توان به آن اعتماد کرد.

بهترین افزونه بکاپ وردپرس برای بکاپ‌گیری خودکار چیست؟

تعداد زیادی از افزونه‌های بکاپ‌گیری قابلیت بکاپ گرفتن به صورت خودکار دارند. افزونه‌های UpdraftPlus و BlogVault دو مورد از محبوب‌ترین افزونه‌های بکاپ‌گیری هستند که از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی هم برخوردار هستند و در عین حال، قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند.  

هر چند وقت یک بار باید از اطلاعات سایت بکاپ گرفت؟

هر زمانی که محتوای جدیدی به پایگاه داده شما اضافه شد یا هر زمانی که یک فایل جدید روی سرور خود آپلود کردید، باید از آن بکاپ بگیرید. اگر دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید یا یک سایت کاری دارید که حجم فعالیت‌های روزانه یا هفتگی بالایی دارد، بهتر است از افزونه‌ای استفاده کنید که دارای قابلیت بکاپ‌گیری خودکار باشد تا انجام این کار را فراموش نکنید. 

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =