اضافه کردن IP استاتیک در CentOS

همانطور که می دانید تنظیمات شبکه در سرور مجازی یکی از مهمترین‌ کارها هنگام کانفیگ سرور می باشد. باید توجه داشته باشید که این تنظیمات را باید به دقت انجام دهید. در این خصوص می توانید از تیم پشتیبانی مبین هاست کمک بگیرید. در این مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم به آموزش نحوه اضافه کردن IP استاتیک در CentOS بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای اینکه بتوانید IP استاتیک را در سرور مجازی خود اضافه کنید باید ابتدا فایل ifcfg-eth0 را ویرایش کنید. برای این کار می توانید از ویرایشگر هایی مثل nano یا vi استفاده کنید.

# nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

همانطور که مشاهده می نمایید محتویات این فایل به شکل زیر می باشد و اطلاعاتی که باید اضافه شوند شامل :

IPADDR: باید IP اختصاصی که به شما داده شده است.

PREFIX : رنج IP که به شما داده شده است.

GATEWAY: اطلاعات GATEWAY که برای شما اعمال شده است.

DEVICE=eth0
ONBOOT=yes
BOOTPROTO=none
IPADDR=174.20.0.71
PREFIX=24
GATEWAY=174.20.0.1
DNS1=4.2.2.4
DNS2=8.8.4.4

و در نهایت شبکه خود را دوباره راه اندازی کنید یا به اصطلاح ری استارت کنید تا IP استاتیک به سرور مجازی اضافه شود. با توجه به دستور زیر :

# service network restart

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایل ifcfg-eth0 به مستندات سایت centos مراجعه کنید. به این طریق قادر خواهید بود به راحتی IP استاتیک را در CentOS را اضافه کنید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین هاست تماس حاصل فرمایید. یا اگر نیاز به توضیحات بیشتر دارید با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.