کار با EasyApache

وب سرور آپاچی یک وب سرور قدرتمند و متن باز می باشد. در واقع آپاچی یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین وب سرور به شمار می آید. کانفیگ وب سرور که بر روی آن آپاچی به صورت پیش فرض قرار دارد یکی از مهم ترین کارها به شمار می آید. با یک کانفیگ درست و حرفه ای قادر به مدیریت هاست و میزبانی تعداد زیادی وب سایت پر بازدید در سرور اختصاصی لینوکس خود خواهید شد. در این  مقاله از سری مقالات آموزشی مبین هاست قصد داریم نحوه کار با EasyApache را به شما آموزش دهیم.

ابزار EasyApache یک ابزاری برای کانفیگ آپاچی و PHP در سرور لینوکس است. برای استفاده از این ابزار و کانفیگ وب سرور و PHP بدون بروز مشکل بهتر است از قطع نشدن کانکشن اینترنت خود اطمینان داشته باشید. در غیر اینصورت از سرور مجازی با حداقل رم با ویندوز سرور استفاده نمایید.

آموزش کانفیگ آپاچی با ابزار EasyApache

برای کار با EasyApache ابتدا وارد مدیریت هاست WHM شده و ابزار EasyApache را اجرا کنید.

1) در این مرحله از کانفیگ به کمک برنامه EasyApache شما باید انتخاب کنید که چه خواسته ای از سیستم و سرور خود دارید . آیا مایل به استفاده از تنظیمات قبلی و ایجاد تغییرات جدید در آن هستید؟ در این صورت گزینه پیش فرض مناسب شما است . آیا مایل به شروع کانفیگ همه چیز از صفر و از ابتدا هستید؟ در این صورت گزینه Basic بهترین انتخاب برای شما است . سایر موارد مناسب راه اندازی یک سرور برای هاست اشتراکی نیست و بنابراین به آن ها نمیپردازیم . پس از انتخاب این قسمت روی دکمه Start customizing based on profile کلیک کنید .

2) در صفحه بعد باید ورژن وب سرور آپاچی مورد نظر خود را انتخاب کنید . معمولا آخرین ورژن استیبل و پایدار این وب سرور توصیه میشود . در اینجا آخرین ورژن آپاچی پایدار  Apache 2.4.4 است. بعد از انتخاب ورژن آپاچی مورد نظر خود روی دکمه آبی رنگ Next Step کلیک کنید .

3) در صفحه بعد انتخاب آخرین ورژن پایدار php 5.6 همواره از نظر امنیتی توصیه می شود. بعد از انتخاب ورژن php مورد نظر خودتان روی دکمه آبی رنگ Next Step کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی تنظیمات و کانفیگ آپاچی توسط EasyApache شوید. برای نمایش تمام تنظیمات ممکن از انتهای صفحه روی دکمه Exhaustive Option List کلیک کنید . حالا با یک صفحه بلند و طولانی و پر از امکانات مختلف برای انتخاب و کامپایل مواجه می شوید. بهترین کانفیگ ایزی آپاچی ارتباط مستقیم با نوع کاربری شما و نوع سخت افزار سرور شما دارد.

گزینه های زیر را در EasyApache  انتخاب کنید تا در حین عملیات کامپایل php و آپاچی نصب شوند:

گزینه های نصب EasyApache

Cache

Deflate

Disk Cache

Expires

Mod FCGID

Fileprotect

Headers

MPM Worker

Proxy

UniqueId

Watchdog

EAccelerator for PHP

IonCube Loader for PHP

Mod Security

Suhosin for PHP

Zend Guard Loader for PHP

Bcmath

CGI

Calendar

CurlSSL

FTP

GD

Gettext

Iconv

Imap

Magic Quotes

Mbregex

Mbstring

Mcrypt

Mysql

MySQL “Improved” extension

Openssl

PDO

PDO MySQL

POSIX

Patch Info Check

Pear

PGsql

Phar

SOAP

SQLite3

Safe PHP CGI

Sockets

System Timezone

TTF (FreeType)

Zlib

Save my profile with appropriate PHP 5 options set so that it is compatible with cpphp

Reset Apache Config to default – any customizations will be lost (this session only)

حالا روی دکمه Save and Build کلیک کنید. عملیات کامپایل و نصب مجدد آغاز شد. این فرایند می توانید تا ۱۵ دقیقه یا بیشتر زمان ببرد. بنا بر این صبر کنید تا عملیات کامپایل مجدد تا آخر انجام شود . اگر سیستم و سرور شما به اندازه کافی Ram ندارد و حافظه آن پر است می توانید تمام مراحل فوق را در محیط SSH انجام دهید. برای این کار کافی است تا دستور زیر را در محیط SSH لینوکس وارد کنید :

/scritps/easyapache

برای اطلاعات بیشتر درباره کار با EasyApache به قسمت مستندات سایت cpanel مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مطلب
دیدن نظرات
small

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفده =

عضویت در خبرنامه مبین هاست
مطالب کدام دسته‌بندی‌ها برای شما جذاب‌تر است؟

آنچه در مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط
خدمات مبین هاست