فعال کردن Source Guardian در دایرکت ادمین

قبل از ادامه فرآیند نصب سورس گارد در دایرکت ادمین، لازم است توضیحی در مورد اینکه سرویس محافظ منبع یا همان Source Guardian چیست ارائه شود.

Source Guard یک رمزگذار بسیار قدرتمند برای فایل‌های php است که می‌تواند فایل‌های php رمزگذاری شده را رمزگذاری کند تا بتوانید مالکیت معنوی فایل‌ها و اسکریپت‌ها و همچنین قابلیت رمزگذاری بر اساس محدودیت‌های زمانی و IP را حفظ کنید. یعنی شما قادر خواهید بود برای کاربران مجوزهای سرتاسر یا اختصاصی برای یک IP تعریف کنید.

این مقاله در مورد نحوه رمزگذاری فایل‌ها از طریق منبع Guardian نیست. ما فرض می‌کنیم که شما یا کاربران شما در سرور از اسکریپت‌هایی استفاده می‌کنید که بر اساس این رمزگذار رمزگذاری شده‌اند، بنابراین باید آن‌ها را رندر و اجرا کنید. رمزگشا را نیز روی سرور نصب کنید. در این مقاله درباره نصب منبع محافظ در directadmin بحث خواهیم کرد.

اگر هنوز دایرکتوری مدیریت را روی سرور خود نصب نکرده‌اید، می‌توانید از آموزش نصب دایرکت ادمین که به تازگی منتشر کردیم استفاده کنید و سپس این آموزش را دنبال کنید. همچنین می‌توانید لایسنس DirectAdmin را از مبین هاست تهیه کنید.

مراحل نصب Source Guardian در دایرکت ادمین

مرحله اول: ابتدا با دسترسی روت و از طریق برنامه putty به سرور ssh یا پروتکل SSH خود وصل شوید.

مرحله دوم: ممکن است چندین نسخه از php را روی سرور خود کامپایل کنید. شما باید نسخه صحیح php را در سرور پیدا کنید. برای انجام این کار، دو گزینه دارید: ابتدا نسخه فعلی php -v را پیدا کنید و سپس php.ini / -name را برای یافتن فایل php.ini یا استفاده از دستور php -ini پس از یافتن نسخه سرور php استفاده کنید. ویرایشگر فایل php.ini را خودتان باز کنید.

یافتن فایل php.ini

اکنون بسته به نسخه سرور php خود عبارت زیر را به فایل اضافه کنید.

extension = ixed.5.6.lin

نسخه سرور من 5.6 بود سپس ix.5.6.lin را وارد می‌کنم اگر به عنوان مثال نسخه شما 5.3 بود، پسوند = ixed.5.3.lin. این پارامتر برای تعیین بارگذار برای php اکنون پارامتر “extension_dir =” / usr / local / lib استفاده می شود. پسوندها را وارد کنید تا دایرکتوری حاوی فایل های Guardian را مشخص کنید.

فایل را ذخیره کرده و از آن خارج شوید. اکنون باید از سایت رسمی Source Guardian و لینک لودر زیر برای سیستم عامل خود در سرور دانلود کنید.

https://www.sourceguardian.com/loaders.html

ابتدا دایرکتوری منبع مشخص شده در دایرکتوری زیر را وارد کنید.

cd / usr / local / lib / extensions

اکنون، بسته به معماری سیستم عامل سرور خود، نسخه مناسب را انتخاب کنید، از آنجایی که دایرکتوری مدیریت یا همان دایرکت ادمین فقط روی لینوکس قابل نصب است، بنابراین سیستم عامل ما لینوکس خواهد بود و از آنجایی که معماری لینوکس من 64 بیتی است، فایل منبع من این است که Guardian 64 بیتی را با پسوند tar.gz انتخاب می‌کنم و با دستور زیر دانلود می‌کنم.

Wget https://www.sourceguardian.com/loaders/download/loaders.linux-x86_64.tar.gz

اکنون باید این فایل را از حالت فشرده خارج کنید تا به طور کامل Source guardian در directadmin نصب شود.

tar –zxvf loaders.linux-x86_64.tar.gz

خارج کردن فایل از حالت فشرده

خوب اگر مراحل بالا را با دقت انجام داده‌اید، باید Guardian را به خوبی در فهرست مدیریت نصب کنید. در صورتی که فایل به درستی رندر شده باشد، می‌توانید از طریق مرورگر خود فایل را با این رمزگذار رمزگذاری کنید و خروجی برای شما به این معنی است که عملیات نصب به درستی انجام شده است.

در پایان اگر نیاز به خرید سرور مجازی ایران یا هاست لینوکس دارید می‌توانید با بخش فروش مبین هاست تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + سیزده =