بهترین سایت‌ های فریلنسری

فریلنسری از جمله شغل‌های بسیار جذاب برای افرادی است که می‌خواهند خودشان رئیس خودشان باشند. در این مشاغل فرد آزاد است هر نوع کاری را با توجه به مهارت و تخصص خود از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف دریافت و در بازه زمانی مشخص تحویل دهد. شما هم اگر  بهترین سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی را بشناسید می‌توانید با تخصص خود درآمد کسب کنید.

فریلنسری مزایای زیادی به همراه دارد، به همین دلیل افراد زیادی به دنبال انجام این نوع پروژه‌ها هستند. اما به نظر شما یک فریلنسر چگونه می‌تواند با کارفرما ارتباط برقرار کرده و بهترین پروژه‌های موجود را انجام دهد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه تعدادی از بهترین سایت‌ های فریلنسری در ایران و خارج را معرفی کنیم.

فریلنسری چیست؟

فریلنسری چیست؟

فریلنسر به فردی گفته می‌شود که به صورت آزاد کار می‌کند و تعهد بلند مدتی به هیچ شرکت یا سازمان خاصی ندارد. این فرد با دریافت کار به صورت پروژه‌ای تنها در قبال تحویل درست و به موقع همان پروژه مسئول است. فریلنسرها به صورت‌های مختلفی کار می‌کنند. برخی از این افراد از طریق شرکت‌ها و موسسات برای انجام پروژه‌های مختلف به یکدیگر معرفی می‌شوند.

تعداد زیادی از فریلنسرها از طریق سایت‌ها و انجمن‌های معتبر برای دریافت پروژه‌ها اقدام می‌کنند. بسیاری از افراد که تجربه کافی برای استخدام رسمی در شرکت‌ها را ندارند، در ابتدا به صورت فریلنسری برای بهترین سایت‌های فریلنسری کار کرده و پس از کسب شهرت، تجربه و رزومه قوی برای استخدام در شرکت‌های معتبر اقدام می‌کنند. برخی دیگر نیز با توجه به شرایط کاری فریلنسری، علاقه‌ای به استخدام نداشته و کار به صورت آزاد را می‌پسندند.  

مزایای فریلنسینگ

فریلنسری دارای مزایای زیادی است و افراد با توجه به این مزایا می‌توانند برای انتخاب شغل‌هایی در این زمینه اقدام کنند. در ادامه مهم‌ترین مزیت‌های آن معرفی شده‌اند.

آزادی در انتخاب کار و کارفرما

زمانی که در شرکت یا سازمانی استخدام می‌شوید، تا زمانی که تحت قرارداد باشید، هر نوع کار یا پروژه‌ای به شما محول شود، مجبور به انجام دادن آن هستید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فریلنسری این است که شما هر پروژه‌ای را از هر کارفرمایی که دوست داشته باشید، انجام می‌دهید.

اگر علاقه‌ای به انجام کار خاص یا همکاری با کارفرمایی نداشته باشید، به راحتی می‌توانید به آن‌ها نه بگویید. در واقع شما رئیس خودتان هستید و هیچ کس نمی‌تواند شما را مجبور به انجام کاری کند.

تعیین ساعت کاری

یکی از بهترین و مهم‌ترین مزیت‌های فریلنسری، انعطاف پذیری در زمان کار است. افرادی که تحت قرارداد شرکتی خاص باشند، باید در زمان مشخص شده در محل کار حاضر شوند اما فریلنسرها نیازی به این کار ندارند و می‌توانند ساعت کاری خود را بر اساس میل خود تنظیم کنند.

تنها نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که پروژه را در زمان مشخص شده تحویل دهید. ساعت کار کردن و خواب و بیداری کاملا در اختیار شما خواهد بود.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در محلی خاص

تمام کارمندان و کارکنان تحت قرارداد در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، موظفند در زمان تعیین شده در محل شرکت حاضر شوند. اما یک فریلنسر برای انجام کار و پروژه خود مجبور به حضور فیزیکی در محلی خاص نیست. شما به عنوان یک فریلنسر می‌توانید در خانه، رستوران، کافی شاپ، پارک و یا هر محیط دیگری به انجام کار خود بپردازید.

ارتقاء موقعیت مالی

افراد می‌توانند درآمد بسیار بیشتری از فریلنسری نسبت به کارهای ثابت کسب کنند. زمانی که در شرکتی استخدام می‌شوید، سقف حقوق شما ثابت است، اما در فعالیت‌های فریلنسری، با افزایش ساعت کاری و دریافت پروژه‌های بیشتر و بهتر می‌توانید درآمدهای بسیار بالاتری کسب کنید.

چه روش‌هایی برای کسب درآمد فریلنسرها وجود دارد؟

چه روش‌هایی برای کسب درآمد فریلنسرها وجود دارد؟

اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شوید، می‌توانید از راه و روش‌های مختلفی برای دریافت پروژه اقدام نمایید. شما می‌توانید با توجه به تخصص و مهارت خود پروژه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلفی مانند تولید محتوا، طراحی سایت، طراحی لوگو و کارهای گرافیکی، تایپ، عکاسی و … مشغول به کار شوید.

شما می‌توانید فارغ از وضعیت جنسیتی یا جسمی و همچنین محل سکونت خود، هر نوع فعالیتی را انجام دهید. یکی از بهترین روش‌های پیدا کردن پروژه‌های مناسب با تخصص شما، استفاده از سایت‌های فریلنسری است. در این سایت‌ها، کارفرماها پروژه‌های خود را قرار داده و شما می‌توانید درخواست خود را برای انجام آن‌ها ثبت کنید.

بهترین سایت‌های فریلنسری ایرانی

بهترین سایت‌های فریلنسری ایرانی

امروزه تعداد زیادی از سایت‌های فریلنسری در ایران نیز مشغول به فعالیت هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها با کارفرما ارتباط برقرار کرده و پروژه‌های مختلفی را دریافت کنید. در ادامه تعدادی از بهترین سایت‌ های فریلنسری معرفی شده‌اند.  

پونیشا

پونیشا وب سایتی بسیار معتبر و شناخته شده در زمینه انجام پروژه‌های فریلنسری است. در این وب سایت بیش از 270 هزار فریلنسر مشغول به کار هستند که تاکنون بیش از 60 هزار پروژه را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند. سرعت بسیار بالا و کیفیت خدمات ارائه شده، همچنین امنیت در پرداخت از ویژگی‌های مهم این سایت است.

اگر در زمینه انجام فعالیت‌هایی مانند برنامه نویسی، بازی سازی، طراحی اپلیکیشن، تولید محتوا، ترجمه، تایپ، دیجیتال مارکتینگ، طراحی گرافیک و … تخصص دارید، همین حالا در پونیشا ثبت نام کنید. شما می‌توانید از میان حجم بالای پروژه‌های ثبت شده توسط کارفرماها، پروژه‌های مناسب را انتخاب و پیشنهاد کاری خود را ارائه دهید.

انجام میدم

انجام میدم وب سایت ایرانی دیگری است که تمام کارفرماها و کارجوها می‌توانند از طریق آن فعالیت مورد نظر خود را انجام دهند. تاکنون بیش از 325 هزار پروژه مختلف از طریق این وب سایت انجام شده است. شما به عنوان یک فریلنسر کافی است در آن ثبت نام کنید، اطلاعات کاربری و مهارت‌های خود را به طور کامل وارد کنید و یک پروفایل کاربری حرفه‌ای ایجاد کنید.

سپس از بین پروژه‌های موجود در سایت، مواردی که در حوزه تخصصی شما هستند را انتخاب و پیشنهاد خود را برای کارفرما ارسال کنید. سعی کنید پیشنهادات معقول ارائه دهید تا از میان پیشنهادات شانسی برای پذیرفته شدن داشته باشید.  

کارلنسر

یکی دیگر از سایت‌های بسیار معتبری که در زمینه فریلنسری فعالیت می‌کند، کارلنسر است. قبل از شروع کار با این سایت بهتر است پروفایل کاربری خود را در کارلنسر تکمیل کرده تا کارفرما اطلاعات کاملی از شما مطالعه کند. در این سایت شما می‌توانید از دو طریق کسب درآمد کنید. در روش اول کارفرما پروژه مورد نظر خود را ثبت کرده و شما می‌توانید پیشنهاد خود را برای انجام آن ثبت کنید. کافی است پروژه‌های مرتبط با مهارت خود را پیدا کرده و پیشنهاد خود را برای انجام آن‌ها ثبت کنید.

روش دیگری که برای کسب درآمد در این سایت وجود دارد این است که شما خدمت خود را ثبت کنید تا کارفرما برای انجام پروژه شما را انتخاب کند. به عنوان مثال شما به عنوان یک طراح لوگو اطلاعات خود را به همراه نمونه کارها قرار دهید. به این صورت کارفرما در صورت تایید، پروژه خود را به شما می‌سپارد.

پارسکدرز

یکی دیگر از بهترین سایت‌ های فریلنسری، پارسکدرز است. در این سایت نیز تمام افرادی که پروژه‌ای برای انجام دارند و یا مهارتی در انجام کارهای مختلف دارند، عضو می‌شوند. تمام فعالیت‌های مختلف از تایپ و ترجمه تا فعالیت‌های برنامه نویسی و گرافیکی در این سایت توسط نیروهای فریلنسری قابل انجام هستند.

با هر نوع تخصص و هر میزانی از تجربه می‌توانید از طریق این سایت مشغول به کار شوید. اگر در آغاز راه فریلنسری هستید، ابتدا پروژه‌های کوچک‌تر با دستمزد کمتر را انتخاب کنید و با افزایش میزان تجربه و تخصص می‌توانید پروژه‌های بزرگ‌تر را با دستمزد بیشتر انجام دهید.

بهترین سایت‌ های فریلنسری خارجی برای ایرانیان

بهترین سایت‌ های فریلنسری خارجی برای ایرانیان

علاوه بر موارد گفته شده ایرانی، بسیاری از سایت‌های معتبر خارجی نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها پروژه‌های مختلف دریافت کنید. مزیت دریافت پروژه از سایت‌های فریلنسری خارجی این است که دستمزد خود را به صورت دلاری دریافت می‌کنید و با توجه به قیمت دلار دستمزد شما چندین برابر می‌شود. در ادامه برخی از این سایت‌ها معرفی شده‌اند.

سایت Freelancer

سایت فریلنسر که در استرالیا راه ‌اندازی شده است، یکی از بزرگ‌ترین و بهترین سایت‌ های فریلنسری در دنیا است که تاکنون بیش از 4.5 میلیون پروژه در آن انجام شده است. نحوه کار این سایت نیز همانند سایت‌های فریلنسری داخلی است، اما کاربران ایرانی با مشکلاتی برای دریافت پروژه و نقد کردن دستمزد خود روبرو هستند.

اولین مسئله این است که دستمزد خود را می‌توانید از طریق پی پال دریافت کنید. اما متاسفانه به دلیل تحریم‌های علیه ایران امکان استفاده از حساب پی پال وجود ندارد. 

شما می‌توانید به کمک دوستان یا آشنایان خود در خارج از کشور برای افتتاح حساب پی پال به نام آن‌ها و برداشت از حساب اقدام نمایید. علاوه بر آن برخی از شرکت‌های ایرانی مانند pay98، ایرانیکارت و … در این زمینه فعالیت داشته و به کمک آن‌ها می‌توانید دستمزد خود را دریافت کنید. 

با خرید سرور مجازی کشورهای مختلف می‌توانید با آی پی ثابت در این وب سایت عضو شوید و پروژه‌های مختلف را راحت‌تر دریافت کنید.

سایت UpWork

سایت UpWork یکی دیگر از بهترین سایت‌ها برای انجام فعالیت‌های مختلف به صورت دورکاری است. سایت‌های فریلنسری اساس کار یکسانی دارند و معمولا افراد در دو دسته کارفرما و کارجو در آن‌‌ها ثبت نام می‌کنند. اما در برخی از جزئیات با یکدیگر متفاوتند و بهتر است قبل از ثبت نام و فعالیت در آن‌ها از جزئیات و نحوه کار آن‌ها مطلع شوید.

سایت Toptal

سایت Toptal را می‌توان متفاوت‌ترین سایت فریلنسری دانست که افراد با تجربه و تخصص بسیار بالا و حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. افرادی که در این سایت فعالیت می‌کنند، می‌توانند پروژه‌های بسیار عالی با قیمت‌های بالا دریافت کنند. اگر در زمینه طراحی یا برنامه نویسی فعالیت می‌کنید و از مهارت و تخصص بالایی برخوردار هستید، Toptal بهترین گزینه برای شماست.

نکته‌ای که در زمینه فریلنسری برای سایت‌های خارج از ایران وجود دارد این است که معمولا کارفرماها تمایل دارند پروژه‌های خود را به دست افرادی که در همان کشور هستند، بسپارند. به همین دلیل ممکن است شانس شما برای دریافت پروژه کمتر باشد. برای برطرف کردن این مشکل به راه حل عالی وجود دارد و آن خرید سرور مجازی است.

 به عنوان مثال می‌توانید سرور مجازی هلند را خریداری کنید تا با کارفرماهای هلندی ارتباط برقرار کرده و پروژه‌های آن‌ها را دریافت کنید.

سایت Aquent

یکی دیگر از بهترین سایت‌ های فریلنسری در خارج، سایت Aquent است. معمولا افرادی که دارای تجربه کاری مناسب باشند، می‌توانند در این وب سایت فعالیت کنند و پروژه‌های مختلف را دریافت کنند. این وب سایت به عنوان وب سایت فریلنسری جوایز بسیار زیادی را دریافت کرده است.

سایت iWriter

سایت iWriter یک پلتفرم آنلاین برای سفارش محتوای متنی است. این سایت بیش از 10000 نویسنده حرفه‌ای از سراسر جهان را در اختیار دارد که می‌توانند محتوای متنی در موضوعات مختلف را با قیمت‌های مقرون به صرفه تولید کنند.

 

امکان فعالیت ایرانیان در سایت‌های فریلنسری وجود دارد؟

امکان فعالیت ایرانیان در سایت‌های فریلنسری وجود دارد؟

همان‌طور که مشاهده کردید وب سایت‌های بسیار زیادی در زمینه فعالیت‌های فریلنسری وجود دارند. برای استفاده از آن‌ها کافی است حساب کاربری ایجاد کرده، اطلاعات و مهارت‌های خود را به طور کامل وارد کرده و برای انجام پروژه‌های مختلف پیشنهاد خود را به کارفرما ارائه دهید.

ایرانیان به دلیل تحریم‌های موجود به سادگی نمی‌توانند از این سایت‌ها استفاده و کسب درآمد کنند. بسیاری از سایت‌ها فیلتر شده و با آی پی ایران نمی‌توانید وارد سایت شده و عضو شوید. در این مرحله می‌توانید از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید.

مشکل دیگری که وجود دارد این است که برخی از سایت‌ها از شما می‌خواهند اطلاعات هویتی و تصاویری از کارت ملی یا پاسپورت خود وارد کنید و متأسفانه پس از بررسی و مشخص شدن ایرانی بودن شما، حساب کاربری مسدود می‌شود. استفاده از سرور مجازی، به عنوان مثال سرور مجازی فرانسه می‌تواند این مشکل را برطرف کرده و شما را به عنوان یک شهروند فرانسه معرفی کند تا بدون مشکل در سایت‌ها عضو شوید.

مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد، نقد کردن درآمد دلاری شما از این سایت است. معمولا برای دریافت این دستمزد باید حساب‌هایی مانند پی پال داشته باشید که استفاده از این حساب نیز به صورت مستقیم برای ایرانیان امکان پذیر نیست. شما می‌توانید از طریق روش‌های دیگر و یا افراد یا سایت‌های واسطه در ایران درآمد خود را نقد کنید. این کار نیز با ریسک‌ها و خطراتی همراه است.

چرا باید با آی ثابت در سایت‌های فریلنسری خارجی فعالیت کنیم؟

چرا باید با آی ثابت در سایت‌های فریلنسری خارجی فعالیت کنیم؟

اگر دسترسی به سایت‌های خارجی امکان پذیر نباشه می‌توانید از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که با استفاده از این نرم افزارها، هر بار با آی پی متفاوتی متصل می‌شوید. در این زمینه بهتر است از آی پی ثابت برای ثبت نام و فعالیت در سایت استفاده کنید. اما دلیل این امر چیست؟

زمانی که قصد دریافت یک پروژه داشته باشید، کارفرما به اطلاعات و مهارت‌های شما در سایت نگاه می‌کند. اگر شما با آی پی همان کشوری که کارفرما در آن حضور دارد وارد شده و به عنوان شهروند آن شهر یا کشور باشید، شانس بیشتری برای دریافت پروژه خواهید داشت. علاوه بر آن داشتن آی پی ثابت می‌تواند شما را به فردی قابل اعتمادتر معرفی کرده تا کارفرماهای بیشتری شما را برای انجام پروژه‌های خود انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال برای دریافت پروژه‌های کارفرماهای آلمانی می‌توانید از سرور مجازی آلمان استفاده کنید.

سخن آخر

فریلنسری می‌تواند برای بسیاری از افراد بسیار جذاب و درآمدزا باشد. اگر بتوانید از طریق وب سایت‌های خارجی به کسب درآمد بپردازید، به دلیل ارزش بالای دلار می‌توانید چندین برابر بیشتر دستمزد بگیرید. سایت‌های مختلفی در زمینه فعالیت‌های فریلنسری در ایران و خارج وجود دارد. در این مقاله تعدادی از بهترین سایت‌ های فریلنسری و نحوه استفاده از آن‌ها آموزش داده شد. شما نیز با هر مهارت و تخصصی می‌توانید به عنوان یک فریلنسر به کسب درآمد بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدن نظرات
small

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

عضویت در خبرنامه مبین هاست
مطالب کدام دسته‌بندی‌ها برای شما جذاب‌تر است؟

آنچه در مقاله می‌خوانید

مقالات مرتبط
GraphQL چیست؟
آموزش برنامه نویسی

GraphQL چیست؟ آیا می‌تواند جایگزین REST شود؟

در سال‌های اخیر، توسعه اپلیکیشن بسیار پیچیده شده است. روزهایی که صرفا برخی از داده‌ها را از پایگاه داده بیرون می‌کشیدند و متنی را با

خدمات مبین هاست