سایت iWriter؛ کسب درآمد دلاری از سایت iwriter!

نوشتن یکی از محبوب‌ترین مهارت‌های دیجیتال در چند سال اخیر است. با‌این‌وجود اکثر نویسندگان در یافتن شغل نویسندگی آنلاین مشکل دارند. بسیاری از پلتفرم‌ها و سایت‌های فری‌لنسری پروژه‌های مربوط به تولید محتوای متنی را ارائه می‌کنند؛ اما یکی از چالش‌های اصلی نویسندگان این است که چطور یک پلتفرم قانونی پیدا کنند تا بابت دریافت دستمزدشان مطمئن باشند. در این مطلب نحوه کسب درآمد دلاری از سایت iWriter، شیوه پرداخت و همچنین مزایا و معایب این پلتفرم را بررسی می‌کنیم؛ یک پلتفرم‌ آنلاین که به منظور کمک به نویسندگان آزاد یا فری‌لنسرها برای یافتن مشاغل نویسندگی آنلاین و پروژه‌های تولید محتوا طراحی شده است.

پس اگر شما هم یک فریلنسر هستید و می‌خواهید به کسب درآمد دلاری از سایت iWriter برسید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سایت iWriter چیست؟

سایت iwriter

سایت iWriter یکی از بهترین سایت های فری‌لنسری است که نویسندگان را به هزاران پروژه تولید محتوا متصل می‌کند. عمده پروژه‌هایی که در این پلتفرم ارائه می‌شود عبارتند از محتوای وبلاگ، مقالات، توضیحات محصول یا محصول‌نویسی، بازنویسی مقاله و کتاب‌های الکترونیکی.

از زمان ایجاد آی‌رایتر، بیش از 8 میلیون مقاله از طریق آن برای مشتریان نوشته شده است. در حال حاضر، ماهانه بیش از 7000 پروژه در این پلتفرم ارسال می‌شود. اگرچه این رقم ممکن است زیاد به‌نظر برسد، اما با وجود هزاران نویسنده در آی‌رایتر این حجم از کار چندان هم زیاد نیست.

پیش نیازهای ثبت نام در iWriter

پیش نیازهای سایت iwriter

استفاده از سایت iWriter ساده است. نویسندگان و کارفرمایان برای استفاده از این پلتفرم نیازی به پرداخت هزینه ندارند، بنابراین ثبت‌نام در آن کاملاً رایگان است. همچنین دسترسی به آن فقط به ساکنان ایالات متحده محدود نمی‌شود، بلکه کارفرمایان و نویسندگان از سراسر جهان می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند.

 • پیش نیازهای ثبت نام برای کارفرماها

برای استفاده از این پلتفرم به عنوان یک کارفرما، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب مشتری ایجاد کنید. جزئیات اولیه مانند نام، آدرس ایمیل، نام کاربری، شماره تلفن و رمزعبور همه مواردی هستند که برای ثبت‌نام نیاز دارید. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، می‌توانید بلافاصله هر تعداد پروژه‌ای که می‌خواهید در پلتفرم ارسال کنید.

 • پیش نیازهای ثبت نام برای فریلنسرها

به عنوان یک فری‌لنسر که در iWriter ثبت نام می‌کنید، باید دو آزمون کوتاه نوشتن را تکمیل کنید. آزمون‌های 200 کلمه‌ای که با هدف تعیین مهارت شما در زبان انگلیسی انجام می‌شود.

آزمون نوشتن در عرض پنج تا هفت روز بررسی می‌شود. اگر در آزمون موفق شدید، می‌توانید پروژه‌ها را از مشتریان یا کارفرماها دریافت کرده و شروع به کار کنید. اگر در آزمون گرامر رد شوید، می‌توانید در عرض 48 ساعت دوباره در آزمون شرکت کنید.

شما هیچ محدودیتی در تعداد مقالاتی که می‌توانید بنویسید ندارید. بنابراین، هر چه بیشتر بنویسید درآمد بیشتری خواهید داشت. برای فعالیت مطمئن و بدون دردسر در پلتفرم آی‌رایتر یا سایر سایت‌های فریلنسری، توصیه می‌شود حتما از یک سرور مجازی و آی‌پی ثابت استفاده کنید.

نحوه کار سایت iWriter

نحوه کار سایت iwriter

روش کار سایت آی‌رایتر برای کارفرماها و فری‌لنسرها تفاوت دارد که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم:

برای کارفرماها

پس از ثبت‌نام به عنوان کارفرما در iWriter، می‌توانید بلافاصله شروع به ایجاد پروژه کنید. قبل از ایجاد پروژه می‌توانید نمونه‌هایی از سطوح مختلف نوشتاری را ببینید و مورد بررسی قرار دهید.

شما به عنوان یک کارفرما این امکان را دارید که پروژه خود را فقط برای نویسندگان برتر ارسال کنید. این نویسندگان رتبه‌بندی بالایی داشته و قبلاً محتواهای با کیفیتی را در پلتفرم ارائه داده‌اند. با انتخاب این گزینه، شانس شما برای دریافت مقالات باکیفیت افزایش پیدا می‌کند.

در بیشتر موارد، اگر از نویسندگان برتر استفاده می‌کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید. زیرا این نویسندگان، نویسندگان Elite و Elite Plus هستند که پورسانت بالاتری دریافت می‌کنند.

اگر درباره نوع مقاله‌ای که می‌خواهید به نویسنده بدهید، دستورالعمل‌های بیشتری در ذهن دارید، فیلدی با عنوان «Special Instruction» یا «دستورالعمل ویژه» وجود دارد که می‌توانید جزئیات را در داخل آن وارد کنید. قبل از اینکه نویسنده نوشتن مقاله شما را شروع کند، این بخش را مشاهده خواهد کرد.

تایید یا عدم تایید مطالب توسط کارفرماها

وقتی مقاله شما توسط نویسنده نوشته و ارسال شد، این پیام برای شما ارسال می‌شود که «an article needs your review».

این پیام یعنی شما باید مقاله نوشته شده را بررسی کنید تا آن را تأیید یا رد کرده و به نویسنده امتیاز دهید. شما تنها زمانی مجاز هستید مقاله را دانلود کنید که آن را تایید کرده باشید. پس از انجام این کار، دستمزد نویسنده از حساب شما کسر شده و به حساب او واریز می‌شود.

برای بررسی (رد یا تایید) هر مقاله ارسالی شما فقط سه روز فرصت دارید. اگر بعد از گذشت سه روز از ارسال مقاله، آن را بررسی نکنید، مقاله به‌طور خودکار تایید می‌شود.

بنابراین، پرداخت دستمزد برای مقاله تایید‌شده به‌طور خودکار از حساب شما کسر شده و به حساب iWriter نویسنده واریز می‌شود.

اگر مقاله تکمیل‌شده را دوست ندارید، می‌توانید هنگام بررسی با کلیک بر روی دکمه «reject» یا «رد» آن را رد کنید. هنگامی که مقاله را رد کردید، می‌توانید آن را برای نویسندگان دیگر ارسال کنید تا دوباره در لیست سفارش‌ها قرار بگیرد.

برای فریلنسرها

همانطور که قبلاً گفته شد، نویسندگان می‌توانند بلافاصله پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام، شروع به نوشتن و کسب درآمد کنند.

به عنوان یک نویسنده، می‌توانید مدارک عملی یا مدارک تحصیلی، تجربه نوشتن و موضوعات مورد علاقه خود را در بیوگرافی‌تان بگنجانید. این کار باعث می‌شود که حرفه‌ای به نظر برسید و کارفرما بیشتر با شما آشنا شود.

در زیر بیوگرافی خود، می‌توانید موضوعاتی که به نوشتن در خصوص آنها علاقه‌مند هستید را با کلیک بر روی گزینه «Notify me when projects in these categories are added on iWriter» انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، هر زمان که پروژه‌ای در دسته‌های انتخابی تان در iWriter اضافه شود، یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

بازبینی مطالب ارائه شده

کارفرمایان در iWriter باید هر پروژه‌ای که می‌نویسید را قبل از تایید مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که پروژه تکمیل شده توسط شما مطابق با شرایط کارفرما نباشد، او می‌تواند مقاله را رد کند.

در صورت تایید مقاله توسط کارفرما، فوراً دستمزدتان به شما پرداخت می‌شود. اما برای مقالاتی که توسط کارفرما رد می‌شوند، هیچ پولی دریافت نمی‌کنید.

کارفرمایان اغلب دستورالعمل‌های خاصی را به پروژه پیوست می‌کنند. مقالاتی که با رعایت دستورالعمل‌های خاص به خوبی نوشته شده‌اند، اغلب تایید می‌شوند.

پس از بررسی هر مقاله، از کارفرما خواسته می‌شود که نظر خود را در رابطه با مقاله اضافه کند. نظرات دریافتی از کارفرمایان نقش بزرگی در ارتقای نویسندگان به سطح بعدی در iWriter دارند. اگر کامنت‌های مثبت زیادی دریافت کنید، سطح نویسندگی و درآمدتان در این پلتفرم افزایش پیدا می‌کند.

نویسندگانی که رتبه بالا و نظرات مثبت بیش‌تری دارند، اغلب برای مشتریان مطلوب‌تر هستند و درخواست‌های ویژه بیشتری از مشتریان دریافت می‌کنند.

منظور از Special Request در سایت iWriter چیست؟

وب سایت iwriter

درخواست سفارش ویژه یا «Special Request» پروژه‌ای است که برای یک نویسنده خاص ارسال می‌شود و فقط برای یک نویسنده یا گروهی از نویسندگان قابل ارسال است.

درخواست‌های ویژه فقط برای نویسندگانی که انتخاب شده‌اند قابل مشاهده است و در بخش نوشته‌های عمومی نمایش داده نمی‌شوند.

اگر درخواست ویژه برای چندین نویسنده ارسال شود، فقط اولین نفری که پروژه را انتخاب می‌کند، مجاز به نوشتن آن است. با این حال، اگر هیچ نویسنده‌ای درخواست ویژه را قبول نکند، پروژه مجدداً برای کارفرما برگشت می‌خورد.

نویسندگان اغلب از پروژه‌های درخواستی ویژه درآمد بیش‌تری کسب می‌کنند. در این حالت برای هر درخواست ویژه 70 درصد کمیسیون به نویسندگان پرداخت می‌شود که پنج درصد بیش‌تر از نرخ معمول است.

مبانی اولیه پروژه‌ها در iWriter

مبانی اولیه ثبت نام در سایت iwriter

هر پروژه اختصاص داده شده زمان تحویل مشخصی دارد. پس از انتخاب پروژه، شمارش معکوس برای تحویل پروژه شروع می‌شود. اگر نتوانید پروژه را در مدت زمان مشخص شده به پایان برسانید، سفارش برای سایر نویسندگان ارسال می‌شود تا بر روی آن کار کنند.

پروژه‌ها را می‌توانید به دو صورت آنلاین یا آفلاین بنویسید. با این حال، توجه داشته باشید که iWriter از مقالات نوشته شده در Microsoft Word پشتیبانی نمی‌کند.

گزینه جایگزین این است که در سیستم خود یک نرم‌افزار ویرایش‌گر متن پشتیبانی شده داشته باشید و سپس مقاله را در بخش TextBook آی‌رایتر کپی و جای‌گذاری کنید.

سطوح نویسندگی در سایت iWriter

آی رایتر دارای 4 سطح نوشتن است:

 • استاندارد (Standard)
 • ممتاز (Premium)
 • الیت (Elite)
 • الیت پلاس (Elite Plus)

همه نویسندگانی که در سرویس سایت iWriter ثبت نام می‌کنند به عنوان نویسندگان استاندارد مشغول به‌کار می‌شوند. نویسندگان در سطح استاندارد کمترین درآمد را دارند.

 • ارتقا به سطح بعدی به تعداد پروژه‌هایی که رضایت کارفرما را جلب کرده‌اید بستگی دارد.
 • برای ارتقاء به سطح Premium، یک نویسنده باید حداقل 25 رتبه با حداقل امتیاز 4.1 ستاره داشته باشد.
 • برای تبدیل شدن به نویسنده Elite، یک نویسنده باید حداقل 30 رتبه با حداقل امتیاز 4.6 ستاره در حساب خود داشته باشد.
 • Elite Plus بالاترین سطح در iWriter است و نویسندگان Elite Plus بالاترین درآمد را دارند. برای رسیدن به این سطح، باید حداقل 40 رتبه با حداقل امتیاز 4.85 ستاره داشته باشید.

پرداخت وجه

دستمزد نویسندگان در پلتفرم آی رایتر از طریق پی پال پرداخت می‌شود. پرداخت‌ها سه‌شنبه هر هفته واریز می‌شود. اما برای اینکه دستمزد خود را دریافت کنید باید حداقل 20 دلار در حساب شما جمع شده باشد.

 • پرداخت‌های معلق در مورد مقالاتی که هنوز توسط مشتری تایید نشده‌اند، شامل پرداخت نمی‌شوند.
 • پرداخت‌ها ظرف 24 ساعت پس از برداشت در روز مقرر به حساب پی پال کاربر ارسال می‌شود.

درآمد نویسندگان از سایت

درآمد سایت writer

65 درصد قیمت هر مقاله به نویسندگان پرداخت می‌شود و همانطور که قبلاً گفته شد، کمسیون درخواست‌های ویژه 70 درصد است.

مبلغ پرداختی براساس سطح نویسنده متفاوت است. نویسندگان استاندارد کمترین درآمد را دارند؛ در حالی که بیش‌ترین درآمد مختص نویسندگان Elite Plus است.

به عنوان مثال، برای یک مقاله 500 کلمه‌ای، یک نویسنده استاندارد 3.30 دلار دریافت می‌کند در حالی که یک نویسنده Elite Plus با همان مشخصات، 39 دلار می‌گیرد. نویسندگان ممتاز یا Premium برای یک مقاله 500 کلمه‌ای، 6 دلار درآمد دارند، اما نویسندگان Elite برای تعداد کلمات مشابه 11 دلار درآمد کسب می‌کنند.

برای یک مقاله 6000 کلمه‌ای، یک نویسنده استاندارد 46.50 دلار، نویسندگان ممتاز 99 دلار، نویسندگان Elite  به اندازه  132دلار و نویسندگان Elite Plus مبلغ 435 دلار درآمد دارند.

ترفند کسب درآمد بیشتر در iWriter، رسیدن به بالاترین سطح نوشتن است که این هدف با انجام مداوم پروژه‌های با کیفیت و دریافت نظرات و رتبه بندی‌های خوب به‌دست می‌آید.

قوانین و مقررات سایت iWriter برای نویسندگان

قوانین و مقررات سایت iwriter

آی‌رایتر مقررات سخت‌گیرانه‌ای دارد که نویسندگان باید به آن پایبند باشند. زیر پا گذاشتن هر یک از این مقررات معمولا منجر به غیرفعال‌شدن یا مسدود‌شدن حساب نویسنده می‌شود. هنگامی که یک حساب مسدود می‌شود، موجودی و رتبه‌بندی ستاره در حساب از بین می‌رود.

در ادامه به بررسی برخی از تخلفاتی می‌پردازیم که می‌تواند منجر به مسدود‌شدن حساب نویسنده در  iWriter شوند:

هشدار کپی‌برداری

iWriter توسط Copyscape محافظت می‌شود. کپی اسکیپ یک سرویس آنلاین تشخیص سرقت ادبی است. این ابزار تمام محتواهای ارسالی در آی‌رایتر را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که شبیه هیچ محتوایی در وب نیست. هدف این ابزار کشف سرقت ادبی یا کپی‌برداری از محتوای دیگران است.

اگر نویسنده سعی کند محتوای کپی‌شده را در پلتفرم ارسال کند، یک هشدار Copyscape دریافت می‌کند. وقتی که یک نویسنده اخطار کپی اسکیپ بگیرد، این فرصت را دارد تا قبل از ارسال مجدد، محتوا را بررسی کرده و هر بخش کپی‌شده را حذف کند. در بیش‌تر موارد، کپی اسکیپ بخش کپی محتوا را به‌صورت برجسته در متن مشخص می‌کند. بنابراین، تشخیص اینکه مشکل کجاست، زیاد سخت نیست.

اگر نویسنده‌ای سه اخطار متوالی کپی اسکیپ یا در مجموع 10 اخطار در عرض 15 روز دریافت کند، حساب کاربری او مسدود می‌شود. شمارنده هشدار کپی اسکیپ پس از 15 روز به‌روزرسانی می‌شود.

در برخی موارد، ممکن است یک مقاله کپی توسط کپی اسکیپ تایید شود. در این حالت اگر مشتری متوجه کپی بودن محتوا شود و گزارش تخلف نویسنده را ارسال کند، حساب نویسنده مسدود خواهد شد.

رتبه پایین

اگر یک نویسنده iWriter پس از پنج بررسی، کمتر از 3.00 ستاره امتیاز داشته باشد، رتبه پایینی دارد. امتیاز 3.20 ستاره پس از 10 بررسی و امتیاز 3.40 ستاره پس از 20 بررسی به معنی رتبه پایین است.

حساب‌های کاربری که رتبه‌بندی پایینی دارند، برای همیشه مسدود می‌شوند. به این دلیل که رتبه‌بندی یک نویسنده در iWriter نشان دهنده کیفیت مهارت‌های نویسندگی او است و رتبه‌های پایین نشان می‌دهند که فرد مورد نظر مهارت نویسندگی پایینی دارد. بنابراین، برای اینکه کارفرمایان در iWriter آثار بی‌کیفیت دریافت نکنند، نویسندگان با رتبه‌بندی ضعیف حذف می‌شوند.

گزارش‌های هرزنامه

اگر یک کارفرما نام یک نویسنده را به عنوان هرزنامه گزارش کند، احتمال دارد که حساب نویسنده مسدود شود. بنابراین، وقتی یک گزارش هرزنامه دریافت می‌شود، مقاله به‌صورت دستی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود آیا ادعاهای هرزنامه درست هستند یا خیر.

جرایم هرزنامه شامل مقالات بی‌کیفیت، مقالات مشکوک ارسال شده در مدت زمان کوتاه یا مقالاتی است که با بی‌توجهی کامل به دستورالعمل‌های درخواست کننده نوشته شده‌اند. اگر نویسنده پس از بررسی دستی هرزنامه، متخلف تشخیص داده شود، حساب کاربری او مسدود می‌شود.

پیام‌های توهین‌آمیز به مشتریان

پلتفرم iWriter طوری طراحی شده است که بستر مناسبی برای نویسندگان خوب و کارفرمایان باشد. در نتیجه، این پلتفرم هیچ‌گونه تهدید یا سواستفاده را تحمل نمی‌کند. به‌همین‌دلیل ارسال پیام‌های تهدیدآمیز یا توهین‌آمیز از طریق برد پیام iWriter اغلب منجر به مسدود‌شدن حساب کاربری فرد می‌شود.

در این پلتفرم هر پیامی که شامل موارد زیر باشد مجاز نیست:

 • اطلاعات مبتذل، ناسزا یا ناشایست
 • اظهارات یا اطلاعات افترا آمیز و سخیف
 • اطلاعات تهدیدآمیز، غیرقانونی یا توهین‌آمیز
 • هرگونه اطلاعاتی که ناقض قوانین محلی، ایالتی، ملی یا بین‌المللی باشد
 • اطلاعاتی که می‌تواند منجر به مسئولیت مدنی شود

خارج کردن پروژه‌ها از سایت iWriter

iWriter در رابطه با کانال ارتباطی مورد استفاده کاربران بسیار سخت‌گیر است. به‌همین‌دلیل نویسندگان و مشتریانی که سعی می‌کنند روابط کاری خود را به خارج از پلتفرم iWriter هدایت کنند، از این پلتفرم محروم می‌شوند.

-تمام پیام‌ها یا مکاتبات بین نویسنده و مشتری باید از طریق صفحه پیام‌رسانی پلتفرم انجام شود.

-تبادل آدرس ایمیل، شماره تلفن یا حالت‌های ارتباطی جایگزین به شدت ممنوع است.

-هر مشتری یا نویسنده‌ای که این قانون را نقض می‌کند بلافاصله از پلتفرم محروم می‌شود.

برون‌سپاری کاری که در پلتفرم iWriter پیدا کرده‌اید

تمام پروژه‌های ارسال‌شده در آی‌رایتر فقط برای نویسندگان این پلتفرم در نظر گرفته شده است. نویسنده مجاز نیست کارهایی را که در iWriter دریافت کرده در پلتفرم‌های دیگر برون سپاری کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا iWriter این عمل را تخلف می‌داند. اما مهم‌ترینش این است که در بیش‌تر موارد، نویسنده اصلی پروژه پولی دریافت نمی‌کند.

نویسنده‌ای که پروژه را برون‌سپاری کرده است، بدون اینکه به نویسنده اصلی دستمزد بدهد، محتوا را به‌عنوان کار خود در iWriter آپلود می‌کند. این رفتار متقلبانه در پلتفرم iWriter ممنوع است.

دستکاری رتبه‌بندی

همانطور که قبلاً گفته شد، رتبه یک کاربر در iWriter مهم است زیرا به تعیین کیفیت نویسنده کمک می‌کند. اگر یک نویسنده و یک کارفرما با همکاری یکدیگر کاری کنند که رتبه یک نویسنده دستکاری شود تا رتبه او افزایش پیدا کند، هر دو حساب کاربری کارفرما و نویسنده مسدود می‌شود یا نویسنده مشمول تنزل رتبه خواهد شد.

در بیش‌تر موارد، دستکاری رتبه این‌طور انجام می‌شود که تعداد زیادی درخواست‌های خاص برای یک نویسنده استاندارد ارسال می‌شود. اما این کار قابل قبول نیست، زیرا نویسندگان سطح استاندارد مجاز به رسیدگی به درخواست‌های خاص نیستند.

اگر نویسنده‌ای به‌دلیل این تخلف مشمول تنزل رتبه شود، باید مدت زمان بیش‌تری را برای افزایش رتبه منتظر بماند.

غیرفعال‌سازی حساب کاربری

iWriter می‌تواند علاوه بر ممنوعیت حساب‌ها، برخی از حساب‌ها را به صلاحدید خود غیرفعال کند. غیرفعال کردن حساب‌ها در این پلتفرم اغلب براساس عدم فعالیت نویسنده برای یک دوره مشخص است.

اگر نویسنده برای 45 روز متوالی وارد حساب کاربری خود نشده باشد، حساب او به‌طور موقت غیرفعال می‌شود. در این حالت نویسنده می‌تواند از طریق تماس با پشتیبانی iWriter برای فعال‌سازی مجدد درخواست دهد.

اگر نویسنده‌ای برای 12 ماه متوالی وارد iWriter نشود، حساب او برای همیشه بسته می‌شود. حساب‌هایی که برای همیشه غیرفعال شده‌اند را نمی‌توان دوباره باز کرد. تنها راهی که نویسنده می‌تواند دوباره وارد آی‌رایتر شود این است که برای یک حساب نویسنده جدید مجدداً درخواست دهد.

بااین‌حال، توجه به این نکته مهم است که رتبه قبلی نویسنده در حساب جدید او نمایش داده نمی‌شود و باید مجدداً برای کسب رتبه تلاش کند.

مزایا و معایب سایت iWriter

پلتفرم آی‌رایتر یک سری مزایا و معایب برای نویسنده و کارفرمایان دارد که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم:

نکات مثبت برای نویسنده و کارفرما

 • نویسندگان می‌توانند بلافاصله پس از ثبت نام شروع به نوشتن و کسب درآمد کنند.
 • مشاغل نویسندگی آسان است که باعث می‌شود آی رایتر یک پلتفرم عالی برای مبتدیان در این حرفه باشد.
 • نویسندگان نیازی به معرفی‌نامه ندارند.
 • ساعات کاری منعطف است و نویسندگان می‌توانند هر زمان که بخواهند مشغول به‌کار باشند.
 • پرداختی‌های آی‌رایتر سر موعد مقرر و به‌درستی انجام می‌شود.
 • کارفرمایان می‌توانند برای محتوای باکیفیت نویسنده به او انعام دهند.
 • کارفرمایان می‌توانند مقالات با کیفیت خوب را با نرخ ارزان‌تر سفارش دهند.
 • کارفرما این حق را دارد که محتوای ضعیف را رد کند.

نکات منفی برای نویسنده

 • دستمزد نویسنده به‌خصوص برای مبتدیان، پایین است. زیرا این نویسنده‌ها فقط می‌توانند مقالات اولیه بنویسند.
 • کارفرمایان می‌توانند یک مقاله را بدون دلیل موجه رد کنند.
 • بررسی یا رتبه‌بندی داده شده توسط کارفرمایان به صلاحدید آنها است.
 • برای زمان صرف‌شده برای نوشتن مقاله‌ای که رد شده هیچ جبرانی وجود ندارد.
 • دستمزد پایین اغلب بر کیفیت کار ارائه شده به کارفرمایان تأثیر می‌گذارد.
 • میزان کار در دسترس نویسندگان در رتبه‌های Elite و Elite Plus محدود است.
 • نویسندگان برای مقالات نوشته‌شده اعتباری دریافت نمی‌کنند.
 • حساب نویسندگان را می‌توان در هر زمان بدون هیچ هشدار قبلی مسدود کرد.
 • پرداخت فقط از طریق پی‌پال انجام می‌شود که این اقدام باعث ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شود.

جایگزین‌های سایت iWriter

جایگزین‌هایی برای سایت iwriter

سایت‌های فری‌لنسری مشابه Writer زیاد هستند؛ جایی که فری‌لنسرها می‌توانند پروژه‌های تولید محتوا پیدا کنند. در ادامه چند مورد از سایت‌های جایگزین آی‌رایتر را با هم بررسی می‌کنیم:

سایت Fiverr

سایت Fiverr از سال 2010 وجود داشته و هم‌اکنون میلیون‌ها فریلنسر و مشتری دارد. در این سایت قیمت مشاغل نویسندگی اغلب متفاوت است و قیمت پروژه‌ها توسط نویسنده تعیین می‌شود. در بیش‌تر موارد، نویسندگان جدید می‌توانند بیش از پنج دلار برای یک پروژه دریافت کنند.

نویسندگان همچنین می‌توانند چندین قیمت برای انواع یا سطوح مختلف پروژه‌ها تعیین کند. درست مانند iWriter، استخدام‌کنندگان می‌توانند نویسندگانی با نرخ‌های پایین را در Fiverr پیدا کنند.

آپورک

از زمان راه‌اندازی سایت Upwork نیز مدت زیادی می‌گذرد. این پلتفرم درست مانند iWriter، مشاغلی با نرخ پایین ارائه می‌دهد، اما برخی از مشتریان مایلند برای پروژه‌های خاص کمی بیش‌تر بپردازند. در آپورک بر خلاف آی‌رایتر، علاوه بر مشاغل مربوط به نویسندگی، پروژه‌های فری‌لنسری دیگر نیز وجود دارد.

FLEXJOBS

FlexJobs یکی از برترین وب‌سایت‌های شغلی برای مشاغل آزاد و دورکاری است. در این پلتفرم نویسندگان می‌توانند برای گرفتن پروژه‌های مورد علاقه خود، پروفایل‌های جستجوی سفارشی ایجاد کنند.

برخلاف آی‌رایتر، پلتفرم فلکس جابز هزینه اشتراک دریافت می‌کند که هزینه اشتراک 6.95 دلار در هفته، 14.95 دلار در ماه، 29.95 دلار در هر سه‌ماه و 49.95 دلار در سال است.

جمع بندی

iWriter یک پلتفرم تولید محتوا است که به ارتباط نویسندگان با مشتریان بالقوه‌ای که نیاز به مقالات متنی دارند کمک می‌کند. این پلتفرم در درجه اول برای نویسندگان جدید مناسب است، زیرا اکثر نویسندگان پیشرفته این سرویس را غیرجذاب می‌دانند. به‌این‌دلیل که دستمزد نویسنده در آی‌رایتر کم است و علاوه بر این صدها نویسنده در این پلتفرم حضور دارند که برای مشاغل مشابه تلاش می‌کنند.

در مجموع، این سرویسی است که اگر تازه وارد فضای نوشتن شده‌اید و به تمرین یا درآمد دلاری نیاز دارید، می‌توانید به آن بپیوندید. اما اگر به دنبال درآمد بالاتر هستید، ممکن است بخواهید برخی از جایگزین‌های آی‌رایتر را امتحان کنید.

سوالات متداول

 1.  چطور می‌توانم از iWriter درآمد دلاری کسب کنم؟

ابتدا باید در این وب‌سایت ثبت نام کنید. سپس در آزمون ورودی این سایت شرکت کنید. بعد از آن می‌توانید مقالات و محتواهایی که درخواست شده را انجام دهید. اگر محتوای شما مورد تایید کارفرما قرار بگیرد، هزینه آن به حساب شما اضافه می‌شود.

 1. آیا کسب درآمد دلاری از iWriter ساده است؟

برای کسب درآمد دلاری از این پلتفرم لازم است تسلط کافی در تولید محتوا داشته باشید تا بتوانید نیاز مشتری را برآورده کنید.

 1. چه میزان درآمد می‌توان از iWriter کسب کرد؟

میزان درآمد شما به تعداد و کیفیت محتواهای تولید‌شده توسط شما بستگی دارد.

 1. چگونه درآمد دلاری را دریافت کنیم؟

واریز دستمزد شما از طریق روش‌های پرداخت الکترونیکی مثل پی‌پال انجام می‌شود.

2.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. مهرداد می گوید

  سلام وقت بخیر
  ضمن تشکر از اطلاعات خوب شما
  من سایت را نگاه میکردم در بخش ثبت نام ، قسمت پائین ، یک تذکر داده که کار را به بن بست می کشاند برای ایرانیان!!
  نوشته بعد از تائید باید تصویری از کارت عکس دار دولت + خودتان و در دست داشتن شناسنامه پیوست کنید که به نظر می رسد دراین صورت ایرانیان اجازه کار در این سایت ندارند حتی با سرور مجازی آمریکا

  1. مبین هاست می گوید

   با سلام

   سرور مجازی تنها برای اتصال به سایت و مخفی کردن ای‌پی ایران کاربرد دارد تا حسابتون بلاک نشه ولی شما برای ثبت نام در سایت نیاز به احراز هویت دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − 1 =